Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire gyakori hogy anyóst...

Mennyire gyakori hogy anyóst apóst fuvaroznotok kell kocsival ide-oda? És elfogadtok ezért pénzt cserébe, mondjuk a "benzin" árat?

Figyelt kérdés
Valamint ha anyósnál apósnál valamilyen munka lenne ami mondjuk egy egész delelőttöt elvesz, azért kérnétek pénzt?
2023. jún. 26. 01:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
89%

Anyóst a betegsége miatt sokat fuvaroztuk a vizsgálatokra. Soha nem kértünk pénzt.

Most épp házat újítani kell náluk (ablak csere, betonozás stb) Ezért se kérünk pénzt.

Az én szüleimtől se kértünk soha pénzt ha hasonló dolgokat csináltunk

2023. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
45%

vágod, hogy egy egymást tisztelő, szerető családban teljesen természetes az 5-6 órás segítség, mert - nem, nem természetes, mert ebből lesz az, hogy aztán majd úgy kihasználnak, mint a kvaélet.


Úgyis megcsinálod ingyé, akkor fuvarozgasd csak anyóst-anyádat minden héten a boltba, meg a kutyafüle - ebből az első két alkalom után ez lenne, aztán eheted a kefét, hogy mondd mg, hogy mégsem szeretnéd tovább.

2023. jún. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
85%

#19 vagyok.


22-re:


13 éve élek házasságban (azóta van apósom, anyósom, azaz már nincsenek is, mert nem élnek), és több évtizede élek felnőttként külön a szüleimtől. Azóta természetes nekem, hogy segítek nekik, amiben tudok.

Jelentem, eddig nem éltek vele vissza. Anyósom és apósom a fentiek szerint már nem is tud, a szüleimről meg nem hinném, hogy több, mint 20 év után megváltoznának.

Ez a NORMÁLIS család.

Nyilván nem mindenkinek adatik meg ez, csak ne gondold, hogy az a természetes, amiről te beszélsz.

Ja, és ők is kismillió alkalommal segítenek nekünk. Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy messze többet segítenek ők minket, mint mi őket. Úgyhogy inkább örülök, ha bármiben tudom legalább részben viszonozni azt a sok segítséget, amit tőlük kapunk.

Ja, és bennük sem merült fel soha, hogy ha segítenek, akkor azzal majd mi élünk vissza.

2023. jún. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
30%
23-as, nagyon jó érzés látni, hogy vannak még normálisan funkcionáló családok, de sajnos mint itt is látszik, ez nem mindenkinek adatik meg. Sajnos az is látható, hogy kihaló félben vannak az olyanok, mint Te, vagy én, akik örömmel segítünk az idősödő szülőknek, párunk szüleinek, mert nekünk jó érzés adni, mert adni öröm. Én pl kifejezetten örülök annak, hogy van lehetőségem segíteni és önzőnek, szánalmas embereknek tartom azonak, aki minden pillanatban azt lesik, nehogy kihasználják őket. Ők sosem fogják megtapasztalni, mekkora élmény jót tenni másoknak csak úgy.
2023. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

"Undorító dolog lenne pénzt kérni/ elfogadni."

Elfogadni nem tudom, miért lenne undorító. Sok öreget (akár anyóst-apóst, akár saját szülőt) pont azzal lehet megsérteni, ha nem fogadsz el tőlük pénzt vagy bármi mást.

2023. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Sztem mèg jó hogy kifizetik a benzinpènzt eleve az sem Mind1 hogy hànyszor kellfuvarozni plussz ha a szabadidődből megy akkor plàne hogy honorálja valahogy .Meg sztem nem természetes az hogy mindig ingyen fuvarozgassam anyóst apost nem vagyok ingyen taxi .
2023. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Jót tenni màsokkal csak úgy ès kèpzeld az lett az eredmènye hogy de jó akkor ràd kapok kihasznàllak .Ez így nem fair .Azokè ha ők is segítenek az megint màs helyzet .Attólfügg hogy hogy àllnak a dolgokhoz .Sztem nem kellene termèszetesnek lennie annak hogy mindig ugraljunk .
2023. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!