Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy több éves kapcsolatom ahol igazából a párom útját egyengetem. Úgy néz ki sikerült berobbannia a karrierjében. Ugyanakkor van egy anyós aki sosem dolgozott szinte egész életében. Én rengeteg energiát és pénzt fektettem a párom karrierjébe.


A probléma ott kezdődik hogy anyós egy igazi pénzlehúzó. Első a cigi, nem az étel. Így nevelte fel a gyerekeit is. Gyakorlatilag amíg élt az anyja addig ő volt az "anyuka" anyós meg csak egy gyerek a másik három mellé. Páromat már rengetegszer hülyének nézte, és sokszor behúzta anyagilag is. Kölcsönkér majd azt mondja visszaadja x időn belül, akkor meg arra hivatkozik hogy nincs pénze. Elmegy dolgozni de mindig csak a melóhellyel van a baj nem vele, igy gyakorlatilag nincs olyan hely ahol ne dolgozott volna már (na jó ez kicsit erős túlzás...)


Megbeszéltük hogy ennek vége, de eltellik pár hét és párom szinte megint agymosott. Mindig azt mondogatja hogy mégis csak az anyja.


Jól gondolom ugye hogy nincs más út csak a szakítás igaz?


Van két testvér egyik szerencsére megszabadult ettől külföldön dolgozik, másik pedig vidéken, megszakította az anyjával a kapcsolatot. (Beszélnek de fizikai találkozás évente 1x se biztos)



2022. máj. 30. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy szoktam mondani: mindenkinek adok egy második esélyt, harmadikat senkinek. Te már úgy nézem ezen túl vagy. Tipli. Hozzátenném: férfiként mondom.
2022. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Hát igen legyen akármilyen rossz, anya mégis csak egy van.. Kicsit ismerős szituáció, az én édesanyám nagyon jól keres, tőle a testvére szokott pénzt kérni, egy időben ez szinte havi rendszerességgel történt.. A párja nem dolgozik vagy legalábbis nincs állandó havi keresete és ezért hozzánk fordult segítségért. De közben meg csomószor veszekedtek egymással. El mondta anyát minden rossznak aztán kibékültek és jött az üzenet hogy nem tudnál egy kis pénzt adni.. Én is rengetegszer beszéltem erről anyával, hogy csak kihasználják, ne hagyja, de mindig az a válasz, hogy mégiscsak a testvérem, segítenem kell neki.. Aztán az utóbbi időben anya is belátta hogy milyen mérgező ez a kapcsolat és már ott tart hogy visszakéri a pénzt, mert ugye ez mindig "csak kölcsön" címszóval kellett és néha vissza is utaltak egy keveset... De nyilván a nagy részét bottal ütheti..

Szóval reménykedhetsz benne, hogy idővel a párod is észhez tér úgymond, próbálhatsz beszélni a kedves anyóssal, bár szerintem ez csak még több feszültséget keltene vagy.

De miért akarsz vele emiatt szakítani? Ez az egész milyen hatással van a kapcsolatra köztetek és rád? Gondolom jót akarsz a párodnak és rossz látni, hogy az anyja őt is kihasználja, de amíg ez a lányba nem realizálodik nem hiszem hogy lesz változás.. Bár a szakítás lehet felnyitja a szemét.

2022. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es: mert anyagilag lehúzza öket, a kérdezö az anyós fininszírozza, mert a párja nem képes leállítani az anyját!
2022. máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyrészt igen, nem az anyós eltartására jelentkeztem, másrészt az élősködést se szeretem. Ráadásul ha nem kapja meg amit akar akkor a páromnál lelki terrorosat játszik, kiabál. Ha így se, engem hord el mindennek a családi körben.


Párom meg olyankor nem akar állást foglalni.

2022. máj. 30. 11:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd el! Nem áll ki melletted, nem is fog.
2022. máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj amig lehet.
2022. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Lépj le! Tönkre fogsz menni ebbe a kapcsolatba, mind anyagilag, mind mentálisan.
2022. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Mintha csak a saját anyosomrol olvastam volna.

Ha a férjed nem áll ki melletted, tipli.

Nekünk is rá fog menni a házasságunk

2022. jún. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!