Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Járt már más is úgy, hogy...

Járt már más is úgy, hogy teljesen jóban volt az anyósaval amig csak jart a fiával, majd miután összeköltöztek,eljegyzés történt, sárkány lett? Előtte szinte saját lányaként kezelt, majd kiderult, hogy színlelt.

Figyelt kérdés

2022. szept. 21. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Én pasiként éltem ezt meg. Egy darabig az anyósommal nagyon jó volt a kapcsolat, aztán egyik napról a másikra kitört belőle a "viccbeli anyós".

Végül nem is a nejemtől, hanem az "anyósomtól váltam el".

Érdekes élmény volt. Az okokat már nem fogom megtudni vagy megérteni. Odáig fajult, hogy romlott étellel kínált és megsértődött, amikor nem fogadtam el. (na ez nem a történet vége, hanem a közepe volt)

2022. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Ezen személyek jópofiznak s nem vesznek komolyan.

Pl te esetedben is. Biztos azt hitte, hogy "lesz majd új barátnője a fiamnak" 😂


Engem szerettek az anyósok többsége, kivéve 1,de az stikkes is volt.

Vannak, akikkel mai napig jóban vagyunk, recepteket küldünk stb.


Ha a párod mellett maradsz érdemes tisztázni, megbeszélni a kapcsolataitokat és egy közös nevezőre jutni, ami békességet hoz mindenki számára.


Kezdjed pároddal a témát. Sokszor a "béke" érdekében elhallgatnak infókat pl kettesbe mi az igazi véleménye anyjának rólad.


Részvétem.

+ nem kötelező kapcsolatot tartani minden családtaggal. Harag nélkül is lehet ignorálni, max ha olyan van, emberként köszöntök s mentek magatok útjára.


Ahogy a nagy világban se vagy mindenkivel szoros kapcsolatban.


Családunkban korrekten mennek ezen közös megállapodások minden harag nélkül.


Gondolj bele, pl

Tesóm tartja kapcsolatot unokatesónkkal, ám én teljesen kizárom (okkal, a butácska embereket nem tűröm +teljesen más személyiségek vagyunk).


A "család" - od tagjait nem te választod, csak a PÁROD és személyiségét.


Míg minden más kapcsolatban is te választasz, pl ismik, barátok, üzlettárs stb.


Volt olyan exem, aki kerülte anyámat. Mondtam is neki, hogy velünk korrekten meg lehet beszélni. Neki nem volt szimpi, másoknak igen, ez van.


Intelligens ember elfogadja, megbeszéli, nem haragszik.


S vannak személyiség típusok, akik akarnának se tudnának jól kijönni. Nem is kell eröltetni.


A kapcsolatok prioritása nálam személyiség alapúak.

Vannak sokan, akik nem értik meg, ám ők nincsenek is szűkebb köreimben.


Jelenlegi párom ázsiai, apám meg rasszista... No para xD


Úgyis nekem kell, hogy "megfeleljen", nem apámnak.

S mivel ismer eléggé, látja határozottságomat, tudja, hogy így is van.


Amúgy se szoros apámmal való kapcsolat, az új családjának él 22 éve.

+egy sértődött gyermek felnőtt testben. Az egyetlen személy, akivel nem lehet leülni szót váltani. Elfogadtam.


Számomra az apósom az apám is.


Mindenhol vannak ilyesmik, csak nem mindegy, hogyan van kezelve. Foggal körömmel se kell minden esetben küzdeni, főleg, ha már 1 ember nem akarja, nemhogy mindkét fél. Láttam rá eseteket.


Kezeld lazábban, ám komolyan, intelligensen.


Görcsöt nyelni nem kell.

2022. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

1-es. Az szép... Megkeseredett egy nő lehetett.


Erős voltál, idegzetben főleg.


Én az egyik étteremben kaptam csak romlott ételt, ám nem is hagytam szó nélkül.


Én anyósom lenne ilyen, gonosz flegma arccal tolnám elé, majd a fejét bele.

2022. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

A gyerek szuletese utan tortent ez, addig tok jol kijottunk egymassal, sot, laktunk anyoseknal 3 honapot, ameddig kesz nem lett a hazunk.

Akkor se volt semmi, de gyerek utan...

Biztosan velem is van problema, en nem mondom, hogy szent vagyok, de neki is hatarozott elkepzelesei vannak a gyereknevelesrol es nekem is. Es ez egyaltalan nem egyezik.

Tudjatok, azok a tipik dolgok megvannak, hogy teaztatta volna a 0 perces csecsemot, 2 honaposan mar zaklatott, hogy adjak neki huslevest, porkoltszaftot meg sima tejet tapszer helyett, o a sirni hagyas hive, ne ugorjak, amikor a gyerek ordit es stb.

Termeszetesen meg soha nem vigyazott egyedul a gyerekre, igy nem tudott benne kart tenni, de rettegek, hogy mi lesz kesobb, mert mar most, hogy 7 honapos, vinne el.


Nagyon sokaig probaltam kedvesen haritani, de 6 honap utan elszakadt a cerna es mar orditottam vele hogy fejezze be, mert nem fogta fel. Hat utana se, de nyilvan en lettem ezek utan a szemet szar...hat ez van.

A ferjem mindenben mellettem all amugy, szoval szerencsere legalabb nem anyuci pici fia, igy talan nem lesz valas anyos miatt :D

2022. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
71%

Nálunk is a gyerek születése után lett minden fura.

Szó nélkül kikapta a kezemből az 1-2 hónapos gyerekemet és etetni kezdte és hasonló, akkor nagyon rosszuleső dolgok.

Mikor döbbenten tiltakoztam, hogy ez most mi leintett, hogy ő több gyereket nevelt és mit érzékenykedek.

Soha egy mesét nem olvasott neki, nem vigyázott rá, nem játszott vele, most meg jó lenne ha a felnőtt unoka mindig vele lenne, hát...

2022. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Még eljegyzés se volt, de anyuka már mutogatja a foga fehérjét. Régen agyon dicsért, de 1,5 évnyi beetetés után úgy gondolta, itt az idő átvenni az irányítást. Legutóbb már nagyon próbált utasítgatni, de a sarkamra álltam. Szerencsére párom mellettem áll, így nem hiszem, hogy anyuka viselkedése adna okot a szakításra.

Szerintem azért nagyon nem megy mindegy, hogy a párod kinek a pártját fogja, erőlteti-e a konfliktusok ellenére a találkozókat. Én a legutóbbi után megmondtam páromnak, hogy egy ideig nem kívánom látni az anyját, amit teljesen megértően fogadott.

2022. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Anyósok sem mind olyan szerencsére mint a viccekben.
2022. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a storyt. Sajnálom, hogy ennyien vagyunk hasonló cipőben... Az embernek lenne eleg gondja anélkül is, hogy ilyenekkel foglalkozzon.


6! Teljesen jól látod a helyzetet, beetetés!!

2022. szept. 21. 15:35
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Én azt tudom elképzelni, hogy amíg csak jártatok, jó képet vágott, mert szorított magában, hogy majdcsak vége lesz, mikor meg látta, hogy maradsz, gondolta, most már ugyis mindegy.
2022. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem nagykepuseg de elegem van az ilyen anyosokbol.

Nem cigizek, nem iszok, tudok sütni, főzni, megse vagyok jó!


Első párkapcsolatom de az idegeim készen vannak.

2022. szept. 21. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!