Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Páromnál lakok, mert üres lett volna a családi fészke, ha ő költözik hozzám albérletbe. Miután ott lettem, anyós visszaköltözött 1 év után, az após régen elvált tőle, aztán sajnos el is hunyt. Saját háza, házuk, nem szólok bele a döntésükbe. De ellenben anyós mindenbe, abba is, amihez egy kicsit sincsen köze. Mindenre van megjegyzése, akár rólam, akár páromról, akárkiről legyen szó és mindig ő a szent és sérthetetlen. Én ebbe belefáradtam és sokszor miatta, róla veszekszem a párommal. Mi 3 éve vagyunk együtt, párom 25 éves, én 26 vagyok, anyós pedig 53.

2023. febr. 27. 21:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Pároddal kéen emgbeszélni hogy beszéljen vele.
2023. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Mondd meg a párodnak, hogy ez nem állapot. Te úgy költöztél hozzá, hogy kettesben lesztek, most pedig ez nem így van. Vagy költözik veled együtt máshova, vagy mész egyedül.

Az nem világos, hogy anyósod hol lakott, míg nem ebben a házban lakott? Miért jött onnan el?

2023. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

Hát elszedted az ő pici fiát...


Mondjuk nem muszáj mindjárt boszorkánynak lenni, én is ennyi idős vagyok, van menyem, de sose szóltam még be neki. (Pedig volna miért, de annyira nem fontos, hogy elrontsam a kapcsolatot.)

2023. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%

Most már nem lesz üres a családi fészek.

Menjetek vissza az albérletedbe.

2023. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Párodnak kell megvédenie. Az az egészséges párkapcsolati dinamika, hogy a párkapcsolat az erősebb az anya - fia viszonnyal szemben, és képes kiállni a férfi a párjáért. Ha ez nem így van, az a nőt folyamatosan fusztrálja. Ha te ezt érzed, és nem vagytok képesek megbeszélni, és a férfi nem azért dolgozik, hogy a kapcsolatotok harmónikus lehessen, bele fogsz betegedni, de mindenesetre nyilvánvalóan nem leszel boldog, szóval fontold meg, hogy válhatnál önállóvá! Ne hagyd, hogy elvegyék az életkedved ilyen viszonyok!
2023. febr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Ennek úgyis az lesz az eredménye, hogy eddig tartott a kapcsolat. Hidd el, tapasztalat, már most mondom. Ahol 3 év után ez probléma, az intő jel. Egyszerűen a mostani 50 X éves szülőkkel ez a baj, hogy késztetést éreznek, hogy mindenbe beleszóljanak, holott munka volna elég, lehetne dolgozni, és foglalkozhatna magával. Nekem is van gyerekem, egyelőre még kicsi, de eszem ágába nem jutna felnőtt korában csesztetni, hogy ez meg ez így jó, meg úgy. Önálló, keresőképes felnőtt. Mindenki a saját hibájából tanul még akkor is, ha az én gyerekem.
2023. febr. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 NTBS ***** válasza:
35%
Kérdés kié a ház? Ha a pàrodé anyuka költözzön. Ha közös akkor te vagy ti. Első esetben szakítani kell.
2023. febr. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%

Eddig tartott a kapcsolat.


Mellesleg az is elmond a párodról, hogy ő SIMÁN beleegyezett, hogy az anyja odaköltözzön - vagy vissza? Az sem mindegy egyébként, hogy

- a ház kizárólag a párodé haszonélvezettel mindennel

- amúgy az anyjáé.


Előbbi esetben mondhatta volna azt a barátod, hogy bocs, anyu, én a barátnőmmel élek, vegyél ki albérletet (ha nem lenne tutyimutyi), utóbbi esetben meg örülj, hogyha anyuka eltűr.


Én mondjuk fixen szakítanék, mert a nő vszeg sohasem költözik ki - vagy ti albérletbe -, és megkeserítené az egész életeteket (mint teszi már most), és a lelki nyugalmam érdekében ezt nem.

2023. febr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Én megmondanám a páromnak hogy nem erről volt szó az elején, úgyhogy a megváltozott körülmények miatt kiköltözök, ha ő úgy érzi fontos vagyok neki, akkor jöjjön velem, ha nem, akkor sajnos szomorúan de szakítani kell.
2023. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

Én sem egészen értem a szitut. Ha a ház a szülői ház, akkor én amint anyós visszajött, mondtam volna, hogy én megyek albérletbe, a párom vagy jön velem, vagy marad, de akkor a kapcsolatnak is vége.

Ha a ház a párodé, akkor nagyon kiakadtam volna hogy megbeszélés nélkül oda költözetet plusz egy főt a nyakunkra. Oké, az övé, de te meg az ő párja vagy, te is ott laksz. Ha komolyan tervezne veled, akkor ilyen szintű dolgokban kikérné a véleményedet, mert amíg együtt vagytok közös otthonnak tekintené.

Szóval alapból nem értem hogy állt elő ez a lehetetlen szituáció. De ha már így van, szerintem ülj le beszélni a pároddal, hogy te nem akarsz az ő anyjával élni. Tehát attól függően kié az ingatlan, vagy ti költözzetek el, vagy ő. Ha erre nem nyitott, akkor meg szakíts, mert nem képes önállósodni, neked meg rámennek az idegeid erre az egy rakáson élésre.

2023. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!