Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem tudom mit csinálhatnék,...

Humorbogyi kérdése:

Nem tudom mit csinálhatnék, ötlet?

Figyelt kérdés

4 éve ismerkedtem meg a párommal. Már az első randin is említette, hogy ő nagyon nehéz családi helyzetben van, mi el apukája beteg, sclerosis multiplexe van, ami leépülős betegség és ő így nem tud majd otthonról elköltözni. Én megértő voltam vele egészségügyis lévén, soha nem is kértem tőle, hogy hagyja ott őket, így 2 éve én költöztem oda. Szerelmes voltam és még mindig vagyok.

Eddig is voltak nézeteltérések az együttélés kapcsán anyós-após téren, de tudtam, hogy nekem kell alkalmazkodnom,hisz én mentem oda.

Viszont ezek a dolgok nagyon eldurvultak. Azt tudni kell, hogy én nem ingyen mentem oda lakni, fizetem a számlák, rezsi és az egyéb kiadások felét a párommal együtt.

Minden oom meglenne, hogy boldog legyek, hiszen a párom 4 év után most kérte meg a kezem. De sajnos ennek nem mindenki örült és összekaptam anyósékkal,azon hogy hiába fizetek mindent, hiába veszem ki a háztartásban a részem soha nem lesz egy csepp beleszólásom se a dolgokba.

A vita témája kutya téma(milyen legyen). Már eldöntött tényként közölték velünk a hírt és semmit nem tudtam tenni. Szóvátettem, hogy ezt megbeszélhették volna velünk is, hisz mi is itt vagyunk. Erre kaptam a fejemhez, hogy nekem kéne alkalmazkodni hozzájuk, mert én jöttem ide, én egy befogadott személy vagyok és ő 2 éve mondhatta volna azt is, hogy nem jöhetek ide.

Abszolút családon kívül éreztem magam. Felnőttként elvárnám azok után amit teszek értük meg amit tettem értük, hogy legalább bevonnak ezekbe a döntésekbe. Felnőttként szeretnék önálló döntéseket hozni.

Párom mellettem áll, de két tűz között van. Vagyok neki én és a szülei...én legszívesebben elmennék onnan, de nem akarom elveszíteni és döntésre kényszeríteni.

Felmerült bennem az építkezés gondolata, hogy az udvarba egy teljesen lekerített házat építeni ami a miénk, de mégis párom közel lenne, ha az apukája elesik és szükség van rá. Ez a helyzet így tarthatatlan.


2023. júl. 6. 06:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%

Eszedbe ne jusson oda építkezni. Semmi sem változna, ráadásul még anyagilag is K.O. lennél.

Eüsként azt tudod gondolom, hogy az SM kialakulására való örökölhető. Mielőtt bármit is tervezel a sráccal egy genetikai vizsgálatot végeztessetek el. Gondolom idővel szeretnél gyereket, én a gyerekemnek nem szeretném ezt a sorsot.

2023. júl. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
*kimaradt a hajlam szó
2023. júl. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőséged van. Elfogadod, hogy a teljes életedet másodrendű szereplőként éled le vagy elköltözöl onnan. Párod meg eldönti, megy veled vagy marad a szüleivel. Sokan csak a szerelmet nézik mikor ilyen helyzetet elfogadnak, gondolnod kell arra is, hogy huszonév múlva sem lesz semmid ha itt maradsz. Az a ház a párod öröksége lesz, ha bármi balul üt ki köztetek, mehetsz két szatyorral. Azok után, hogy egy életen kuss volt a neved.
2023. júl. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Anyósjelölték kapcsán: a párodnak kellene az asztalra csapni és azt mondani, vagy ember számba vesznek titeket (ahogy nézem ő sem lett ember számba véve soha) vagy elköltöztök onnan. Mert elárulom, el lehet onnan költözni, bármit is sutyorog anyós a fia fülébe.

Gondolom ezt a békát is lenyeled, élsz boldogtalanul még évtizedekig, amíg anyósék meg nem halnak. Aztán rossz esetben a párod is SM-es lesz, kezdődik az egész elölről. Ezt az életet akarod magadnak? Ide gyereket akkor sem tudsz vállalni ha a párod nem örökölte a hajlamot.

2023. júl. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Annyira bosszantó a dolog, mivel párom teljesen más mint a szülei...ő sosem akarna nekem rosszat, ellentétben a szüleivel akik mostanában sokat bántanak lelkileg

Ez nem tudom mikor fordult át ennyire, 2 éve még nem voltak ilyenek

2023. júl. 6. 06:55
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Megszoksz vagy megszöksz. Vagy felveszed a kesztyűt. Te döntesz.
2023. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
99%
Miért ne lehetne elköltözni? Anyós elég oda ha meg nem akkor apuka mehet otthonba. Eszembe nem jutna így tönkretenni az életemet. Milyen rohadt önző getchi az is, aki a gyereke életet tönkreteszi. Én S helyedben menekülnek de te így fogod végig szenvedni az életed.
2023. júl. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Igen, én tudom, hogy a páromnak kell az asztalra csapni, de sose akartam ilyenre kérni, de itt az ideje elgondolkozni mit is szeretne ő is.

Velem vagy nélkülem....mert én ezt nem fogom eltűrni

2023. júl. 6. 07:11
 9/32 anonim ***** válasza:
94%

Eleve nem lett volna második randi egy olyan férfivel, aki már a legelején kijelenti, hogy ő aztán el nem költözik otthonról.


Hápersze... Akkor éljen otthon 10-20 éven át, míg a szülei többé már nem szorulnak ápolásra.


Kérdező: neked is csak EGY életed van, ne cs.szd el ilyenekre. Szereted a párod, de ő nem akar veled KÖZÖS jövőt, te mindig csak a harmadik leszel - és igen, gyakorlatilag az is vagy - neked ott nincs szavad.


Én ITT összecuccoltam volna és szakítok a .csába.

2023. júl. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
97%
9 jól mondja, és még ott van az is, ha a fiú menne is veled, pár év és nézheted a lógó fejét, nem lett volna szabad otthagynia a szüleit. Őt erre nevelték, lehet, hogy már erre is gyártották. Anyu-apu őrangyalának.
2023. júl. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!