Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kellene ezt jól kezelni?

Hogy kellene ezt jól kezelni?

Figyelt kérdés

A férjem és anyukám között van sok konfliktus. Sajnos egyik mellé sem tudok maradéktalanul állni mert látom hogy mindegyik tehet erről az egészről. S természetesen én kerülök a két tűz közé de idegileg nehezen bírom már ezt. Teljesen más személyiségek másképp is látják a dolgokat. Igyekszem a Férjem mellé állni hiszen már mi vagyunk egy család de közben azért vannak anyukámnak is dolgai amik igazak.. de én nem akarok igazságot tenni.


Borzasztóan zavar ez a helyzet. Mi a jó megoldás?


2023. febr. 27. 14:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%
ezt intezzek el egymas kozott, ne teged terheljenek mar vele...
2023. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%
Mindkettőnek megmondani hogy beszéljék el egymás között, nem vagy közvetítő stb.
2023. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Távolságot kell tartani. Nem kell annyira egybefolyni a házastársad és az anyád életének, hogy nézeteltérésre okot adó közös pontok legyenek. Ha például két-három hetente egyszer anyádnál ebédeltek, vagy ő nálatok, és azalatt semleges dolgokról beszélgettek, akkor nincs min összeszólalkozni.

Figyelj, én elvagyok anyósomékkal, valamilyen szinten kedvelem is őket, de nagyon különbözünk. Néhányhetente pár órát eldumálok velük, de ha heti több órát vagy napi szinten kéne tolerálnom a különbségeinket, már utálnánk egymást, mert az agyamra mennének, meg biztos én is az övékre. Vannak kapcsolatok, amiknek jót tesz a távolság.

Nem értek egyet az egyessel, nekik nem kell egymás közt elintézni semmit, hanem inkább nem kéne, hogy annyi közük legyen egymáshoz. Válaszd szét őket, mindenki a maga dolgával törődjön. Példának okáért: ha neadj'isten anyádnál laktok: költözzetek el. És akkor nem fognak veszekedni azon, hogy mikor kell metszeni a kertben a szőlőt, vagy hogy a férjed végigtrappolt a felmosott előszobán.

2023. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

De nem értem, miben kellene egyet érteniük?


Te a férjeddel élsz, nem anyáddal, nektek kettőköknek kell egyetértenetek, anyád meg tartsa meg a véleményét a háztartásvezetésről, gyereknevelésről magának.


Vagy nem értem, mi az, amiben olyan sok konfliktusuk lehet? Nem tudom elképzelni ezt, max. akkor, ha anyád beleszól a dolgaitokba. Vagy együtt éltek náluk?


Valami konkrétabbat, 1-2 példát írhatnál, hogy értsük, mire gondolsz pontosan.

2023. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
4-es: nem hiszem, hoyg a FÉRJ meg az ANYÓS a háztartásvezetésen veszik össze.
2023. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

"ha heti több órát vagy napi szinten kéne tolerálnom a különbségeinket, már utálnánk egymást, mert az agyamra mennének"


De ehhez nem kötelező eltávolodni egymástól, érted. Mi hetente egyszer, de néha kétszer is találkozunk anyósomékkal és nincs konfliktus, mert mi nem szólunk bele az ő dolgaikba, ők nem szólnak a miénkbe, pedig nem az időjárásról szoktunk beszélgetni, hanem sok az életüket érintő dologról. De csak elmondjuk, ők tiszteletben tartják, ennyi.


Ha más a véleményük, mert olyan is van, esetleg elkotyogják néha, de nem ismételgeti k, mint egy papagáj, meg nem veszekednek. A kérdező anyja vajon igen?

2023. febr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
5-ös, de akkor mibe magyaráz bele, hogy ennyi konfliktusuk van?
2023. febr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Na de kérdező, mondj már egy példát... ha anyuka belepofázik mindenbe akkor ok, hogy igaza van, de akkor is tavolsagot kell tartani.
2023. febr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

#6

Hát van, hogy úgy is működik. De találkoztál már olyan emberrel, aki nem akar semmi rosszat, de hosszabb távon (pár órán túl) mégis egyszerűen idegesít? Anyósomék egyik ilyen tulajdonsága például, hogy minden semmiségen halálra aggodalmaskodják magukat. Ezen nem segít semmi, ilyen szinten megváltozni úgysem fognak. Csak a távolság működik, hogy annyi időt töltsünk együtt, ami alatt még nem kapunk túladagolást egymásból.

2023. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Leginkább azt tudnám kiemelni hogy alapvetően is már az elejétől érződik hogy anyám nem kedveli a férjem kifejezetten.. persze állítja hogy nem így van, de mindenki érzi ezt a feszültséget. Konkrét eset például hogy a gyerekünknek két nevet akartunk adni az egyik nekem tetszett a másik pedig a férjem neve volt és anyám kijelentette hogy nem fogja azon a néven hívni mint ami a féjemé. Vagy a kapcsolat kezdetén míg mikor tanultunk egyetemen tehát nem dolgoztunk még és szóvá tette sokat van nálunk pedig ez sem volt azért igaz..

A férjemben meg sok a tüske már és azt várná hogy bocsánatot kérjenek tőle. A férjem meg elég nyers és őszinte kifejező véleménye van amit nem mindenki bír.



Én meg lassan az ablakon kiugranék már.

2023. febr. 27. 15:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!