Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondjam meg anyósomnak...

Hogyan mondjam meg anyósomnak hogy ne pazaroljon?

Figyelt kérdés
Anyósom kb havonta 1 hetet jön hozzánk, mivel messze lakunk, így tud unokázni. Szokott is segíteni és ezért nagyon hálas vagyok, de anyagilag nehezen bírjuk. Mikor jön, mindent kimos, qkkor is, ha pár napja mostam ki. De ilyen függönyok, pledek, kis szőnyegek szintjén mindent is kimos nagy másfél óráson. Minden nap főzni akar 2-3 fogást, holott mindig ránkromlik, mert egyszerűen nem tudunk ennyit megenni. A gyerek még csak baba, férjem kapja a munkahelyén a kaját ingyen és ő nem szeret vinni. Este már sokszor nem is szeret sokat enni. De persze főzni kell minden nap amihez természetesen nekem kell elmenni a boltba. Anyósom imád takarítani és hálás is vagyok neki de gatyám rámegy a tisztítószerekre, amikor itt van, heti 3 teli sanytol fogy el! Szeretem és hálás is vagyok a segítségért de pénzügyi tekintetben ez már egyre rosszabb, hogy jelezhetném ezt nrki hogy ne sertődés legyen a vége?

2023. febr. 1. 12:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%

Hát nagyjából igy, ahogy leirtad. Esetleg úgy, hogy nem illik mások otthonaban kérdezés nélkül pakolni, rendezkedni. Ha kell valami szólsz neki, de inkább az unokaval legyen, ne a haztartassal foglalja le magát.


Legyen kedvesebb a hangszined, hogy ne vegye tamadasnak.

2023. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

- Mondd fiam, van itt esetleg valami, amit még nem olvastam?

- Igen mama, a vonatmenetrend.

2023. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Kólauborkával ***** válasza:
99%

Heti 3 sanytol? Élni nem tudnék ott….

Mondani kell neki: mama, vagy hoz tisztítószert meg mosóport vagy hagyja ránk az ilyen dolgokat, foglalkozzon a kicsivel, nem cselédkedni, gyerekezni jön…

2023. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%

Én tényleg nem értem, hogy lehet ennyi életképtelen kisgyerek, aki felnőttet játszik és még saját ingatlana is van :(

Felvágom az ereimet

2023. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindig talál vmi házimunkát amint félrepillantok, negyedig megpakolt mosogatógépet elindít mert ne legyen sehol egy koszos villa se egy óráig se.

Szerintem takarítás mániás, otthon is mindig minden patyolat

2023. febr. 1. 12:43
 6/32 anonim ***** válasza:
98%
Heti 3 sanytol nem normális. Főzni se kell, ha nem eszitek meg. Egyszerűen meg kell ezt neki mondani. Ha boltba küld, közölni, hogy nem mész, nem kell főzni, köszi. Ha elfogyott a sanytol, akkor ennyi volt, nem vesztek másikat és kész. A mosást meg kivenni a kezéből, köszi, mama, nem kell most kinosni ezeket. Ha megsértődik, sértődjön, de meg kell értenie, hogy nem rendezkedhet így nálatok.
2023. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk ide hozzánk küldheted nyugodtan, akkora kupi meg mocsok van, nyugodtan kitakaríthat.
2023. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
99%

Először is azt a problémát kéne kezelni, hogy a ti otthonotokban rendezkedik.

Nem, Mari néni, ma nem mosunk, majd csak ha lesz egy teli dobnyi ruha. Ha unokázni megy, játsszon a gyerekkel. Ha megsértődik, akkor így járt, de neked akkor is ki kéne nyitni a szád, és tudtára adni, hogy majd te takarítasz. El se tudom képzelni, hogy tudja a szemed láttára leszedni a függönyt, ha te nem akarod. Miért nem szólsz neki, hogy azt most nem mossátok ki?

Ha ezeket megértette, akkor nem lesz kiadás sem. Nehogy már annyit ne merj mondani, hogy Most nem megyek boltba, szerintem nem kell semmi, főzni sem szeretnék ma.

2023. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%
Borzalmasan beszari lehetsz, már ne haragudj, ha hagyod, hogy elzavarjon boltba és vezesse a háztartást, miközben te is ott vagy. Nyisd ki a szád. Aki ennyire fél a konfliktusoktól, hogy képes gyereket vállalni?
2023. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
Ne te mondd meg, hanem a férjed, akinek az anyjáról van szó. A saját fiától könnyebben elfogadja az őt tétlenségre kényszerítő javaslatokat (bár nem kizárt, hogy majd nyilván téged fog okolni azért, hogy papucsot csinálsz az ő kisfiából). A férjed, ha ügyes, akkor talán megtalálja azokat a mondatokat, azt a hangnemet, amivel le lehet szerelni a túlzott buzgóságot.
2023. febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!