Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd, hogy a kamasz...

Megengednéd, hogy a kamasz gyerekeknek drága cuccai legyenek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt iPhone-ra ruhára stb

2023. máj. 6. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem...

Megengedni?

Nem TE veszed?

Az Ő "saját" keresete nem lehet...

2023. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy vennék, vagy megengedném, hogy a saját pénzéből vegyen? Nagyon nem mindegy! Az előbbinél több minden számít, pl. hogyan állunk anyagilag, hogy viselkedik, hogy tanul. Az utóbbinál pedig termszetesen nem szólnék bele, az ő pénze, azt csinál vele amit akar,
2023. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Saját keresetéből? Engedném. Én biztos nem venném meg neki, a legdrágább telefon si gyorsan elavul.
2023. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3%

Én épp azt vallom hogy a gyermekre nem szabad ráhagyni semmit sem. Főleg nem azt hogy mit vesz a keresetéből/zsebpénzéből. A szülő felelőssége azt a mintát adni a gyermeknek hogy a megkeresett javakat logikusan és előrelátóan használja fel.

Kivétel:

Az adott családban nem számít a pénz, mert van elég. Van amikor a prioritás a -Malibu legyen a hétvégén vagy menjünk inkább oroszlánra vadászni Afrikába?!?

2023. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Kitana. ***** válasza:
91%

Persze. Nekem is megvettek minden szart. Szerintem ez természetes, amennyiben persze belefér, akinek nem fér bele, az nyilván nem vegyen drága dolgokat a gyereknek sem.

De ha van miből, akkor nem szívóznék direkt a gyerekkel, ráér majd felnőttként gazdálkodni a saját pénzéből, ami nem akkora agysebészet azért, hogy 13 évesen kelljen elkezdeni gyakoroltatni a kölyköt. Nyilván kell erről beszélgetni, de alapvetően a szülő dolga - a lehetőségeihez mérten - költeni a gyerekre.

2023. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Az enyémnek nem, mert nem vigyáz rá.
2023. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..


Az előzőre nem jött elég válasz, hogy újra próbálkozol? És újra konkrétumok nélkül. Mi értelme van ennek?

2023. máj. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Miből veszi? Dolgozik?
2023. máj. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Pénzéből
2023. máj. 6. 15:19
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
A keresetéből? Vagy a szülei rakták össze neki életkezdési segítségnek, és azt verné el?
2023. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!