Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekem születésekor megkért...

Gyermekem születésekor megkértem a nagyszülőket, hogy az első héten ne jöjjenek látogatóba, szerintetek ez csúnya dolog volt a részemről?

Figyelt kérdés
A H1N1 influenzajárvány közepén szültem és nagyon féltettem a kicsim, ill. nagyon gyenge idegállapotban voltam a szülés után. Az én szüleim megértették a kérésem, a férjem anyja nem. A szülést követő napon már üzengetett a kórházba nekem hogy ő mennyire haragszik és utánna is voltak még viták. A mai napig haragszom rá emiatt, és nem tudom neki megbocsátani. Gonosz vagyok?
2010. júl. 31. 12:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha életeed végéig haragban akarsz élni, akkor ne bocsáss meg neki. Előbb utóbb viszont kicsúszhat a kezedből az irányítás, és vigyázz, nehogy kicsússzon a szádon, hogy "válassz, anyád, vagy én!" Ideje lenne már túllépni ezen mindkettőtöknek.
2010. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
51%
Nem vagy az, megkelett volna értenie ezt, a babának nagyon nagy baja lehetett volna...
2010. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Tedd túl magad rajta... normális, h megkérted maradjanak a valagukon, az anyósodnak meg gyengék a képességei, ha ezt nem fogja fel... de ha még te is zsörtölődsz az ő hülyeségén, csak magadnak ártasz... nyugi!!! ez a legfontosabb Neked és a családnak :-)
2010. júl. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Ha az anyósod nem volt beteg, akkor igen, gonosz vagy!

A szüleid már biztos elfogadták a hisztijeidet, azért nem mentek.

Egyébként ha csak ugy magától jutott volna eszébe az anyósodnak, hogy nem megy, akkor meg azért lettél volna megsértődve, hogy nem kíváncsi az unokájára.

2010. júl. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%

én is megkértem őket, hogy az első héten ne jöjjenek, mert hármasban szeretnénk lenni, megértették, nem haragudtak

szerintem hülye ha ilyen miatt haragszik, nem örökre zártad el előlük a gyereket

2010. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen normális, amit kértél. A gyermekágy nem a látogatók fogadásáról szól.


Én is arra kértem mindenkit, hogy a kórházban ne látogassanak meg, és odahaza is várják ki a 6 hetet. Csak a nagyszülőkkel tettem kivételt, hogy azért mégis csak láthassák élőben az elsőszülött unokájukat pár percre. De ezen kívól egyetlen látogatóm sem hiányzott, és nagyon jól is esett, hogy nem özönlöttek.


Ellentétben a sógornőmhöz az első két hétben harmincan is mentek. El is ment a teje a sok stressz miatt. :-(

2010. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%
Nem volt csúnya dolog!
2010. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

Az első hét a baba s anya pihenése, összeszokásának ideje. Ilyenkor nem illik látogatni, ezt meglehetne érteni. Ekkor hangolódsz rá teljesen a picire s még az egészséged miatt is pihenned kell nem látogatókat kiszolgálni s körülugrálni. Ezt meg kell érteni.

Elmondom nálnuk hogy volt:

A szüleim imádták nagyon várták a baba érkezését de a párom szülei hallani se akartak róla, egyszer nem kérdezték hogy vagyunk, mikor jön várhatóan, még azt is mondták ugyse a páromé, meg minden sarat rámhánytak s gyomoridegem volt már tőlük.

Ezért mikor megszületett nemszóltunk csak egy hét múlva mikor már othon voltunk. És persze ők voltak a világon a legjobban felháborodva, hogy képzeltük ezt, megbántottuk őket egy életre mert persze, hogy ha azt kérjük nem jön be anyós a kórházba. Aztán fél óra után mégis kiderült azért beakart volna jönni piszkálni s "leellenőrizni" a babát. Persze látogatni egy másfél hónap múlva jött anyós, após meg még sose.

Felhozni nemhozom fel s nem éreztetem velük de tartom a kétlépés távolságot s nem felejtem el az egész ügy alatti húzásaikat.

2010. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem volt csúnya dolog a részedről (én is így voltam anno vele), de tényleg nem haragudhatsz rá élete végéig ezért. Viszont én a helyedben nem kérnék bocsánatot ezért, de nem is hánytorgatnám fel. Nálunk amúgy megértette az egész család, nem volt belőle probléma.
2010. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%

Teljesen meg vagyok döbbenve!

Én még csak anya vagyok, nagymama nem.

Nekem eszembe sem jutott volna, hogy a nagyszülőknek megtiltsam, hogy láthassák az unokát, de remélem, majd a menyemnek se fog eszébe jutni, hogy eltiltson az unokámtól.

Majd amikor titeket fognak eltiltani az unokától, jusson eszetekbe, hogy ti mit tettek a nagyszülőkkel.

Higgyétek el, gyorsan repülnek az évek, és az élet mindent visszaad.

2010. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!