Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezek után megengednétek, hogy...

Ezek után megengednétek, hogy találkozon az unokákkal?

Figyelt kérdés

A volt anyósomról van szó. Több éve elváltam a fiától. Az első évben még vitte a gyerekeket, utána már csak havi egyszer jött egy két órára. A volt anyósom már több mint egy éve nem látta az unokákat. Előtte sem igazán foglalkozott velük, névnap, szülinap karácsonyról már nem is beszélve. A gyereknek rendszeresen engem szidott, nekik is azt mondta, hogy senkiháziak. Amikor a kisebbik gyerekkel voltam terhes, akkor is azt mondta, hogy vetessem el. A fiától azért váltam el, mert bántalmazott, ő szerinte én azt is megérdemelten. Tudta azt is, hogy nem fizet gyerektartást. Nagyon sokat bántott szavakkal engem is és a gyerekeket is, erre csak a nagyobbik gyerek emlékszik.

Tegnap összefutottunk vele, csak a nagy volt velem. Puszit akart adni a lányomnak, ő elhúzta magát, majdnem sírt. Mondta neki, hogy menjen hozzá nyaralni, ő erre sem mondott semmit. Kérdezte tőlem, hogy eljöhet meglátogatni a gyerekeket, annyit mondtam, hogy nem tudom. Igazából szóhoz sem jutottam. Az a sok bántás nem megy ki a fejemből. Már nem fiatal 70 fölött van, létezik, hogy megváltozott jó irányba?


2023. jún. 28. 15:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Nagyobbik gyerkőcöt kérdezd meg szeretné-e hogy jöjjön.
2023. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy változott... Egyszerűen neki kényelmesebb nem emlékezno arra, milyen szemét módon viselkedett.
2023. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Sokat voltam a gyerekkel kórházban, tudtak róla, ráadásul hozzájuk közelebb is van. Meg sem kérdezték, hogy mi van vele, anyós se, és a volt férjem se.
2023. jún. 28. 15:53
 4/35 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy engedném.
2023. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%
Biztosan nem engedném.
2023. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Nem volt tiltva a láthatás, bármikor vihette volna őket az apjuk. Ő együtt él az anyjával.

A kisebbik gyerek már valószínűleg meg sem ismerné a nagyanyját. A nagyobbik hallani sem akar róla, ő nem felejt.

2023. jún. 28. 15:59
 7/35 anonim ***** válasza:
91%

Biztos, hogy nem. Kizárt dolog.

Kérdező nem valószínű amúgy, hogy ebből lenne is bármi, lehet csak zavarában kérdezte meg tőled és a nagyobbik gyerektől ezt a pár udvariasnak mondható kérdést.

Nem hiszem, hogy komolyan kell venni az öreglányt. Ha neve serleg igen, szó sem lehet róla, hogy oda menjen hozzátok, vagy a gyerek nála nyaraljon. Gondolom a gyereked is így van vele, ha megkérdezd.

2023. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy ismét szavakkal fog bántani minket.

Most nyugodt életünk van, idegeskedtem már miattuk eleget.

2023. jún. 28. 16:01
 9/35 anonim ***** válasza:
80%
Ha esetleg igen. bocsánat a telefon át írta. Előző voltam.
2023. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%
Kérdésem a következő: neked hogy esne ha anyád odaadja a nagyinak aki folyton bántott?
2023. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!