Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan köszöntél mikor legelős...

Hogyan köszöntél mikor legelőször találkoztál a párod szüleivel?

Figyelt kérdés

Tegezted őket vagy magáztad? Ha magáztad őket akkor mondták hogy tegezd őket?

Hány évvel idősebbek nálad?


2023. márc. 19. 15:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
60%
Csókolom nagyon parasztos. Jó napot kívánok meg, ha nekem nem hiszed el hogy így illik akkor nyisd ki az Illemkockákat :)
2023. márc. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Anyósnak csókolom, apósnak jó napot kívántam. Így is maradt.
2023. márc. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

"Igen, az a baj, hogy azok is nagyrészt neveletlenek, akik az én korosztályomat nevelték. Így" Attól hogy te görcsösen ragaszkodsz egy harminc-negyven évvel elváráshoz, nem lesz neveletlen az akit ugyanez irritál. A jó napot egy teljesen semleges dolog, a csólom elvárásának célja a távolságtartás, éreztetni a másikkal hogy alacsonyabb rend.

Anyám korosztálya sem ragaszkodik hozzá, pár alakot kivéve akinek vén-mentalitása van, és lenézi a fiatalabbakat. Apósom azt szokta mondani, tegezve is meg lehet adnia tiszteletet, meg magázva is szarba lehet nézni a másikat. Igaza van az öregnek.

2023. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
32%
*ezelőtti
2023. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Az illem nyegleség... Kb. a tanulatlan szomszéd néni mondd ilyet hogy jó napot kívánok helyett csókolom 🤦‍♀️
2023. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
46%

Na, látod, 13-as, megint a megalázásra hegyezed ki a dolgot. Pedig leírtam világosan, hogy NEM megalázó. Nem olvastad el?

Attól, hogy te annak érzed, még a valóságban nem lesz az.

2023. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

Csókolommal, mert 21 voltam, de lélekben nagyon kislány. Most 34 vagyok.

Egyébként én is úgy ismerem a közvélekedést, hogy csókolommal gyerekek köszönnek, és csókolommal öregeknek köszönnek. Ezért aki már közelebb van a felnőttkorhoz, és csókolomozik, arra gyakran rászólnak, hogy ne köszönjön úgy mint egy óvodás, és inkább jónapotozzon. Már a tanárok is előfordult, hogy rászóltak a fiatalokra a középiskolában, hogy ne csókolomozzanak, hanem tanuljanak meg rendesen köszönni, napszaknak megfelelően. Akit negyvenes-ötvenesként lecsókolomoznak, az gyakran sértve érzi magát, merthogy ő még nem vénasszony, vénember. És egyébként is: ne "csókolgassák".

Egyszer, 20 éves korom körül, egy idegen, bő 50-es férfitól tetszikelve kérdeztem valamit, és kinevetett érte.

Ha hozzám jönne a gyerekem valakije, és jó napottal köszönne, eszembe se jutna, hogy emiatt ne legyen szimpatikus. A csókolom miatt talán kissé gyermetegnek gondolnám. De igazából pont letojom, hogy hogy köszön. Köszönt és kész, jól van az, tök mindegy.

2023. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat es varom a tovabbiakat!


A csokolom az tenyleg olyan hogy a gyerekek szoktak. Inkabb "kezetcsokolom" a noknek es "tiszteletem" a ferfiaknak bar ez eleg regies, manapsag nem szoktak mondani.

2023. márc. 19. 16:40
 19/25 anonim ***** válasza:
83%

#5 Jó nagy marhaságot sikerült ideírnod! Csókolommal kicsi gyerekek köszönnek, felnőttek max. nagyon időseknek, nagy korkülönbséggel. Pl. huszonévesen én a 90 éves dédinek köszöntem így, senki másnak.

Mellesleg az iskolában is ezt tanítjuk, ha engem a gimiben lecsókolomoz egy frissen bekerült kilencedikes, annak elmagyarázom, hogy rendesen köszönni a napszaknak megfelelően kell.

2023. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
93%

Csókolom.

35 évvel ezelőtt.

2023. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!