Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is furcsán,...

Szerintetek is furcsán, tapintatlanul viselkedtek a legjobb barátnőm szülei?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm nemrégiben a születésnapját ünnepelte, ennek alkalmából a családja meghívott. El is mentem hozzájuk, szokás szerint.


A lány nemrégiben, egy bő hónapja szakított a párjával. Négyszemközt mesélte nekem, hogy az utóbbi időben nem találták a közös hangot, egyfajta társas magányban vergődött. Közel 2 évig voltak együtt, nem éltek házasságban, sőt, gyermek sem született. Úgy látta, a fiút túlságosan irányították a szülei, illetve a lánytestvére. Barátnőm ugyanakkor maga is elismerte, hogy nem talált munkát, a házimunkából sem vette ki a részét kellően, sok időt töltött a Facebook előtt, és ez is közrejátszott a szakításban. Nyáron fejezi be a tanulmányait.


Miközben ebédeltünk, a lányt a szülei ostorozni kezdték a fülem hallatára. Azt találták mondani, hogy 27 évesen már kezd kifutni az időből, a gyermekvállaláson kéne törnie a fejét, és nem fog még egy olyan jó partit találni, mint amilyen az exe volt. Nem sokkal később az egyik barátnőnket is kitárgyalták, mondván, az a lány túlságosan is a tanulásra összpontosít, ha így folytatja, pártában fog maradni, és mennyire kínos, hogy huszonévesen még nem volt párkapcsolata, holott szép és értelmes lány. A barátnőm édesanyja hozzátette, hogy ő már a huszas évei közepén, vége felé gyereket nevelt. Az a bizonyos barátnő mondta egyszer, hogy még nem találkozott olyan fiúval, akivel kölcsönösen vonzódtak volna egymáshoz. Olyan előfordult, hogy tetszett neki valaki, de az illető nem viszonozta az érzéseit. Olyan is megesett, hogy valaki kezdeményezett, ő viszont egyáltalán nem tudott vonzódni ahhoz az emberhez, így kikosarazta. Le is szögezte, hogy inkább lesz egyedül egy darabig, minthogy megalkudjon, beérje valakivel, csak azért, hogy elmondhassa magáról, párkapcsolatban él. Nem szeretne senkit ámítani, ahogyan senki idejét rabolni sem.


Majd a barátnőm édesapja megjegyezte, hogy ha most lenne fiatal, nemigen vállalna gyereket, mert a lány már így is rengeteg fejtörést okozott nekik (csúszott az egyetemen, a szorongó alaptermészete miatt nagyon nehezen talált munkát, úgy tűnik, most kezd alakulni valami állás, igaz, fizikai munka), a fiuk pedig hátat fordított nekik, miután összejött egy lánnyal. Annyit mondott még, hogy egy ingatlan árát költötte csak a lányára.


Mondtam nekik, hogy a világ igencsak megváltozott, kitolódott a házasságkötés és a gyermekvállalás ideje, de mintha meg sem hallották volna. Egyik fülükön be, a másikon ki.


Megmondom őszintén, kínosan éreztem magam. Kedvelem a barátnőm szüleit, mindig is jól kijöttünk, de sosem láttam még őket így viselkedni.



2021. dec. 28. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Én ott akadtam ki először amikor azt írtad hogy “ Közel 2 évig voltak együtt, nem éltek házasságban, sőt, gyermek sem született.”

Mivan???? Hat meg jó hogy basszus !!!! Ez miert meglepő ? Komolyan nem értem hogy néhányan hogy gondoljak hogy csak úgy nem is ismerik szinte egymást és már rögtön házasság meg gyerek.


A szülőket le kell rendezni azzal hogy megváltozott a világ és különben is egy nő nem muszáj hogy házicsicska legyen, nem mindenki akar az lenni. Van akiben több is van mint egy gyerek meg hogy kiszolgáljon egy férfit.

Vannak nők akik csak erre képesek és nincs is ezzel baj, de nem mindenkinek ez az életcélja, van aki többre vàgyik.

2021. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván el vannak keseredve a lányuk sorsa miatt.

Persze moderálhatták volna magukat legalább a vendég (te) jelenlétében.

Végül is igazad van, tényleg tapintatlanul viselkedtek. Lehet, hogy másnapra ők is rájöttek. :-)))

2021. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket! :)


Ezek szerint nem vagyok egyedül a véleményemmel.

2021. dec. 28. 12:24
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Most már tudod, mitől szorongó a barátnőd "alaptermészete".
2021. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Való igaz. Ment a zöld kéz.
2021. dec. 28. 14:10
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Gondold el ha mindenkit kibeszelnek rolad mit pusmognak a hatad mogott. Nem csoda ha a lany szorong, a fiuk pedig nem nez felejuk. 27 evesen mondjuk nem anyamekhoz hivnam a barataimat.
2021. dec. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, én sem csodálkozom.


Köszönöm, hogy válaszoltál!

2021. dec. 28. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Szegény lány is kap azért eleget a sorstol igy.
2021. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pontosan!
2021. dec. 28. 14:55
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

A barátnőd szülei igazi szarkavaró, áskálódó kádárista vadparasztok, már ne is haragudj, hogy ilyeneket írok ismeretlenül...

Szerinted ha 2 gyerekük közül már egy hátat fordított nekik, az vajon miért tett így? Gondolhatod, hogy nem poénból.

Meg is érdemelnék, hogy ha a lányuk kifog egy olyan pasit, akivel lehet tervezni is valamit, összekapar egy minimális önbizalmat és baromi sok lelki erőt, ő is telibe le fogja szarni a szüleit, ez borítékolható.

2021. dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!