Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom miért nem tegeződhet...

Apósom miért nem tegeződhet velem?

Figyelt kérdés

A férjemmel 6 éve vagyunk együtt. Apósommal a kezdetek óta magázódunk. Eddig nem is igazán zavart. Persze mindig hülyén vette ki magát, mikor mindenkitől elköszöntem, hogy sziasztok. Tőle pedig külön, hogy viszontlátásra, vagy jó napot stb. A sógornőm 2 éve ismerte meg a férjét, vele is magázódott ugyanúgy. A férjem meg régebben mesélte, hogy hát ilyen az apja régen is mindig mindenkivel magázódott.

De pár hete feltűnt, hogy a sógornőm férjével tegeződött. És nagyon rosszul esik, így még kellemetlenebb az egész, hogy csak én vagyok a családban/baráti körben aki magázza. Nincsen apósommal szoros kapcsolatom, pár mondatot beszélünk. De mással is hasonlóan van. Soha nem bántottam meg, nem tudom, hogy mi lehet az oka, hogy én nem érdemlem meg ezt, hogy tegezzem.


2023. ápr. 22. 20:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Nekem annó mindig mindenki felajánlotta a tegeződést, udvarló, völegény szülők, de mivel szülő korabeliek voltak, képtelen voltam tegezni őket. Nálam ez már csak igy volt/van/lesz. Akármi is volt a divat.. Nekem nem megy ilyen korú embert tegezni. Semmi rossz érzés nem volt, egyszerűen én ilyen vagyok.
2023. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Lehet simán csak nem volt olyan hogy eszébe jutott volna felajánlani a tegeződést.
2023. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Te vagy a nő, lehet, hogy illetlenségnek tartja, hogy egy nőnek tegeződést ajánljon. A vejének az idősebb jogán felajánlhatja, de ha tartja az illemszabályokat, akkor neked nem.
2023. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Neked kell felajálni, hogy tegezhet.
2023. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Nőként neked kell felajánlani, hogy tegeződjetek. De én csak finoman rákérdeznék, hogy haragudna e, ha tegeződnénk, mert nekem a magázás túl távolságtartó. Ha nemet mond, akkor is tartsd tiszteletben. Pl én anyósom a saját szüleivel magázódik, mert akkoriban az volt a megszokott. Nem azért magáz, mert haragszik vagy nem szeret, csak megszokás vagy pont azt várja, hogy te kezdeményezz. Nem veszítesz semmit, egy kérdést megér.
2023. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én mindig úgy gondoltam családi viszonylatban ha apósom nem ajánlja fel a tegeződés lehetőségét vagy nem tegez le, akkor én nem kérhetem/kérdezhetem tőle, hogy tegeződjünk.
2023. ápr. 22. 21:20
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Rokoni, családi viszonylatban a magázódás nálam egyenlő a távolságtartással és kissé kínos is.
2023. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Ő régi vágású. Ha a nő nem ajánlja fel nem fog tegeződni.
2023. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodtan kérdezz rá nőként, hogy ha már családtagok vagytok, miért ne tegeződhetnétek. Lehet, hogy Ő már alig várja, csak a neveltetése miatt nem mert kezdeményezni.
2023. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Férjemék hárman testvérek, mind a két menyüknek felajánlották a tegezést (apósóm, anyósom) rajtam kívül. Egyszer egyik sógornője megjegyezte, hogy mamácska és papácska szerint nem kedveskedtem még nekik annyit. Csak mosolyogtam, magamban meg hozzátettem, hogy nem is fogok ezek után :-)
2023. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!