Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyós egy hosszabb hétvégét...

Ha anyós egy hosszabb hétvégét nálatok van, akkor be szokott segíteni a házi munkában, főzésben?

Figyelt kérdés

A párom családja több órás autóútra él tőlünk, ritkán találkozunk velünk, de többnyire mi szoktunk menni. Kb egy évben kétszer.

Most jönnek először hozzánk és lehet azért, mert az én anyukámnak se volt soha “segítsége” és nekem sincs, de nekem fura lenne, ha idejönnének hozzánk, kvázi vendégségbe és mondjuk neki állna főzni.

Nem is tudom elképzelni ezt a helyzetet, hogy egy konyhában, ahol ki se ismeri magát, nem tudja mi hol van.. nekem eszembe se jutott ez egyébként, csak mondta a páromnak, hogy majd főz neki ezt meg azt.

Szóval ti nálatok hogy szokott ez lenni?


2023. máj. 17. 22:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%
Ez azért furcsa, mert neked az anyósod. Viszont a férjed a gyereke. És azért te is gondolom otthonosabban mozogsz a szüleid konyhájában, a férjed is a szüleiében, és fordítva. Nekem még nincs anyósom, tesómnak van, és az anyósok, ha ott vannak, akkor meg szokták kérdezni, hgy segítsenek-e, illetve az egyikük többet van ott, mert közel lakik, ő így otthonosabban mozog, kisgyerekre is szokott vigyázni, ő főz magától, a másiknak eszébe sem jutna önállóan főzni, ő ritkábban megy, távol lakik.
2023. máj. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Én nem ismertem a mamáimat, így nem láttam erre példát a családban, anyukám konyhájában mindig csak ő főzött. Illetve én amikor elkezdtem tanulgatni tőle. Szerintem ezért fura ez nekem, de még az talán okés hogy besegítsen nekem, de az számomra nagyon kellemetlen lenne ha ő főzne ránk vagy én segítenék be neki főzni a mi lakásunkban… tudom hogy számomra nagyon kellemetlen lenne és őszintén, talán még kicsit megalázónak is érezném.

Persze, tudom hogy nem feltétlen gondolkozok jól, de így érzek.

A páromnak nagyon fontosak, így szeretnék velük jó kapcsolatot kialakítani

2023. máj. 17. 23:21
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
Ne vedd annyira komolyan ezt a főzést. Főzzön az, akinek kedve van, akar, nem kell belőle hatalmi dolgot vagy presztízs kérdést. Sokakban még mindig benne van, hogy a nőnek kell gondoskodni a család ételéről, de ez nem így van. Ha jól főz az anyós, én inkább örülnék neki, de azt is megértem, ha valakit zavar.
2023. máj. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Ha vendégségben van akkor azért nem elvárás hogy ugymond dolgozzon. Ha szivességböl segit az oké, de nem elvárás.
2023. máj. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%

Mivel egy hétvégét lesznek ott egy, max. két főzésről lehet szó. Engedd kibontakozni ha nem kezdi el mondjuk kéretlenül átrendezni a konyhádat vagy hasonló.

Nekem hasonló érzéseim a wc-használattal vannak (tudom, kattos dolog, ez van), de hát nem mondhatom, hogy bocsi, ne menj nálunk wc-re, nem szeretném ha "idegen" használná. Egyszerűen amikor elmentek megyek rögtön wc-t takarítani. Valami hasonlót tudok elképzelni nálad is miután visszafoglaltad a konyhát.

2023. máj. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk nem szokott, mert akkor én sem csinalok házimunká és más sem. Kvázi ha nálunk nyaralnak 1-2 napot, akkor közös programot csinálunk. Egész napra elmegyünk kirándulni, sétálni, akármit. Útközben bekapunk valamit, és ha delután-este hazaérünk, sütünk pár szelet húst, összedobunk csak egy gyors vacsit. De egyébként ha ez lenne egy delelőtti program, hogy közösen főztök valamit, az tök jó. Amúgy meg a főzés az, amivel a nagymamák meg mindig egy kicsit magukhoz dédelgethetik a fiaikat, te meg közelebb kerülhetsz anyósodhoz. Vedd lazán!
2023. máj. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
92%

Én ebből nem csinálnék problémát, szehény, gondolom örül, hogy láthatja a fiát és gondoskodhat róla kicsit. Ilyen az anyai szeretet, gondoskodó :D


Persze nyilván megértem, hogy neked ez idegen helyzet, de ahogy írták, ez csak egy főzés, tényleg felesleges belőle hatalmi harcot csinálni, hogy kinek a konyhája. Nálunk anyósomék közelebb laknak, úgyhogy jönnek havi kétszer, nem szokott általában nálunk főzni, de volt már, hogy ő csinált meg olyan kaját nálunk, amit én nem tudok olyan jól, nekem ezzel nincs problémám. Oké, mi ugye közeli viszonyban vagyunk, szoktak a gyerekekre vigyázni, szóval alapvetően nem hàzimunkázik, de simán elmosogat gyorsan vagy ilyesmi.

2023. máj. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%
Nálam, ha ahhoz lenne kedve, főzhetne, abból kiindulva, hogy a gyerekéhez is jön látogatóba. Megkérdezi, mi hol van, ha valamit nem talál. Egyébként gyakorló háziasszony meglehetősen jól feltalálja magát idegen konyhában is. Ez nem a besegítésről szól vagy arról, hogy te/én ne tudnánk normális kaját főzni a fiának. A saját anyám is szeret nyüzsögni, etetni a családot. Én szerettem a gyereke lenni, mikor vele éltem, jó volt arra hazamenni, ha olyat készített, amit szeretek. Szerintem ezzel sokan így vagyunk. Én ezt nosztalgikus helyzetnek élem meg, nem rivalizálásnak. Akkor is így gondolnám, ha nem kedvelem az anyóst vagy nem szeretem ahogy főz.
2023. máj. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
83%
Amikor ti nála voltatok, te segítettél?
2023. máj. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a mamám ( anyós) mindig segített, mosogatott stb.. főzni nem mert nem volt itt annyi ideig. Otthon főzött és azt elhozta. A másik mamám ( anyukám anyja) volt mikor gondolt egyet , bejelentkezés nélkül eljött 1-2 napra és mire hazaértünk megfőzött, itt aludt és másnap haza ment. Ez kb 3 havonta előfordult. Anyukám mindig örült minden segítségnek és semmi megalázó nincs ebben.

Anyukám is főz a gyerekeinél és örülnek neki.

Ne görcsölj rá ennyire erre. Ha kedve van, had főzzön. Legalább nem kell neked.

2023. máj. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!