Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Beengedjem anyósomék kutyáját...

Beengedjem anyósomék kutyáját a házamba, a "jó viszony" érdekében? Hogy lehet ezt korrekten kezelni?

Figyelt kérdés

A férjem szüleinek van egy kistestű kutyája, akik régebben, amikor a férjem még a "legénylakásában" lakott, meg szokták kérni, hogy vigyázzon rá, amíg ők elutaznak. Már kaptam olyan tanácsot, h barátkozzak a kutya gondolatával, mert a konfliktus lesz anyósomékkal, ha megtudják, hogy ahol most lakunk oda a kutya nem jöhet be, mert én "kitiltottam".


Jó viszony érdekében el kellene tűrnöm a kutyájukat nálunk akár vendégségben, akár "vigyázásban"?



2023. ápr. 8. 22:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
A kutya mit gondol erről?
2023. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell elturnod, persze. De ketten laktok ott, a ferjed attol meg siman mondhatja, hogy o vigyazni akar a kutyara es beengedi.


Szoval ez patthelyzet, de valami megoldasra jutni kene, az is tuti.

Koztes megoldas nincs? Pl mittudomen, a kutya bemehet a nappaliba, de a szobakba nem. Nem tudom, ezt nektek kell megoldani, mi most itt hiaba irunk barmit is.

2023. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
72%

Ez a családi kapcsolatok témakörbe tartotik, hogy akarsz-e velük jó viszonyt vagy sem. De ha elvállasz egy benti kutyát, akkor nyilván őt bent kell tartani.


De azért általában a kutyaszeretők nem szokták odaadni olyannak a kutyájukat, akiben nulla emóció van az állat felé és kihajítaná a kertbe. Úgyhogy lehet az anyósodék meg se fognak kérni téged, hogy vigyázz a kutyájukra.

2023. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Ezt miért velünk akarod megbeszélni? Miért nem a férjeddel, de még inkább anyósoddal???
2023. ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Kettes ez a lakás nincs a férjem nevén, hanem csak az enyémen. A szüleim és a nagyszüleim vették nekem, ebben élünk.
2023. ápr. 8. 22:17
 6/30 anonim ***** válasza:
84%

Jo hat ha a te neveden van, jogilag megtilthatod.

De en azt gondolom, hogy egy parkapcsolatban nem lehet igy elni, mert ha nem torekedtek a kozos nevezore, mindig az egyik vagy epp a masik mondja meg mi legyen es pont, akkor egy ido utan rohadtul faraszto lesz, aztan vege az egesznek.


Meg aztan hol a hatar? A te hazad, de a ferjnek mikor lesz joga ott barmibe is beleszolni? Ha vett a haloba egy tv-t? Akkor mar egy fokkal tobb velemenye lehet? Vagy ha mar rakoltott 10 milkat a felujitasra mondjuk?


Na ugye, hogy nem lehet egyszeruen egy kapcsolatban mindent ennyire fekete-feheren nezni.

Vagy kinek mi, persze, de nekem nem megy.

2023. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%
Ezt a férjeddel kell megbeszélned, és mivel a férjed anyjáé a kutya, az ő dolga lenne a közös megegyezéssel eldöntött választ úgy kommunikálni a saját anyja felé, hogy ne rád fújjon az egész família.
2023. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%

Kinti-benti kutyám van, de eszembe sem jutna olyanra bízni, aki nem akar bent állatot tartani egy percig sem. Oda költöztetni, míg elutazok, főleg nem akarnám.

A férjed korábbi lakhelye egy másik fejezet volt, most ketten kell megegyeznetek abban, ki mehet oda. Ha te nem akarsz kutyaszőrt vadászni a lakásodban, akkor nem fogod odaengedni az állatot és pont. Ebben nincs fél megoldás. Lehet sértődni, de aki kutyát tart, vállalja a vele kapcsolatos feladatokat is, például az elhelyezését. A férjed vitte a másik lakásba, ebbe nem fogja, változnak a dolgok.

Az én férjem macskára vigyázott, de később elköltöztünk máshová, ahol nem volt megoldható és egyszer próbálkoztak, de megértették, hogy a régi rendszernek vége.

2023. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
Párszor már feltetted ezt a kérdést.
2023. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%
Miért írtad ki újra? Most kihagyod a sztoriból hogy macskád is van?
2023. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!