Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » "Jaj ne csináld ezt, különben...

"Jaj ne csináld ezt, különben sírok!" 60 éves nagymama ezzel akar hatni a másfél éves gyerekre. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Volt egy ilyen kérdés nemrég, de nem találom. Ugyanerről írt valaki, hogy a nagymama ezzel a szöveggel fenyegeti a kisgyereket, hogy

"Ne kiabálj, mert mama sírni fog!"

"Ha sírni kezdesz, én is sírok!"

"Jaj, ne csapd be az ajtót, mert sírni fogok!"

Akkor csak fogtam a fejem, de most kokrétan ugyanez volt velem és a másfél éves gyerekemmel is rokonlátogatás során. Anyósom napjában 5x "fenyegette" meg a gyerekemet, hogy ha olyat csinál, aminek ő nem örül, akkor sírni fog. Mármint a nagymama.

Egyelőre nem mondtam erre semmit, de nem fogom hagyni, hogy hosszú távon ilyen érzelmi zsarolást alkalmazzon a gyerekemen. Szerencsére nagyon ritkán találkozunk (évente 2-3 alkalommal) és még kicsi a gyerek, de ha ezt a nevelési zsákutcát akarja majd a gyerekemen alkalmazni, biztos megkérem majd, hogy álljon le vele. Nem akarom, hogy a gyerekembe azt nevelje bele, hogy nem viselkedhet rosszul, nem próbálgathatja a határait, különben a 60 éves nagyanyját annyira elszomorítja, hogy az sírni fog. Még akkor is, ha mindez csak duma és üres fenyegetés, nem ezzel kellene gyereket nevelni.

Ha valaki be tudná linkelni a múlktori kérdést, az is jó lenne. Illetve mit gondoltok, hogyan reagálnátok, előfordult-e veletek is hasonló?


2023. ápr. 11. 11:46
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
19%
Amugy meg sokan azt hiszik hogy a purdejukkal van elfoglalva barki is. Pont baromira le van $z@rva. A gyerek a szuk kornek fontos. A tobbieknek nem ekorul forog az elete..
2023. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
92%
41# Ez amúgy hogy jött a kérdéshez? :D
2023. ápr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
10%
#42 😂😂😂😂 nem tudom! Mert most az a trend hogy valaki szul: azt hiszi a gyereke korul forog a nagyvilag. Pedig a lõtèri kutyàt se erdekli. !!
2023. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:

#26 #30 #40

Köszönöm, végre pár embernek átment, mit akarok mondani.


Valószínűleg ott rontottam el, hogy a posztban nem tettem idézőjelbe, hogy "nem akarom, hogy azt nevelje a gyerekbe, hogy nem viselkedhet 'ROSSZUL' <--- idézőjel"

Utána próbáltam kifejteni a dolgot, pár embernek át is ment az üzenet.


Nem akarok olyan gyereket nevelni, aki nem mer gyerek lenni, mert érzelmileg megzsarolták, fenyegették, így nem élheti meg a negatív érzelemeit, nem tapasztalhatja meg, meddig mehet el. Teszem azt, ha sírni szeretne bármi miatt, akkor nem mer majd sírni, mert jaj, mama is sírni fog. Nonszensz.


Igen, nem ráhagyni kell a hisztit, hanem meg kell neki magyarázni, miért nem szabad bizonyos dolgokat csinálni. Tök jó, amit írtatok szerintem is, hogy minden ilyen passzív-agresszív süket duma után elmondok egy értelmes magyarázatot.


A férjemnek sem tetszett amúgy az egész. Mikor először jött ezzel anyósom, a férjem egyből rávágta: "Ne sírjon a mama, sír eleget a gyerek. Annyi bőven elég!" De nem igazán hatott, utána napjában még többször elhúzta ezt a kártyát, kvázi reflexből szerintem.


És mielőtt megint jönne a sok okos, hogy milyen sz.r szülő lehetek, hogy sokat sír a gyerekem. Másfél éves, b+. Még nem beszél, így jelzi, ha valamivel elégedetlen. Szerintem teljesen normális.


Ja és hogy honnan jön ez a remek reflexreakció: a rokonlátogatás egyik napján velünk volt a dédimama is, anyósom anyja. Ő csak egyszer, de ugyanezt találta mondani a lányomnak. "Juj, ne kiabálj, mert sírok!"


Na ezeket a sz.r nevelési, családi mintákat fogom én megtörni. És ha kell, nyíltan konfrontálódom majd anyóssal. Most még csak évi 2-3 alkalommal látja a gyereket a távolság miatt, de tervezünk a környékükre költözni a jövőben (Kelet Mo-ról Nyugat Mo-ra, szimplán azért, mert ott jobbak a lehetőségek), szóval lehet ebből még baj a későbbiekben.


Az én anyám amúgy nem mond ilyeneket. Ő sem tökéletes (ahogy senki sem az), de ő érzelmileg nem zsarol. Bátyám fiának szokott néha ilyet kiabálni, mikor teljesen elszakad a cérna, és a gyerek kiborítja, hogy "Robika, hagyd abba, mert most már megverlek!".


Hát ez sem túl jó gyereknevelés. Ugyanakkor évente 1-2x szalad ki ilyen a száján (nem naponta 5x, mint anyósom esetében), és ő tényleg csak fenyegetőzik. Sosem emelt kezet az unokaöcsémre tudtommal.


Ha az én lányomnak kiabálna ilyet, valószínűleg megkérném, hogy álljon le vele és ne fenyegesse a gyereket. De még nem volt rá precedens.

2023. ápr. 13. 22:03
 45/48 anonim ***** válasza:
15%

De most a néni mi a f@$znak foglalkozik annyit a gyerekkel ?? Minek ??

Nem korulotte forog a vilag. Unoka. Kesz pont.


Csak olyan szogbol nezhet ra a gyerekre amelyikbol a gyerek anyja engedi! 35° os szog talan jo neki.


Suliban meg majd ha vonyit ora kozben es raszol a tanar a gyereked kb nyugodtan szetrughatja a tanito nenit aki ra mereszelt szolni hogy ku$$$oljon mar vegre mert tanitana.


Az ilyennek simogatjak meg a buksi fejet amikor a Lidl ben az osszes tejfol tetejet kilyuggatja a cipzarjaval es vegig orditja a boltot. Mi az hogy valakinek nem tetszik.


Szultel. Korulottetek forog a vilag..


Ja. Nem.

2023. ápr. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
84%
Pedig pont most kellene megbeszélni a nagyival, még az elején. Nem azt csinálni hogy amikor a gyerek már 5 éves és benned elszakadt a cérna és kiborulsz. Miért nem lehet most nyugodtan elmondani neki hogy mit gondolsz?
2023. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

#46

Semmiképp nem fogunk ezzel a beszélgetéssel (vagy veszekedéssel, nekem mindegy) várni a gyermek 5 éves koráig. De most úgysem fogunk találkozni nyárig, most nem fogjuk felhozni 400 km távolságból.

De az lehet, hogy a legközelebbi találkozás előtt megkérem a férjem, hogy beszéljen az anyjával és próbálja ezt megértetni vele. Valószínűleg még mindig jobb lenne ez így, mint élőben letámadni anyóst, mikor kiszalad egy ilyen a száján.

2023. ápr. 18. 09:14
 48/48 anonim ***** válasza:
7%
Pont azt írtan hogy nem kell letámadni hanem megbeszélni.
2023. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!