Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdenétek ezzel a helyzet...

Mit kezdenétek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Lányom 8 éves, természete anyósomra ütött, nem is felhőtlen a viszony köztük, két dudás egy csárdában. Lányom is sértődékeny, "bosszúálló", a sérelmeket megjegyzi és visszaadja. Előadása lesz pár hét múlva, készül rá nagyon, nagyobb szerepe is lesz. Az előadásra belépőjegy van, 2000 ft, gondolom a terembérlés és támogatás miatt. Nyilván nekünk egyértelmű volt, hogy megyünk és kifizetjük, szüleim szintúgy. Mikor megtudtam, hogy fizetős, már mondtam férjemnek, hogy anyós nem fog így jönni. Nyugdíjból élnek, nem annyira sok, de nem ez a fő ok, hogy ő ilyen. 10 ft-ért bebiciklizi a várost, mindent forintra pontosan elszámol, nincs semmilyen "elvesztegetett" pénz. (pl. fagyizni sose vitte el egyik gyereket se, mert túlárazott és drága, bármilyen ajándékon látszik, hogy az a fő szempont, hogy olcsó legyen) Férjem szerint mindig ilyen volt, mondom, azért nem arról van szó, hogy hónap végén nyomorognak, a számláján csücsül 35-40 millió forint, házat akar venni. Szóval azért 2000-et kifizethetne az unoka előadására, de mi tudtuk, hogy nem fogja, nem is forszíroztuk a lányunknál, hogy szóba hozza neki. De ő nyilván úgy akarta, hogy minél többen megnézzék a családból, tesómat, nagynénémet is elhívta. 1-2 hete mikor nála voltunk lányom megkérdezte tőle, hogy eljön-e az előadására, szólt is neki, hogy belépős. Anyós tőle megszokott módon, közölte, hogy most nem jön, mert "neki nem ér annyit", nem szeretne ezért fizetni, majd egy másik előadására elmegy, ami ingyenes (de nyilván nem ugyanaz lesz). Lányomon látszott, hogy ez bántja, még megjegyezte, hogy nem lehet majd videózni ott amúgy, anyós nem is értette, hogy ezt miért mondja, nyilván azért, mert ha most nem nézi meg, akkor nem fogja látni. Hazafelé próbáltam neki mondani, hogy mama ilyen, ne vegye magára, de nyilván bántotta.Napokkal később is időnként fölhozta, hogy ő ezt nem érti, most tényleg ezért a 2000 ft-ért nem jön a mama, szerinte egyáltalán nem is szereti őt. Aztán múltkor meglepett, hogy mikor anyósnál voltunk a lányom magától meghívta az anyák napi műsorra, nem kellett noszogatni (nálunk most került rá sor). Oké, arra eljön, gondoltam minden rendben. Tegnap volt, mikor indultunk, emlékeztettem, hogy anyós is ott lesz, erre ő ártatlan képpel, mintha nem ő hívta volna meg és nem tudott volna róla hogy ott lesz, közölte, hogy az tök jó, neki nem készült ajándékkal, csak az én anyámnak. Na itt tudtam, hogy balhé lesz, de előadás előtt már mit lehet csinálni. Mondtam neki, hogy anyukám ajándékát adja akkor anyósomnak, mert tudom, hogy anyukám meg fogja érteni, de anyós besértődik és balhé lesz.Anyós el is jött, erre lányom nem köszöntötte, a mamás verset feltűnően, szinte tüntetőleg csak anyámnak mondta, a végén ajándékozásnál odaszaladt anyámhoz, megölelte, oda adta az ajándékot, anyóst meg levegőnek nézte. Mindenkinek kínos volt. Nyilván megsértődött anyós, nem is tudtam beszélni vele, mert amint vége lett, le is lépett. Hazafelé beszéltem lányommal, hogy ez miért kellett, de kiderült, amit eddig is lehetett sejteni, nem feledékenység vagy figyelmetlenség volt, hanem egyértelmű bosszú részéről, "majd, ha ő szeretni fog engem és fontos lesz neki az előadásom, akkor majd én is szeretni fogom". Mit lehet ebben a helyzetben tenni? Anyós sértődése teljesen jogos, de a lányomé is mondhatjuk, hogy jogos. Amúgy sem az a megjátszó típus, mindig kimutatja, amit érez, illemből nem kedveskedik. Hogy lenne részetekről a békítés? Férjem csak váll rándítva kb azt mondta, hogy üdv a gyerekkoromban, az anyja ugyanilyen volt vele, ő az ő sértődéseivel már nem akar törődni. Én viszont békére vágyom, de úgy látom, 2 ilyen emberrel a környezetemben ez nem jön el.

Bocsi, hogy hosszú lett.



2023. máj. 19. 10:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
79%

A férjemnek most lesz előadása. Mi kb. 30 jegyet vettünk a családnak, nagyjából 100 ezer forintért, mert tudtuk, hogy anyósomék, ha ki is fizetnék, nekik sok az a 10.000 forint, ahogy a férjem nagymamájáéknak is a 6000-7000 és akkor már mindenkit inkább meghívtunk, hogy ne legyen sértődés.


Szerintem a helyes dolog az lett volna, ha nem szóltok anyósnak, hogy fizetős. Mikor mondja, hogy jönne, akkor megveszitek a jegyet és átkülditek neki.


Ha neki 2000 forint, akkor nektek is.

