Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan köszöntél mikor legelős...

Hogyan köszöntél mikor legelőször találkoztál a párod szüleivel?

Figyelt kérdés

Tegezted őket vagy magáztad? Ha magáztad őket akkor mondták hogy tegezd őket?

Hány évvel idősebbek nálad?


2023. márc. 19. 15:03
1 2 3
 1/25 Metionin ***** válasza:
81%
Jó napot kívántam. Anyósom 44 volt akkor, apósom 46. Én 19. Azóta sem ajánlották fel a tegeződést, bár már évek óta ritkán találkozom velük, ha muszáj akkor magázom őket.
2023. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

A férjem Csókolom Édesapám-al köszönt. Ezután hülyén nézett volna ki, ha én meg sziával.

Jó napot kívántam. 30 éves voltam, apósom akkor 68.

2023. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Magáztam, és azóta is (tetszikelős verzióban). Akkoriban 25 voltam, ő 53, viszont az a típus, aki a koránál jóval idősebbnek tűnik, inkább a nagyimra emlékeztet (viselkedésre, habitusra), mint anyámra, pedig csak 7 évvel fiatalabb nála anyám. Úgyhogy emiatt nekem nem fura ez a tetszikelős csendőrpertu, mert olyan, mintha egy idős nénivel beszélnék. :)
2023. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem illik egyből tegezni. Jó napot/estét kívánok!
2023. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
26%

A Jó napot (kívánok!!!!!) se illik!

CSÓKOLOM-ozni kell, mégha ez nem is tetszik a mai fiatal korosztálynak. És utána tetszikelni (tessék szíves lenni ideadni a sót!)

Pedig nem tudom, miért nem tetszik sokaknak, mert nem megalázó. Így illik.

Én 29 évesen és nőként (!!) köszöntem így először az akkor 53 és 54 éves anyós- és apósjelöltemnek. Nem éreztem szégyennek, és ők is jólneveltnek tartottak. Nemsokra rá felajánlották a tegeződést.


A párom férfiként anyukámnak kézcsókot köszönt, és szintén tetszikelve beszélt. Apukámnál is kerülte a jó napot-ot, mert az nagyon neveletlen. Tiszteletem!-mel köszönt, és apukám ezután nagyon hamar felajánlotta neki, hogy tegezheti.

Mindketten tudjuk az illemet, pedig nem vagyunk őskövületek. Nem értem, hogy mások miért nem tudják.

2023. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Én tegeztem őket, mert előbb voltak a munkatársaim mint ahogy a fiukat megismertem volna :) Nővérem magázta az anyósékat mikor először találkoztak, ás jó napottal köszönt. Baromi gyorsan felkínálták neki a tegezést: mindkettő nagyon fiatalos, pedig majdnem hatvan volt mindkettő mikor először találkoztak.
2023. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

5-ös, én értem, miről beszélsz, de az itt levők 99 százaléka nem.

Amúgy én mondtam anno a lányomnak, hogy nyugodtan lehet "Jó napot kívánok"-ozni anyós- és apósjelöltnél, de nem lesz tőle szimpatikus.

Nekem amúgy a jó napot kívánok (bizonyos viszonylatban) nem köszönés, hanem nyegleség, amikor pl. lányom gimis osztálytársnői átjöttek és így köszöntek, nagyon nem volt szimpi. Szívesebben fogadtam volna a csókolomot, és úgyis azonnal felajánlottam volna, hogy tegezzenek.

2023. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

"A Jó napot (kívánok!!!!!) se illik!


CSÓKOLOM-ozni kell, mégha ez nem is tetszik a mai fiatal korosztálynak." Hát nem tudom. A munkatársaimból tízből tíz halálra sértődne aki anyósom korú ha csókolomoznák, mert nem vénember. Apósom meg közölné rá hogy "seggemet". Meg hogy felnőtt ember ne köszönjön úgy mint egy kisgyerek.

2023. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
29%

8-as:

Igen, az a baj, hogy azok is nagyrészt neveletlenek, akik az én korosztályomat nevelték. Így a korosztályom nagyrésze is neveletlen, hát még a tőlem fiatalabbak. Neveletlen szülők neveletlen gyerekei. Tisztelet a kivételnek, de akiket írtál, nem kivételek, hanem tipikus példák. 5-ös voltam.

2023. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%
Tegeződtünk, mivel úgymond a szülőket előbb ismertem mint a lányukat.
2023. márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!