Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nyeljem le, hogy a barátnőm...

Nyeljem le, hogy a barátnőm apja folyton okoskodik a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Az öreg tízen akárhány éve dolgozik karbantartó villanyszerelőként egy gyárban, én pedig csak idén kerültem oda, mint pályakezdő villamossági és gépészmérnök. Véletlenül pont úgy alakult, hogy az ő részlegére vettek fel, és most úgymond a felettese vagyok. Szakmai szempontból az öreg meglehetősen gyenge, trehányul végzi a munkáját, inkább csak "jóvanazúgy" kontárkodásnak nevezném. Teljesen alap dolgokat rosszúl csinál, például alulméretezett vezetékeket használ, ami egyébként veszélyes is.

Múlthéten például fél napig egy gép beüzemelésén dolgozott, aztán mikor megláttam akkor mondtam neki, hogy úgy nem lesz jó és kezdje előről. Ekkor felháborodva nekem állt, hogy én ne oktassam ki a villanyszerelésről, mert ő már 20éve ezt csinálja, én pedig csak most kerültem oda bla-bla. Végül mégis újrakezdte, de nem ismerte el, hogy igazam volt.



2022. nov. 19. 09:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Hagyd rá az a legtisztább.
2022. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez a munkahelyed. Lásd el a feladatodat, azért fizetnek. Pont azt kell tenned amit bármely másik kollégájával tennél.

(Az amúgy komoly, hogy egy mérnök így fogalmaz és ilyen a helyesírása?)

2022. nov. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
Kamu.
2022. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Ne nyeld le, mert ha a gondatlanságából történik valami baleset, az akár a te felelősséged is lehet, de amúgy is, ha trehányul dolgozik, le kell cseszni.

Ha pedig úgy alakul, ki kell rugatni.

2022. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#2 Bocsáss meg, sajnos komoly, hogy ilyen a helyesírásom mérnök létemre. Épp ezért mentségemre szóljön, hogy mérnök vagyok, nem pedig bölcsész szakon végeztem.
2022. nov. 19. 09:16
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Jogod van kirúgni, vagy akár kirugatni?

Én vagy kirúgatnám, vagy nyugdíjbna küldetném, vagy áthelyeztetném magam másik részlegre, vagy ha módodban áll, elmennék másik céghez dolgozni, vagy nyelnék, vagy úgy venném, hogy lesz*rom, nem az én dolgom.

Rokonnak soha nem jó főnökének lenni, én azt mondom. Öregnek nevezed, ha nem megy belátható időn belül nyugdíjba (mondjuk fél év, ilyesmi), akkor azt tenném, amit fentebb leírtam, aszerint, hogy a tényleges, konkrét helyzetben mik az adott lehetőségek.

2022. nov. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

"villamossági és gépészmérnök."


Az meg mi?

2022. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Most itt ki okoskodik?


Trehányul dolgozik. Te megmondod neki, hogyan kellene. Ő kikéri ezt magának, de ettől függetlenül meg csináljuk úgy, ahogy mondtad neki.


Nem értem hogy ebben hol és ki okoskodott.

2022. nov. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
8-as, gondolom az volt itt az okoskodás, hogy kikérte magának a csávó, mintha ő jobban értene a dolgához, mint a kérdező.
2022. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%
Jelzed a hr-nél, hogy lehetőség szerint egy másik részlegre szeretnél kerülni, mert itt személyes okokból nehezített a pálya.
2022. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!