Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tudok ilyen helyzetben...

Mit tudok ilyen helyzetben csinálni??

Figyelt kérdés
Anyósom,és apósom tehetős emberek. Van 4 gyerekük,a férjemmel együtt. Laktam eleinte náluk,a férjemmel. Úgymond nincs köztünk konfliktus. Viszont az a baj velük hogy nem engedik a férjemet dolgozni,azt mondják neki,nem kell menni mert ők eltartják. Ha én elakarom küldeni őt,akkor veszekednek vele,hogy hogy képzeli ezt. Amikor ott laktam náluk levegőnek néztek "megtűrt személy" voltam,hozzám sem szóltak. Egyedül voltam bent a szobánkba. Egy zokni,bugyi nem sok annyit nem kaptam még tőlük. Amíg ott laktunk napi 2 ezer ftot kaptunk,úgy hogy semmi kaja nem volt otthon,1kg hús,vagy egy szem krumpli nem volt. Pedig gazdagok! Azt várják/várták el,hogy engem tartsanak el a szüleim,vagy tartsam el én saját magam. Ők meg eltartják a gyereküket. Azóta elköltöztünk,épített apám egy új házat nekünk. És megmondom,egy Ftot nem adtak nekünk bele. Nem is elvárva persze,de viszont annyi hogy egy üdítőt,vagy egy 1kg húst,nem kaptunk. Férjem iPhone 14et kapott ma is tőlük,minden héten új cipőket amiknek 70-80ezer Ft az ára. Akkor most velem van a bajuk??mármint anyósoméknak? Mert én már nem tudok mire gondolni, és az a baj,hogy szeretem a fiukat de nem biztos hogy ez így lehet sokáig. Mert már idegileg nem bírom amit művelnek. Szemembe nem mondják,csak ez a szemtelen viselkedés ez már nagyon kikeszito. Ráadásul én világ életemben dolgoztam,akkor hagytam ott a munkahelyem,mikor elköltöztem a baratomhoz. És oda kerültem lakni december 20.kán és 25.kén karácsony napján már mondta nekem,hogy megy amint tud és intézkedik hogy felvegyenek oda,a falusi boltjukba. Fiukkal meg veszekednek ha dolgozni megy,meg eszük ágába nincs küldeni ha nem dolgozik.
2023. ápr. 17. 15:28
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Igazabol mégcsak vőlegényem,nem férjem. Megkérte a kezem ,oda koltoztem
2023. ápr. 17. 15:29
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Tehát az q baj, hogy a fiúd mindent megkap, az viszont nem, hogy apadek építettek nektek egy házat. Az gond, hogy q srác nem dolgozik, de az nem, hogy te sem. Értem.
2023. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Ideje lenne tennetek magatokért valamit pl munka és a sajat pénzből éépíteni az életeteket.
2023. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

"Azt várják/várták el,hogy engem tartsanak el a szüleim,vagy tartsam el én saját magam. Ők meg eltartják a gyereküket"


Ha egyikőtök sem dolgozik, akkor ezzel mi a gondod? Persze, hogy a pasi szülei nem akarnak téged is eltartani, szerintem ez teljesen jogos.

Mindketten elmentek dolgozni, és eltartjátok saját magatokat, vagy éltek továbbra is a szüleiteknél gyerekszerepben. Más lehetőséget nem nagyon tudok elképzelni.

2023. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én minek dolgozzak nekik? A ő szüleinek? Dolgozik már a párom,persze azóta,de viszont ők elvárják tőlem,hogy dolgozzak,vagy akkor tartson valaki más engem,de ők a fiúkat nem is engedik. Azóta mi külön élünk tőlük,és azóta se engednék dolgozni,veszekednek vele hogy miért akarna ő dolgozni. Csak azért dolgozik mert e miatt elakartam hagyni. Én akkor minek dolgozzak? Nem én dolgom hogy őt eltartsam. Nem engem kell eltartani,csak egy szelet kenyér nincs ott otthon mert még azt is az én szüleim küldtek nekem,és 50kmre laktak tőlem akkor. Nekem volt pénzem,mert mondtam én dolgoztam előtte számoltam le. De én minek dolgozzak most nekik,ha ők egy tényleg szelet kenyeret nem adtak a számba amíg ott laktam,amit meg én hoztam itthonrol,megették mimdent. Amit én vettem a saját pénzembol,meg anyámek adtak nekem.
2023. ápr. 17. 15:54
 6/21 A kérdező kommentje:
Meg az én anyám tarthatja az ő fiúkat??
2023. ápr. 17. 15:55
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

A ház nincs a vőlegénye nevén gondom amit apád épített. Akkor miért adott vna bele anyós és após pénzt?

Az is természetes hogy nem akarnak eltartani. Mi ezzel a bajod? Csak azért mert megtehetik azért ez nem jár neked.

2023. ápr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Csak azért mert odakoltoztél nekik meg nem kell eltartaniuk. Ők kérték hogy odamenj? Alap hogyha odakoltozök valaki házába beleadok a rezsibe és karjába.
2023. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
tehát apád december óta épített neked egy házat? Ügyes.
2023. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz és hihetőbb sztorit találsz ki.
2023. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!