Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet így együtt èlni?

Hogy lehet így együtt èlni?

Figyelt kérdés
A fèrjemmel 13ève vagyunk együtt,3ève hàzasodtunk össze,van egy hètèves kislànyunk. Úgy alakult,hogy tavaly tudtunk venni egy hàzat,előtte albèrletben laktunk. Felajànlottàk anyósomèk,hogy míg nem lesz kèsz a hàz,lakhatunk itt nàluk,nagy hàzról van szó,így mi hàrman fent lakunk az emeleten. Ide költöztünk. Anyósommal sosem volt normàlis kapcsolatom,már az elejètől kezdve àskàlódik,de nem akarok nagyon belemenni ebbe,mert holnap reggelig írhatnèk. Bennem is van hiba,úgy gondolom,hogy mindketten tehetünk arról az anyóssal,hogy ez a kapcsolat kettőnk között elmèrgesedett. Dolgozunk a fèrjemmel mindketten,addig az anyósom van a gyerekkel.Iskola időben ugye fèl 4ig suliban van . Úgy gondolom,hogy nagyon sokat kell tűrni ès nyelni azèrt mert ő besegít. Mikor itthon vagyok èn főzök,főzök mindenkinek bőven kèt napra. 12óràzok,a phenőnapjaim nem mindig hètvègère esnek,van hogy hàrom napot is itthon vagyok,így úgy gondolom,hogy bőven kiveszem a rèszem a főzèsből is. A baj csak az,hogy mikor èn főzök eszik mindenki,5en lakunk együtt most,mikor ő főz akkor mi nem eszünk,mert annyit főz amit ők meg is esznek. Nekem nagyon rosszul esik az,hogy megjövök este a munkàból és megsütött egy darab kicsi mirellit pizzàt ennyi embernek,vagy éppen süt pont 5darab ràntott húst. Amikor én főzök azt természetesen állom is anyagilag,tehát nem kell az ő cuccàt ahhoz felhasznàlnom. Anyagilag nem függünk tőle csak a lakhatàs mèg egy kis ideig. A leveleimet felbontja a csomagomat is felbontja,mondvàn ,nem is nèzte,hogy az kinek jött. Ha főzök mindenkinek ízlik csak neki nem,vagy túl fűszeres vagy túl paradicsomos,de mindig van benne valami kivetnivaló. Egyik nap össze vesztünk,majdnem sírva mondta a gyerek,hogy a mama őt csúfolja ,hogy nem tud olvasni. Nagyon szèpen olvas ahhoz képest ,hogy hèt èves,lementem megkèrdeztem,hogy is van ez ,ugyan ezt elmondta nekem is amit a gyereknek. Szó szót követett,ment a szàjkarate,mire azt talàltam neki mondani,hogy míg a maga gyereke anno megbukott elsőben ,addig az enyém nem. Ebből kerekedett egy marha nagy veszekedès,azt mondta,hogy megfogja a szűrömet és kirakja a hâz elè,mondtam hogy egész nyugodtan. Elismerem,hogy nagyon nyersen beszéltem vele,de nem csúnyàn. Mert nem olvasok a gyerekkel a szünetben,mire mondtam neki,hogy majd ha annyit tudok itthon vakarózni mint maga akkor lesz több idő olvasni is. Mindig olvasunk,ha csak egy fél órát is de olvasunk. Állandóan kötekszik,nem lehet vèlemènyem mert itt lakok,szinte meg kell alàzkodni mert ha kifejezem a nem tetszèsem dolgokról ,akkor egyből jön,hogy ez az ő hàza. Van egy kislàny a faluba nagyon szeretne àtjönni hozzànk jàtszani,de nem jöhet ide mert roma kislàny,az a kislàny szinte könyörög nekem a messengeren ,hogy àtjöhessen jàtszani de nem lehet.Hallottam hogy egyszer mondja anyós az èn lànyomnak,hogy nem jöhet ide a kis barâtnője mert cigàny,nem tisztâlkodnak,büdösek és lehet ,hogy mèg lop is. Az a kislàny egy teljesen normális tiszta kislàny,nem èrtem,hogy mièrt nem jöhet àt.Többek között azt is elmondtam a vita hevèben,hogy nem szeretnèm ha a gyerek előtt cigànyozna,mire kérdezte,hogy ő felnőttkènt mièrt is ne cigànyozhatna,erre mondtam neki,hogy maga ha akar cigànyozzon de a gyerekem fejèt ne tömje tele vele,mert ràèr mèg megtanulni majd hogy mi az,és hogy eddig míg ide nem jöttünk ez a gyerek azt sem tudta , mi az ,hogy cigány,mi nem mondjuk neki. A vitàt annyival zàrta le,hogy mondta nekem,hogy majomfejű,azóta nem köszön. Nem tudom,hogy mit tudnèk tenni,mert örökké úgy akar beàllitani,hogy nem vagyok jó anya. Elegem van. Annyi szart kaptam màr tőle,hogy nem vagyok képes tovább nyelni,de muszáj,mert hitelt is meg albit is nem tudunk fizetni. Fèrjem nem szól bele és nem is szeretnèm,nem szeretnèm,hogy a mi vitànk miatt megromoljon a kapcsolata az anyjàval. Én megtudom magam vèdeni,de bèkülni én sem szeretnèk ezek utàn. Nem tanácsot kérek ,csak kiírni szerettem volna magamból így anonim.De hát ez csak a töredèke a dolgoknak amik itt vannak . Mikor megszületett a kislànyunk akkor is azt mondta hogy szívjam minden nap az orszi porszival az orràt,hogy szokja a gyerek a porszívó hangjàt. :D . Hiàba mondtam azt is,mikor àtjött,hogy hagyja mert a nyelve csak a tejtől fehèr,most evett,nem szâjpenèsz,nem ő neki be kellett nyúlni a szâjàba azt dörzsölni a nyelvèt a kisbabànak,mert ő okos.Nem tudom mit csinàljak elegem van . Nem csak ő a hibàs,de én ha bèkènhagy én nem kötekszek vele,de az még természetes ,hogy megvèdem magam. :( Azt egyébként köszönöm,hogy itt lakhatunk,meg is köszöntem,de hogy lehet így együtt èlni?
2023. júl. 27. 14:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ha csak egy lehetőség van rá, el kell húzni tőlük.

