Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megengednétek-e,...

Sipekilaci kérdése:

Szülők! Ti megengednétek-e, hogy lányotok, fiatok saját szobájában rendszeresen együtt töltse az éjszakát párjával? Ha igen, hány éves kortól? Ha mindez kiderülne a középiskolában, hogy védenétek ki a helyzetet? (Már, hogy megengedtétek neki).

Figyelt kérdés

2022. dec. 11. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
16-17 éves kortól már felesleges szétválasztani őket. Már szexeltek. Törődj bele.
2022. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
16-17 évesen engedném. Ígyis úgyis csinálni fogja, és az rosszabb ha titokban aztán meg pl véletlenül terhes lesz / teherbe ejti a lányt. Arra törekednék a tiltás helyett, hogy bizalmi kapcsolatot alakítsunk ki és nyíltan tudjunk beszélni erről a témáról.
2022. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Persze, ha már elég érett hozzá.


Nem értem, mit kellene ezen kivédeni.

2022. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

16 éves kor fölött inkább ott legyenek együtt, mint utcán, autóban, stb.

Amit kikötnék, hogy egyrészt megfelelöen védekezzenek, másrészt diszkréten legyenek együtt, én nem akarok semmit észrevenni belöle.


Az iskolában meg mit kellene kivédeni? Nincs ezzel semmi probléma.

2022. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Ez nehéz kérdés. Amíg nem voltam ebben a helyzetben nem tudtam miképp döntenék, féltem is az eljövetelétől, de szerencsém volt, a fiaimnál nem kellett ezzel foglalkoznom csak már a legkisebbnél a lánynál. Viszont neki 15 évesen lett stabil kapcsolata - barátja, amúgy nagyon értelmes, öntudatos és jó döntéseket szokott hozni, nem felelőtlen. Viszont emiatt nehezebb is néha vele dűlőre jutni persze, de ez nem baj.

Akkor leírom mi volt az elképzelés és mi történt.

Azt gondoltam, hogy majd amikor ott lesz a probléma akkor ráérek vele foglalkozni, hiszen miért is kellene korábban. De persze dehogy aludhatna itt valaki meg fordítva, hát gyerek, stb. Meg a másik véglet, hogy én is értelmes felnőtt voltam már 16-17 évesen is (azt képzeltem magamról akkoriban) tehát a lányomat sem korlátozhatom jobban mint azt anno saját magammal tettem, tehát miért ne?

A valóság: mivel már másfél éve jártak együtt amikor felmerült hogy ott aludna a barátjánál, nem volt sima döntés. Mármint azt mindketten azonnal tudtuk a párommal hogy szó sem lehet róla, csak azt nem hogyan tovább.

megbeszéltem a lányommal - és ha nem is egyből de elfogadta - hogy hagynia kell NEKÜNK időt arra, hogy ehhez hozzászokjunk és megismerjük kicsit a barátját, hiszen arra nekünk nem volt módunk abban a rövid időkben amikor itt járt nagy ritkán - egy suliba járnak. Elmondtam, hogy nem gond ha buliban ott alszanak mindketten, a srác nyugodtan jöhet hozzánk, de mivel ő a lány, azt ne várja, hogy mi engedjük a sráchoz éjszakázni még rögtön.

Ezzel megbékélt és egy ideig nem volt gond, volt ottalvós buli, stb. Semmi probléma. Aztán jött, hogy akkor nálunk aludna a srác.

Este készítem a vendégszobát, erre meglepődve kérdezi a lányom minek? Mondom a fiúnak. Hát nem nála fog aludni?

Mondom: nem. Azt azért még nem. Még kérünk kis időt, hogy ezt is helyre tudjuk tenni, elvégre még alig múlt 16 éves (már majdnem 17 volt, de akkor úgy tűnt).

nem örült neki, de nem volt balhé.

Persze nem vagyunk hülyék, természetes hogy a srác nem ott aludt. Most tuti sokan azt gondolják, akkor minek ez a színjáték, de valahogy fontos volt hogy jelezzük azért nem olyan egyszerű a helyzet ahogy azt ők képzelik.

Aztán szépen alakult a helyzet hétről hétre. A srác jó fej, valóban szeretik egymást. Nem sokkal később már nem is volt semmi vendégszobai ágyazás.

valójában sokkal korábban "engedtük" meg azt amit szerettünk volna sokkal későbbre kitolni, de azon kívül, hogy egy szobában alszanak-e vagy külön, semmi másra nem lett volna befolyásunk amúgy sem. Ahogy nekem anno anyám mondta, amitől ő féltene engem éjszaka, azt nyugodtan megtehetném délután is amíg ők még nincsenek otthon. És igaza volt.

Most általában hetente van a lányom a srácnál egyszer, gyakran a srác meg nálunk éjszakára. Ez úgy kb. 17 és fél éves korára lett rendszeressé.

Szerencsém van mert értelmes a lányom és elég türelmes volt velünk, elfogadta az érveimet még ha nem is értett velük egyet ( tipikus szülői "érv" a kérdésre miért nem aludhat ott? Mert még csak 16 éves vagy. De ez nem érv, miért nem? Mert még csak 16 éves vagy, még túl korai. ). :)

Nem tudom mit csináltam volna ha 15 évesen akarja ezt vagy ha később de olyannal akit alig ismer.

2022. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

16tól már simán. Ha normálisan fel van világosítva akkor nem lehet komoly baj. Megemlíteném, hogy vékonyak a falak.


De persze ilyen idősen ne 18+os pasikat és ne minden héten mást hozzon fel

2022. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

Érdekel a kérdés... magához a dologhoz nem tudok hozzászólni, de van egy 12 éves lányom... és már most ver az ideg hogy idejön egy nímand és a szobájában keféli.

Szóval figyelt kérdés

2022. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 Amit nagyon erősen javaslok, ezt soha ne képzeld el valóságban, nem fogsz tudni szabadulni tőle többet!

Már felnőtt az idősebb gyerekem, nem is élt velünk, mikor véletlen kiesett a cuccai közül egy rosszul eltett játékszerük. Addig a pillanatig könnyebb volt elkerülnöm hogy komolyabban belegondoljak már tényleg felnőtt.

a legnehezebb volt úgy elrejteni újra, hogy ő azért megtalálhassa és eltehesse legközelebb, de ne jöjjön rá hogy valaki látta, mert az nagyon ciki lett volna mindenkinek. :)

2022. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
15-től.
2022. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
16+-tól nyugodtan, tiltani felesleges akkor is emgoldanák máshol.
2022. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!