Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennétek úgy látogatóba...

Mennétek úgy látogatóba babával nagyszülőkhöz, ha nem hívnak?

Figyelt kérdés

A 3 hónapos kisfiam apai nagyszülei kb. 20 percre laknak tőlünk. Eddig kétszer látták a kicsit, mindkétszer mi vittük (ők nem tudnak eljönni).

Utoljára húsvétkor, de akkor is mi mondtuk, hogy megyünk, nem kérdezték, jövünk-e. Azóta sem. Heti 1-2x felhívják a férjem, hogy van az unoka, meg küldjön képeket, de soha nem mondják, jöjjünk vagy na, mikor jövünk?

Ezzel szemben az én szüleim átlag heti 2x látják a kisunokát, megyünk ebédre, ami nekem nagy segítség. A kicsi is szereti őket, simán megvolt velük, mikor orvoshoz kellett mennem.

Nem akarok különbséget tenni nagyszülő és nagyszülő között, de én hívatlanul nem szoktam sehova menni.

Egyébként a baba előtt ritkán jártam anyósékhoz, sosem voltunk rosszban, egyszerűen így alakult a hosszú évek során. A férjem sem ment túl gyakran mondjuk.



2023. máj. 14. 11:43
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
82%
Szivem szerint nem mennék. De akkor nem látná csak 1 évben 1x... Csak a gyerek miatt megyünk
2023. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
94%

Ne görcsölj ezen, hogy egyenlősdit akarsz a nagyszülők között!

Én nem mennék magamtól az biztos.

2023. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%
Heti kétszer hivnak a szüleid, hogy menjetek hozzajuk? Te, q férjed meg q gyerek?
2023. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

#3

Igen, de ebből a hétvégi 1 nap fix. Volt, amikor fogorvoshoz mentem, vigyáztak rá (tök jól megvan velük a pici), vagy pl. oltásra mentünk, ahova apám vitt, anyám meg elkísért.

2023. máj. 14. 12:01
 5/39 anonim ***** válasza:
92%
Mennénk. Megyünk is. Tudjuk, hogy várnak, így nem várunk ilyenekre, hogy hívjanak. Felhívom őket, és megkérdezem, hogy mit szólnának, ha két hét múlva átugranánk. Örülnek, megyünk.
2023. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a szüleim úgy vannak vele, hogy mi meghívás nélkül is mehetünk, ők mindig örülnek ha úgy jön ki a dolog, hogy meglátogatjuk őket, nem szeretnek azzal jönni mindig, hogy "mikor jöttök?", nem szeretik erőltetni, hanem menjünk, amikor belefér. Szóval szerintem ez attól is függ, hogy a nagyszülők hogy állnak hozzá. Mármint, nem hívnak, mert nem is érdekli őket? Vagy nem hívnak, de attól még érdekli őket, csak nem akarják erőltetni, meg tényleg úgy vannak vele, hogy akkor mentek, amikor nektek jó? Szóval itt azért nem mindegy, hogy mi az ok. Ha a nagyszülőket tényleg nem érdekli a kicsi, akkor ne erőltesd. Viszont ha érdekli őket, csak nem feltétlen szoktak konkrétan meghívni titeket, de bármikor mehettek, akkor menjetek.
2023. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
96%
És miért kéne folyamatosan hívniuk? Férjed is megcsörgethetné őket hogy mehettek-e... nem csak hibátlanul menni kellemetlen, hanem könyörögni is azért hogy menjetek. Sokan belekötnének olyankor az öregekbe, hogy követelődzőek.
2023. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Ott van 2 felnott ember es egyikotok se nyitja ki a szajat es beszel a mamaval, hogy mi van.

En ezt sose fogom megerteni, bocsi.

Lehet itt magadban mergelodni meg gyakorira irogatni, de gyakorlatilag 2 perces kommunikacio megoldana a kerdest.


Segitek:


Kedves mama! Szeretne, ha mennenk ekkor meg ekkor?

Igen? Jo, ott leszunk!

Nem? Akkor nem.


Csokolom.


Ha meg gyulolitek egymast es nem jo a kapcsolat, nem kell menni.

2023. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 babyboom567 ***** válasza:
88%

Szerintem meg túlreagálod.Én pl kb 43 éves koromig nem is gondoltam, hogy ez(hogy hívják)fontos valakinek(főleg egy családtagnak).Akkor derült ki mikor egyszer anyósommal beszélgettünk,hogy miért nem jön többször, hisz itt lakik a másik utcába.Akkor mondta, hogy nem szoktuk hívni.De bennem soha semmi hátsó szándék, vagy rossz érzés, vagy semmi nem volt.Csak én úgy nőttem fel, hogy nálunk senki sem hívott(könyörgött,vagy nyújtott be kérvényt,)hogy menjünk,hanem csak felhívtuk egymást,hogy mama/keri/pisti/stbstb, átmehetünk xy napon hozzád.

Hidd el, anyósodék szívesen látnak, csak nem tudják,hogy kérniük kell, hogy menjetek.Természetes nekik, hogy mehettek.

(Nem bántás, de én tényleg a mai napig nem értem,főleg családtagok közt,hogy miért kell kérvényt benyújtani, hogy a másik jöjjön hozzám?)

2023. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem egyszerübb ha mentek magatoktól néha?
2023. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!