Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért viselkedik ilyen furcsán...

Miért viselkedik ilyen furcsán az apósom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal 8 éve vagyunk együtt, 1 éve vagyunk házasok. Mivel éppen építkezünk, ezért a Párom szüleinek a házában lakunk, párom viszont csak hétvégén van itthon, külföldön dolgozik.

Anyósommal alapvetően nem is lenne probléma (elvétve vannak beszólásai, de ezek nem felém irányulnak), na de az apósom. Alapjában sem egy szószátyár, nem beszél sokat, de velem egyáltalán semmit. Most az utóbbi hetekben pedig voltak elég bunkó beszólásai, én pedig nagyon lelkis vagyok, így gondolhatjátok mit éreztem... Aztán a másik dolog, párom mondta, hogy édesapjának le kellene vágni a haját (én szoktam neki megcsinálni), mondtam is páromnak, hogy rendben majd szóljon az apuka, hogy mikor csináljuk meg. Nem szólt… aztán láttam, hogy volt fodrásznál. Szóval inkább elment fodrászhoz, mint, hogy szólt volna nekem. Mikor csinált kaját, párommal ketten voltunk a nappaliban, és apósom jött, de csak a páromnak szólt, hogy “gyere egyél belőle”, ez akkor kicsit szíven ütött. A páromnak hiába mondom ezeket, ő annyival lerendezte, hogy “tudod milyen apa, hogy nem szokott beszélgetni nagyon..”. Viszont ezekből mind úgy érzem, hogy számára nem vagyok teljes értékű családtag. Mikor ideköltöztem megbeszéltük a költségeket is, még azt sem tudom mondani, hogy ők tartanak el. Ez az utóbbi időben tört elő ennyire, én egyből arra tudtam gondolni, hogy lehet azért, mert nem dolgozom jelenleg. 3 hónapja vagyok itthon, tanulás miatt kellett a munkámat ott hagynom. Előtte viszont folyamatosan dolgoztam, nem voltam így, mint most itthon sosem. Lehet azt gondolja, hogy lusta vagyok, és a fia pénzel engem? Ez nem így van, de ha így lenne se lenne köze hozzá, elvégre házasok vagyunk, vannak közös kiadásaink, “közös kasszán” is vagyunk.

Ti mit gondoltok? Volt már valaki ilyen helyzetben?

Bocsi, ha kusza lett, próbáltam mindent leírni😄


2022. szept. 29. 14:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Ignore ON.

Ne lelkizz rajta, ne foglalkozz vele... NEm kell túlgondolni. Ilyen és kész. MIndjárt elköltöztök, probléma megszűnik.

2022. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem mész oda az apósodhoz és kérdezed meg konkrétan? Ennél egyszerűbb megoldás nem nagyon van. Valószínűleg nem kedvel valamiért és most, hogy ott laktok velük csak jobban bosszantja a személyed.
2022. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom, apósod nem szeret idegeneket a lakásában. Vagy te nem vagy neki szimpatikus. Ezzel nem érdemes foglalkozni, ö ilyen, meg az adott helyzet is.


De amit soha nem értettem, ha valaki építkezik, miért költözik be az anyós/apóshoz? Gondolom, elötte is csak lakott valahol, akkor arra a kis idöre nincs értelme. Ha meg elötte is a szülök nyakára mentek, akkor egyrészt lényegtelen az építkezés ténye, másrészt érthetö, ha a szülök már unják az együttélést.

2022. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Azért jöttem ide, mert édesanyám és a nevelőapukám külön váltak, nem szerettem volna náluk maradni, édesanya pedig külföldre ment dolgozni, mivel akkor én is dolgoztam, amit nem szerettem volna itt hagyni, ez volt akkor a legjobb megoldás. Februárban költöztem ide. 😊
2022. szept. 29. 15:01
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

Nem azért de miből szállsz be a rezsibe, kajába ha nem dolgozol 3 hónapja?

Miért nem a saját szüleidnél laksz?

Szerintem azért nem kínált meg kajával se mert nem sokba néz. Ott van egy munkanélküli pitsa a házában, és még ő is etesse?

A fia meg külföldön gürizik, nem is látja a hét nagy részében.

2022. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
Vagy menj te is külföldre dolgozni. Anyád is dolgozik csak te nem
2022. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Hálisten jó munkahelyem volt, jól kerestem, illetve korrepetálásokból is lett némi pénzem, amit egész jól össze tudtam rakosgatni. Azt pedig leírtam fentebb, hogy miért nem otthon élek. Amikor betöltöttem a korhatárt, és mehettem dolgozni, azt hiszem 15 lehettem, azóta folyamatosan dolgozom, a pénzemet sosem vertem el. Az első autómat is most, 24 évesen tudtam megvenni, teljesen önerőből, ezen kívűl az építkezésben is van pénzem, a telket pedig az én szüleimtől kaptuk “ajándékba”. Igaz, hogy fogytán, de az össze gyűjtögetett pénzemből fizetem anyóséknak, amit megbeszéltünk az elején. Sosem voltam munkanélküli hála istennek, és most is minden erőmmel azon vagyok, hogy minél előbb találjak állást magamnak.

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom elengedni. 😊

2022. szept. 29. 15:19
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

5: Ha elolvastad, láthattad, hogy házasok. Az, hogy a férjével közös kasszán vannak, és ő eltartja egyedül KETTEJÜKRE tartozik. Az apósnak ehhez semmi köze. És másnak sem.


Szerintem.

2022. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%
Apósnak annyi köze van hozzá, hogy a házában lakik. Ha nem tetszik neki, akkor menjen albérletbe.
2022. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Amíg fizetem a lakhatásért a megbeszélt összeget, addig szerintem sincs köze hozzá. Az ételemet pedig magamnak oldom meg külön. Mióta dolgozom, sosem tartottak el, amire büszke vagyok, és ennyi, köszöntem mindenkinek, voltak megnyugtató, érdekes hozzászólások.😊
2022. szept. 29. 15:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!