Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagy kérés, hogy a nagyszülők...

Nagy kérés, hogy a nagyszülők egyedül jöjjenek látogatóba, ne mindig a másik unokát magukkal hozva?

Figyelt kérdés

A testvéremék nem igazán foglalkoznak a gyerekükkel (1 éves lesz), kétnaponta lepasszolják a nagyszülőknek, de van, mikor naponta.


Ha jönnek látogatóba a szüleim, szinte mindig hozzák a babát, mert folyton náluk van.


Na most, eddig nem akartam szólni, de ez most már kicsit sok nekünk. Pláne, mert hamarosan születik nálunk is a baba, kérdeztük is, hogy hozzánk sose jönnek majd, mert mindig vigyázni kell a másik gyerekre? Persze rávágták, hogy alig várjak ezt az unokát is, jönnek majd, legfeljebb felpakolják a nagyobbat és jönnek vele.


De mi ezt nem akarjuk. Ne értsetek félre, szeretjük a kisgyereket meg sajnáljuk, hogy tojnak rá a szülei és nem baj, ha néha hozzák, de azért szeretnénk, hogy a nagyszülők néha csak a mi gyerekünkkel foglalkozzanak, ne mellékesként a másik mellett, olyan nagy baj ez?


Anyukam jön majd segíteni a baba születése utáni 2-3 hétben, azt meg főleg nem akarjuk, hogy itt egy újszülött mellett egy 1 évessel kelljen bajlódni.


Neki is sok amúgy, hogy folyton a gyerekre kell vigyázni, de nem mer szólni a szülöknek, mert akkor azok hisztiznek, veszekednek, hogy jó, akkor majd nem hozzák egyáltalán. Tudom, hogy ha én szólok, abból balhé lesz, így is folyton megy a vita, a testvéreknek állandóan a középpontban kell lennie, meg hogy neki dolga van(??????), ő fáradt, muszáj, hogy valaki vigyázzon a gyerekére, mert nem bírja, nekünk úgyse kell majd annyi segítség.


Nem akarom, hogy eldurvuljon a helyzet, de én ezt nem fogom tűrni, hogy mindig a másik gyerekkel jöjjenek ide. Hozzájuk úgyse lehet úgy elmenni, hogy ne legyen ott a másik unoka ism


De most ezt kinek mondjam, a nagyszülőknek vagy a szülőknek?



2020. okt. 4. 13:46
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
84%

Ha már mondani kell valakinek, akkor a szülőknek mondd!

A nagyszülőket ne hozd kellemetlen helyzetbe azért mert NEKED nem felel meg az, hogy hozzák a másik unokát is, hiszen kettészakadni nem tudnak.

2020. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
85%
A testvéreddel beszélj, hagyd ki a balhéból a szüleiteket. Így csak téged fognak utálni.
2020. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
72%

A nagyszülőknek már többször mondtad, ahogy az írásodból kiderül.

Mi értél el vele? Semmit! De nem is tudom, hogy hogy képzelted?

A nagyszülők vívják meg kettőtök csatáját helyetted?

2020. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Még nem szóltunk, mint mondtam. Csak a testvérem már előre célozgatott, mikor "viccesen" megjegyeztem, hogy mostantól lehet majd osztozkodni a nagyszülőkön.


De èn nem vagyok biztos, hogy ezt a szülőkkel kell megbeszélnem, mert valahol azt gondolom, a szüleimnek kellene közölniük a tesvéremmel, hogy eddig rendelkezésére álltak 0-24-ben, de most már van másik unoka is, akivel szintén idöt akarnak tölteni, most már neveljék ők is a gyereküket és fogadják el, hogy ha hozzánk jönnek, aznap nem tudnak rá vigyázni.


Mert úgy erzem, hiába mondom én ezt a szülőknek, ha attól ők másnap ugyanúgy viszik a gyereket. A nagyszülőknek kellene igazságosan elosztani az időt az unokák között és nemet mondani végre a másiknak.

2020. okt. 4. 14:05
 5/51 anonim ***** válasza:
33%
Nincs igazad, a tesóddal kell beszélned.
2020. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ezt azzal kell megbeszélni, aki a nyakatokra viszi a gyereket, tehát a szüleiddel.
2020. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
62%

#4

Azt értsd meg, hogy a jelenlegi állapotot te akarod megváltoztatni, akkor neked kell a testvéreddel beszélned, nem pedig háttérben sunnyogva megvárni, míg a szüleid a testvéreddel összevesznek te miattad.

Ráadásul úgy, hogy a szüleid találtak is kompromisszumos megoldást azzal, hogyha éppen náluk a gyerek, legfeljebb viszik magukkal.

Nem hülyegyerekek a szüleid, ha nekik teher lett volna a kicsi, már szóltak volna.

Neked teher, tehát intézd te!

2020. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
74%
Most még nem szólnék. Mármint amiatt nem, hogy majd mennyit fognak foglalkozni az én gyerekemmel a másik unoka mellett. Mikor már akkora lesz a te babád, hogy érdemben lehet vele foglalkozni, és akkor is ugyanez lesz a helyzet, akkor már szóvá tenném. És igen, a nagyszülőkkel beszélnék ezt meg, hiszen az ő döntésük, hogy az egyik unokát háttérbe szorítják a másik miatt.
2020. okt. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
96%

Mivel szülés után 2-3 hétre oda akar költözni a nagyszülő segíteni, azt már most le kell meccselni, hogy ez idő alatt maximálisan számítasz anyukád figyelmére és nem szeretnéd ha ott lenne közben a nagyobb unoka is.

Ezt egyértelműen mondd meg tesódnak és anyukádnak is, és majd ha beállít kisgyerekkel együtt hozzátok, ne legyél rest érvényt is szerezni neki.

2020. okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg üljetek le mind és úgy beszéljetek erről, így senki nem érzi azt, hogy a háta mögött lett a dolog diskurálva. Szar helyzet amugy.. Van egy kislányom, jó ha van aki segít néha. De eszem ágában sincs lepasszolni állandó jelleggel. Tudom most nem leszek ezzel a mondattal túl sikeres, de mégis miért vállal az ilyen gyereket?? 1 éves könyörgöm, hiszen még baba. Egyebkent tenyleg, miert van a szuleidnél? Visszament az anyuka dolgozni? Vagy egyedül maradt?
2020. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!