2023. máj. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 Kólauborkával ***** válasza:
48%

Pedig itt az idösebbnek kéne belátónak lennie. A kis lurkó a lehetö legjobban szúr oda ahova kell, én simán díjjaznám, hogy nyugodtan fejlessze ezen készségét, tudod hány kellemetlen pillanattól fogja megmenteni az életben?

Illetve a kiharcolt béke nem béke, amég anyós úgy viselkedik, mint egy gyerek, addig egy gyerek is le fogja fegyverezni. Nagyon jól tette!

2023. máj. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az előzővel. Ha tudtátok, hogy ilyen anyós, kellett volna gondolnotok rá, hogy vegyetek jegyet neki. Én értem, hogy a kislány megsértődött, de ez a húzása kicsit sem méltányolható. Nagyon csúnya volt, és ezt meg kell vele értetni. Az én lányom is pont ennyi idős, és neki is hatalmas igazság érzete van, sajnos ő is képes lenne ilyen húzásra. De ha megtenné, én elkapnám érte, és elbeszélgetnék vele. Igazából ezt most ti szúrtátok el a férjeddel, mert nagyon is tisztában voltatok vele, hogy ő ilyen, ennek ellenére nem vettetek neki egy jegyet. Viszont a lányotok ezt nem érti. Ő csak a saját sértettségéig lát, ami teljesen természetes ebben a korban.

Amit tennénk ( ha fontos a normális viszony a mamával), hogy elbeszélgettek a lányotokkal, hogy nagyon csúnya dolgot tett, a bosszú nem megoldás, éd igenis kérjen bocsánatot a nagyitól. Ti meg a jövőben figyeltek rá, hogy fizetős eseményekre vagy ne hívjátok, vagy vegyetek jegyet neki.

2023. máj. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:
Nekem már az elején eszembe jutott, hogy fizessük ki mama jegyét és mindenki boldog, még mikor kiderült az előadás, mert tényleg tudtuk, hogy anyós erre sajnálja a pénzt. De férjem egyértelműen mondta, hogy dehogy fizetjük, neki sokkal több pénze van mint nekünk, ha sajnálja rá a pénzt, akkor így járt. Nyilván benne sok gyerekkori sérelem van. Csak én a lányom szemszögéből is nézem a dolgokat, férjem nem.
2023. máj. 19. 11:13
 5/66 anonim ***** válasza:
87%
Akkor viszont a férjeddel is beszélgess el erről, mert így már nem kettő, hanem három dudás van egy csárdában. Ha férjed nem változtat a hozzáállásán, akkor jobb lesz a kapcsolatot megszakítani anyóssal, mert különben a sorozatos konfliktusok borítékolhatóak lesznek a jövőben, és lesznek olyan események, amiknél nagyon nem lenne jó, ha az ilyen elmérgesedett kapcsolat beárnyékolná.
2023. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
90%

A mama olyan, amilyen, erre nem térnék ki. Öreg és nem fog változni.

A lányod viszont még nevelhető és okos. Alaposan kidolgozott terve volt arra, hogy okozzon fájdalmat a mamának, ez egyfelől csodálatra méltó, másrészt ijesztően gonosz. Beszélnék vele, hogy az ilyen bosszúállás nem lesz mindenre megoldás és inkább mondja ki szemtől szemben a véleményét, de ne ilyen alattomos módon alázza meg az öreget. Lehet igaza, de a módszere erősen hibás. Az etikai érzékét próbáld finomabbra hangolni, nehogy átcsapjon valami másba.

2023. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
67%

Bunko nagymama, bunko unoka.

Az anyuka/apuka meg sajnal 2000 forintot, hogy boldogga tegye a sajat lanyat.


Szep kis sztori

2023. máj. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem itt egy "kicsit" a gyerek is el van kapatva
2023. máj. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, szerintem ez a történet ijesztő. Amit a lányod csinált. Anyós olyan amilyen, nem szándékosan okozott fájdalmat, és előre megmondta, hogy nem meg el, es azt is, hogy miért. Bár az oka nekem fura, de biztosan nem volt gonosz.

Amit a lányod csinált, az viszont gonosz bosszú. Előre kitervelte, és véghez is vitte 8! évesen. Szánt szándékkal megbántotta, sőt mások előtt megalázta a mamát. Ne álltasd magad, hogy nem tudta ezt.

Nagyon komoly beszélgetésnek kellene következnie.

2023. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
86%

Anyós előre megmondta hogy nem fog menni, lehet nem szeretni, de tény ő szólt előre. A lányod viszont szándékosan "felejtette" el hogy meghívta nagyit.

Szerintem is nagyon aljas húzás volt ez a lányodtol függetlenül attól hogy "jogos" volt vagy sem. Azért tettem idézőjelbe, mert egy előre kitervelt gonosz tettet amikor valaki részletesen eltervezi hogy hogyan fog valakivel kitolni, megalázó helyzetbe hozni, és amikor odakerül nem gondolja meg magát hanem lelkiismeretfurdalás nélkül meg is teszi azt semmi esetre se nevezném jogosnak. Még akkor sem ha előtte a másik ember rosszat tett. A lányod élvezte hogy valakit kényelmetlen, megalázó helyzetbe hoz, és ezt normálisnak tartja. Ezzel van a gond. Igen, a módszerrel volt a gond.

Az a tapasztalatom hogy a sérelmeket gyűjtögető embereket nem lehet soha kibékíteni. Szerintem nem kellene erőltetni ezt a nagyi-unoka viszonyt.

2023. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!