Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámnak vásárlási betegsége...

Anyukámnak vásárlási betegsége van. Drága és felesleges dolgokat vesz, úgy hogy tele vagyunk adóssággal. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Hogyan kéne kezelnem a helyzetet?Hogyan reagáljak?azt állítja hogy miattam van...

2013. febr. 2. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Apukád mit szól hozzá? Gondolom ő se örül neki, ha a pénzük feleslegbe vándorol.Neki kellene tenni valamit.
2013. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

ne magad okold

tuti nem miattad van csak nem valja be magának h a saját hülyesége

mindig könnyebb mást okolni


és egy tipp szépen lassan adogasd el amiket megvesz

kezd a régebbiekkel

tedd fel vaterára teszveszre jófogás apród stb....

ami bejön pénz azt meg az adósságba forgasd vissza

nem kell h tudjon róla csak tegyél el minden emailt levelet egyebet h később meglegyen

2013. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Semmit nem tudsz tenni, gondolom a beszélgetésen már túl vagytok. Azt is csak gondolom, hogy apud nem él veletek. Egy dologra viszont fel kell készülnöd: ilyen anya mellől nagyon hamar önállósodnod kell. Az első adandó alkalommal lelépni albérletbe, társbérletbe. Azt viszont mondd meg neki előre, hogy a te jövődet nem hagyod tönkretenni, arra ne is számítson, hogy te az ő felelőtlen életmódja miatt a hiteleire fogsz keresni. Igaziból őt szakemberhez kellene vinni ami lehetetlen. Az meg, hogy miattad van, egyik füleden be a másikon ki, te is tudod, hogy ez nem igaz.
2013. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem él velünk Apukám :( alig ismertem sajnos..Én is keresek, közösen kéne kimásznunk a nyomorból...sajnos az Én lakásomat( örökség) már elvesztettük ..nem nagyon hallgat meg azzal érvel hogy én meg eljárok ide-oda
2013. febr. 2. 13:04
 5/19 A kérdező kommentje:
ja az ide oda járás az cukrászdát,barárokkal kártyázást jelent moziban 1 éve nem voltam mert spórolok..
2013. febr. 2. 13:08
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem ismeri fel, hogy ez nem helyes.

Ugyanaz, amikor valaki több tíz ezret elkölt cigire, de másra meg nem telik.

Ha tényleg nem akarja elfogadni, hogy nem helyes, amit csinál, s nem is akar változtatni rajta, akkor nem hiszem, hogy te tudsz valamit is tenni.


Én a helyedben megejtenék még egy utolsó, de komolyabb beszélgetést.Választás elé állítanám, hogy döntse el mi a fontosabb. Ha nem sikerül tisztázni lépnék.

2013. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sajnos cigizik is de azzal már nem is piszkálom...most jöttem haza hogy ne legyen egyedül,és ne kelljen nyomorognunk mindkettőknek külön..nagyon el vagyok keseredve :(

hogyan győzhetném meg hogy marhasagot csinál?

2013. febr. 2. 15:07
 8/19 anonim ***** válasza:
Te sehogy. Pszichológus.
2013. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó lenne de sajnos nem bírom rávenni..szidjam érte ?vagy simán nem vegyem észre?
2013. febr. 3. 11:43
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem te nem fogod tudni megváltoztatni.Felnőtt embernek fel kellene fognia azt, ha tele van adóssággal, akkor nem vesz meg minden kacatot, amit nem is használ. S mellette még cigizik is.

Ezeket nem kellene külön megmagyarázni neki, ha érdekelne.

Saját példát is tudok felhozni.Családomban van aki havi 50 ezret költ cigire, de egy normális nadrágja nincs, fodrászra nincs pénze, s mindig panaszkodik emiatt.

AMikor rákérdeztem, hogy abból a pénzből mennyi mindenre telne, amit cigire költ, akkor azt válaszolta, hogy neki annyi jár.

Ja, hát akkor én kérek elnézést,cigizzen el havi 50ezret,de ne panaszkodjon.

Nem tud rá se hatni senki.

2013. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!