Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Más anyósa is vesz felesleges...

Más anyósa is vesz felesleges dolgokat az unokának?

Figyelt kérdés
Anyósom teljesen felesleges dolgokat vesz a 9 hónapos kislányomnak. Pl kerámia bögre, holott még csak cumis üvegből iszik, de ezt amúgy is egy tizenévesnek jobban el tudnám képzelni. Mondtam is neki, hogy mjad talán pár év múlva iszik belőle,de nem hiszem, hogy fogta az adást. Ja meg kis labdát, meg valami kézzel fabrikalt labdát, amire a gyerek még csak rá sem nézett. És persze 18 hónaposra való rugdalozót és olyan takarót ami sztem olyan 6,7 évesen fog használni, mert akkora. Pedig lenne bőven mit hozni, lennének ötleteim, amiből kevés van neki, de még egy pár száz Ft-os popsi törlo is hasznosabb lenne. Nálunk szüleim mindig megkérdezik, mire van szükség, mit vegyenek, de valahogy mindig hasznos dolgokat tudtak hozni. Hogyan mondjam meg neki, hogy inkább ne hozzon semmit? Még az is jobb lenne.
2022. okt. 2. 17:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezt mondjuk ezt:

"Ha már szeretsz neki vásárolgatni ezt-azt, nem bánnád, ha adnék ötleteket?"

Lehet, hogy simán a szükséges dolgokat venné, ha jeleznéd neki, mit fogadnál szívesen.

2022. okt. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Amiket felsoroltál nem tűnnek haszontalan dolgoknak, legfeljebb kicsit később tudjátok majd használni. Kerámia bögrét a gyerek is használhatja 1-2 év múlva, de akár Ti felnőttek már is. Labdázni minden gyerek szeret, a kislányod is biztos rájön hamarosan, hogy mire való. A rugdalózót pár hónap múlva ráadhatjátok, a takaró meg nem baj, ha nagyobb. Ne keresd mindenben a hibát, amit az anyóstól kapsz, tudod, ajándék lónak ne nézd a fogát!
2022. okt. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Az én anyósom gyűlöli az unokákat. Én örülnék ha venne valamit.
2022. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%
Más menye is tesz fel ilyen kérdéseket?
2022. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
És akkor majd amikor 1,2 éves lesz, majd olyan dolgokat vesz biztos, ami még később használható.
2022. okt. 2. 17:42
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
Jobb, mintha olyan dolgokat venne, amik már nem időszerűek, mert pl. kinőtte.
2022. okt. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Szidjuk anyóst újabb kérdés
2022. okt. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Egy részről ezek még nem iszonyúan rossz vagy nagy dolgok, kicsit nyugodj meg. A bögrét használd, a takarót teheted nap közben az ágyára, a ruhákat megel egy fiókba. Persze a mennyiség és a méret nem mindegy, de egy szintig tolerálható.

Másrészt viszont előjele lehet annak, ahogy viszonyulni akar az unokához. Én ugyanígy jártam, utáltam már rá, megmutattam a gyerek konkrét kívánságát, beszéltem már nyíltan és kedvesen, el is utasítottam már ajándékot, mégsem változtat. Megkérdeztem azt, amit #1 javasol. A válasz az volt, hogy ő úgy gondolja, ez kell a gyereknek, ezt találta ki, ezt kapja. Pont.

Utána viszont mi is azt kezdünk vele, amit akarunk. Továbbadojuk, kidobjuk, másra használjuk, nem szól bele.

2022. okt. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%
Micsoda hisztis p vagy. Én általában a menyeknek adok igazat, de most a legkevésbé sem. Szegény anyós, szegény férj. A férjedre azért kíváncsi lennék, hogy normális nő nem jutott volna neki, csak egy ilyen? Részvétem neki.
2022. okt. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

Ja. Van ilyen is, mint a 8-as anyósa. De egy próbát megérhet.

Az enyém is nagyobbaknak való dolgokat (főleg ruhát) vesz az unokának. Szerencsére azt megértette, hogy nincs nálunk túl sok hely évekig tárolgatni, ezért már csak néha ad 1-2 darabot. Nem szólok bele, hogy milyet vesz. Ő olyan, hogy ha meg is mondom a gyerek méretét, akkor sem mer akkorát venni, mert mi van, ha mindjárt kinövi. :D Ízléskülönbség miatt olyanokat meg nem is mernék rábízni, hogy vegye meg a gyerek idei télikabátját.

Vannak amiket ráadogatok a gyerekre mikor 2 év után belenő, ami kicsit gagyibb, az ovis váltóruha/hétvegi játszós/tartalék lesz, ami annyira nem tetszik vagy vállalhatatlanul kopott (használtakat vesz), azt kirakom a ruhagyűjtő konténerbe. Mire belenő a gyerek, addigra már úgysem emlékszik anyósom, hogy milyeneket vett neki, ezért nem tudja számonkérni, hogy használjuk-e. Ez mondjuk előny, ha azt nézzük.

Én jobb szeretem ezt, mint ha most a gyerekre való, de szerintem nem praktikus vagy ízlésficamos dolgokat venne, és el is várná, hogy benne lássa.

Elhiszem, hogy bosszant anyósod, de ez amit leírsz, még nem olyan vészes, főleg ha mennyiségileg nem annyi a cucc, hogy betemet titeket. Amennyit tudsz, alakítgass szép szavakkal a szokásán, azon túl pedig próbáld te is a jó oldalát nézni a dolognak.

1-es voltam

2022. okt. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!