Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan viseljem el a leendő...

Hogyan viseljem el a leendő anyósomat?

Figyelt kérdés
Sajnos a leendő férjem még mindig anyuci pici fia, mind a ketten úgy csinálnak, mintha nem lenne az, de amikor valamilyen fontos döntést kell hoznia, mindig a szülei jóváhagyása után teszi csak azt meg. Az anyósom a lehető legrosszabb típus, aki negédesen mosolyog rád, közben pedig vagy arcodba vagy a hátad mögött megjegyzéseket tesz és kritizál, és állandóan úgy mahinál, hogy az ő érdekei szerint alakuljanak a dolgok. Próbáltam megszeretni, az én anyukám és családom teljesen más típus (egyszerű, de egyenes emberek), viszont sose tudni hányadán is áll vele az ember,ráadásul az ő anyja is szörnyű anyós volt, mindkét menyét gyűlölte,szóval a minta megvan. Látom néha, hogy törekszik rá, hogy ő ne olyan legyen, de sajnos mivel ezt a viselkedést látta, félek a kapcsolatunk sosem lesz olyan, mint amilyet szeretnék. Nem érdemes vele őszintének lenni, mert csak ellenem fordítja, amit megtud, enélkül pedig kétlem, hogy normális lesz valaha a kapcsolatunk.

2020. aug. 2. 22:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Alapszabály:Mama pici fiához nem megyünk hozzá.
2020. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Egy szó: MENEKÜLJ! Addig, amíg lehet.
2020. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Kezdem azt érezni, hogy nagy hibát követek el, és csupa keserűség lesz az életem. Megfelelni úgysem fogok neki.
2020. aug. 2. 22:13
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sem kellene anyuci pici fia típus.

Ez az a fajta aki sosem áll ki melletted, nincs egyéni véleménye, és sosem lesztek csak 2 a kapcsolatban. Nem szeretnék olyan férjet aki a szülei beleegyezésével cselekszik/hoz döntést.

2020. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Kiáll mellettem, de iszonyat idegesítő, hogy milyen fontos neki a szülei véleménye, nem tudatosan csinálja egyébként.
2020. aug. 2. 22:26
 6/27 A kérdező kommentje:
Tehát ő azt hiszi magáról, hogy teljesen önálló és független. De sokszor olyan élet- és döntésképtelen. Szeretem, de amikor ilyen, nem érzem úgy, hogy tényleg férfi lenne,kiábrándító. Olyan szeretne lenni, mint az édesapja, de mivel mérgező anyja van, nem nagyon sikerül.
2020. aug. 2. 22:30
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Juhujj, menekülj!

Képzeld el azt a szitut, mikor nem döntheted el, hogy hogyan neveled a saját gyerekedet (ha lesz), mert anyóspajtás mindenbe beleszól, a férjed meg bólogat hozzá. Kezdve azzal például, hogy mi lesz a kicsi neve. Erősnek hangzik? Hidd el, simán benne van a pakliban.

Egy ilyen helyzetben az egység a férjed és az anyja. Ő pedig folyamatosan éreztetni fogja veled, hogy magasabb rangon van a kisfia életében. Tényleg ezzel akarsz küzdeni, amíg él?

2020. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Még nem késő, fuss!
2020. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Bennem emberére talált, talán már ezért nem kedvel annyira. Mert tudom érvényesíteni az akaratom. Vicces, a leendő gyerekek neve már szóba került. Ő szerinte úgy kellene hívni, mint az apját,ha fiú. Mert náluk ez volt a szokás, és hú milyen szép dolog is az. Szerintem bőven elég két ugyanolyan nevű ember a családban, sőt... A leendő férjem egyébként sokszor ellentmond az anyjának, de rengetegszer kellett már felnyitnom a szemét vele kapcsolatban, mert szegény észre se vette sokszor milyen manipulatív és hazudós.
2020. aug. 2. 22:40
 10/27 anonim ***** válasza:
86%

Én hozzámentem ahhoz a férfihez akinek szintén az első volt az anyja véleménye. Valamiért reméltem, hogy házasság, esetleg gyerek szüketése után már én és a leendő gyermeke lesz az első helyen. Tévedtem.Házasság után már annyira sem állt mellém, mint házasság előtt. 5 év házasság után, inkább elváltam, de akkor már nehezebb volt, hiszen volt egy közös gyermekünk is. Akkor utoljára követtem el ezt a hibát, hogy anyuci pici fiához férjhez menjek. 48 évem alatt volt pár komoly kapcsolatom, és igen volt, hogy kifogtam újra egy olyan férfit aki sikeres volt a munkájában, jóképű, vicces, de anyuci pici fia, akinek szintén az anyja véleménye volt a fontos. Elvoltam vele évekig úgy, hogy én a saját lakásomban, ő a sajátjában, és csak " jártunk"..De amikor beállított egy gyémántgyűrűvel, hogy legyek a felesége, akkor szakítottam vele. Olyan férfi akinek nem az első a felesége, az később sem fog változtatni ezen.

Félreértés ne legyen. Persze szeresse az anyját, hiszen az anyja. Ezzel nincs is gond. De engedje el, és élje a maga életét ha eljön az ideje. Ma már nekem is felnőtt fiam van. Szeretem, életemet adnám érte. Tudom, hogy a fiam is szeret, de nem függők rajta, és ő sem ül a szoknyám mellett. Döntéseibe sosem szólok bele, ha kér adok tanácsot, de soha nem avatkozom bele a magánéletébe. Én teljes mértékben elfogadom, hogy a menyasszonya ( akit szintén nagyon szeretek) a legfontosabb számára. Ez így van jól. Így kell lennie.

SZóval ha tanács kell akkor csak annyit tanácsolhatok, hogy egy szép napon amikor egyedül vagy, ülj le, és gondolkodj az eddig eltöltött időkről. Mennyire éri meg, hogy olyan férfi mellett élj, akinek nem vagy fontos. Vállalod vagy sem. Neked kell döntened.

48/N

2020. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!