Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Közös felügyelet! Mi történik...

Mahalek Dávid kérdése:

Közös felügyelet! Mi történik akkor ha a gyerek beteg lesz hosszú ideig, Csak az egyik félnek kell végig ott lenni és kockáztatni a munkahelyét?

Figyelt kérdés
Plusz a hétvégék az övé megegyezés szerint de nem jön a gyerekekért csak hitegeti őket!

2019. máj. 31. 05:10
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Na erre en is kivancsi lennek. Nekem akkor is mennem kell dolgozni ha beteg vagyok (nem nathara gondolok hanem tudogyulladasra), mert ha nem megyek akkor nagyon nagyon szukosen lennek. A gyermekem ha beteg vagy en vigyazok ra vagy a mamaja. Legutobb keszitos gyogyszert kapott a kicsim. Ki volt fizetve a gyogyszertarban csak el kellett volna mennie erte. Nem ment "mert ez nem igy mukodik". Kovetelozni tud, a beteg gyereket rangarni akarja mert lathatas van. Normális ételt nem ad neki. Ha a hamburber nem jo akkor egyen csokit. Felelossegteljes apa... Igy minden egyszemelyben ram harul. Napkozben dolgozok. Ejjel ejszakazok. Nem panaszkodom egyaltalan mert az eletem legszebb ajandeka a kicsim de egy fuszalat sem tesz erte arrebb csak szaja van.
2019. máj. 31. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

A közös felügyelet nem azonos a megosztottal. A közös azt jelenti, mindkét szülőnek mindenbe beleszólási joga van, de a gyerek az egyiknél van elhelyezve, a másiknál láthatási jog a van és tartásdíjat fizet. Ebben az esetben csak és kizárólag a gondozó szülő jogosult a gyermekapolasi tappenzre, pont mint minden más, a gyerekkel kapcsolatos anyagi juttatásra.

A megosztott felügyeletnél a gyerek fele időt egyik, fele időt másik szülőnél tölti, nincs kulin gondozó szülő, mert mindkettő az, nincs tartásdíj sem. Ebben ah esetben mindkét szülő mehet gyermekápolási táppénzre, pont úgy, mintha együtt élnének.

Nálatok egyértelműen közös felügyelet van, ergo neked, mint gondozó szülőnek kell megoldania a gyerek felügyeletet. A láthatás pedig jog, nem kötelesség, ha nem akar vele élni a másik szülő, az az ő dolga, nem kényszeríthető

2019. máj. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 acelsziv ***** válasza:
22%
1: Mégis szültél neki egy gyereket. Ennyit rólad is.
2019. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Kedves 3. Válszoló! Ezt a legegyszerűbb hangoztatni ugye?? Sok empátia szorut beléd mondhatom! Örülj neki, hogy te nem jártál így, és maradj csendben!!! Olyanról még nem hallottál, hogy minden szép és jó házasságig? Biztos nem így tervezte az életét, de az, hogy még bele is rúgsz az emberbe...gratulálok!
2019. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 3! Nyilvan a te hazassagod tokeletes. Kivanom hogy maradjon is igy. Viszont nekem barmennyire is rossz volt halas vagyok neki. Tudod miert? A gyermekemert.


1. Valaszolo voltam

2019. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

" Csak az egyik félnek kell végig ott lenni és kockáztatni a munkahelyét?"


Nem. Mindkettőnek kockáztatnia kell.

Mondd! Milyen szülő vagy te?!

2019. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6!


Nem. Csak a gondozó szülőnek kell. Ó ugyanis kap erre támogatást, míg a különélő nem

2019. jún. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Azért bírom, hogy millió egyedülálló anya zsonglőrködik az idejével és a munkahelyével, hogy ellássa a gyereket akkor is, ha beteg, de amikor egy férfival történik meg, arról rögtön felháborodott kérdést kell kiírni a gyakorira...
2019. jún. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!