Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom miért nem tegeződhet...

Apósom miért nem tegeződhet velem?

Figyelt kérdés

A férjemmel 6 éve vagyunk együtt. Apósommal a kezdetek óta magázódunk. Eddig nem is igazán zavart. Persze mindig hülyén vette ki magát, mikor mindenkitől elköszöntem, hogy sziasztok. Tőle pedig külön, hogy viszontlátásra, vagy jó napot stb. A sógornőm 2 éve ismerte meg a férjét, vele is magázódott ugyanúgy. A férjem meg régebben mesélte, hogy hát ilyen az apja régen is mindig mindenkivel magázódott.

De pár hete feltűnt, hogy a sógornőm férjével tegeződött. És nagyon rosszul esik, így még kellemetlenebb az egész, hogy csak én vagyok a családban/baráti körben aki magázza. Nincsen apósommal szoros kapcsolatom, pár mondatot beszélünk. De mással is hasonlóan van. Soha nem bántottam meg, nem tudom, hogy mi lehet az oka, hogy én nem érdemlem meg ezt, hogy tegezzem.


2023. ápr. 22. 20:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

A magázódás nem feltétlen távolságtartás. Rosszul ítéled meg, nem neheztel rád, hanem tisztel. Ami nem jelenti, hogy akit nem magáz, azt nem tiszteli, csak szigorúan tartja, hogy nő esetén nem kezdeményezheti a tegeződést.

Néhány generációval ezelőtt még a házastársak egy része is magázódott.

2023. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%

A tegeződést MINDIG a nő kezdeményezi.

“Kedve Apuka! Szeretném, ha tegeződnénk. “


Nem fogja visszautasítani, ha érzi, hogy nem fogod attól kezdve: “Helló, Jóska!” Stílusban hátba veregetni.

2023. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

A sógornőd férje férfi. Egész más eset.

Ne közöld vele, hogy szeretnéd, ha tegeződnétek, mert ha ő meg nem, az kellemetlen. A férjed kérdezzen rá.

2023. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is könnyen lehet, hogy azért nem ajánlotta fel neked a tegeződést, mert úgy gondolja, hogy az illem szerint neked kell. Nálam a volt főnökömnél és a feleségénél (ő egy másik csoportot vezetett) volt az a felemás helyzet, hogy a feleségét tegeztem, mert felajánlotta, a főnökömet magáztam, mert nem ajánlotta fel. De egy velem egyszerre kezdő kolléganő pl. tegeződött vele, de ott ő (nőként) ajánlotta fel. Én annyira nem ragaszkodtam a tegeződéshez, hogy ezt megtegyem pályakezdő - egyetemi professzor viszonylatban ;). Egyébként nekem nincs bajom a magázódással, sok esetben jobban is megy, mint a tegeződés. Az apósom viszonylag hamar felvetette, hogy ha már úgyis szegről-végről kollégák vagyunk, akár tegeződhetnénk is. Erre fel anyósom is mondta a következő alkalommal. Érdekes módon anyósnál egyből ráállt a szám és a keresztnevén szólítom, apósnál több idő kellett hozzá és a mai napig bácsizom.
2023. ápr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne te mondd, hogy tegeződjetek. Lehet, hogy rosszul venné ki magát.

Apósom 5 évig csendőr pertuban volt velem: elvárta, hogy magázzam, ő meg lazán tegezve beszélt hozzám. Nála ez a hagyomány és az értékrendje miatt volt. A nő, és annak véleménye kevesebbet ér, mint egy férfi. Ugyanígy bánik a feleségével is. A férjemnek lett elege a ciki elköszönésekből. Egy alkalommal rákérdezett, hogy miért nem változtat az apja, mindenkinek könnyebb lenne. Hebegett, de mások előtt nem mondott ellent. Azóta valahogy egy fél lépéssel közvetlenebb velem is, bár tény, hogy továbbra sem tart többre egy nőnél.

2023. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

Voltam ilyen helyzetben, megmondtam neki, hogy akkor lesz szíves magázni, ugyanis a csendőrpertu nekem nem jön be.


30 vagyok, felnőtt, szóval akkor magázódunk. Nekem nem probléma.

2023. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Irigylem a gondjaidat kedves kérdező ;⁠)
2023. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%

15-ös, én is hasonlóan vagyok barátom szüleivel:D. Annyi a különbség, hogy mi nem vagyunk még házasok,ezért nem veszem zokon,hogy én magázom Őket.

Azt mondjuk hozzátenném, barátom anyukája magázza az anyukáját, és veje is szintén.

De,ha már házasok lennénk,lehet engem is jobban zavarna a szitu

2023. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!