Amúgy a férjed hogy-hogy nem áll melléd? (mellétek?) Fontosabb neki az anyucival való béke, mint a felesége és gyereke érdekei?

2023. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem fontosabb neki,de örökkè megy a harc valamin,nem akarom,hogy az miatt legyen rossz kapcsolatuk,mert mi nem jövünk ki egymàssal. Ha olyan van,akkor természetesen oda àll. Volt,hogy a bölcsibe anno anyósom olyan szart kevert a hazugsàgaival,hogy a vezetőhöz mentem be,oda pl jött velem a fèrjem. Vagy ,ha olyan van ,akkor természetesen oda àll ő is. De igazából nem is szeretnék annyira belevonni senkit ebbe.
2023. júl. 27. 15:09
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok normálisak, hogy ahhoz a némberhez költöztetek.
2023. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt màs opció. A hitel meg az albi nem megy egyszerre,meg hàt jó ötletnek tünt,úgy gondoltuk ez egy nagy segítsèg nekünk.😂😂
2023. júl. 27. 15:25
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A te szüleidhez vagy másvalakihez nem tudtok költözni?
2023. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem,anyàèknàl màsfèl szoba van ,otthon van a tesóm is 16èves. Màs olyan ismerős meg nincs.
2023. júl. 27. 15:34
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Meddig fog tartani a felújítás?
2023. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szerintem mèg ebben az èvben nem lesz kèsz. Úgy csinàljuk ahogy van pènz,pàrom is jàr külön maszekba dolgozni meg èn is,de mèg így is elég nehezen megy
2023. júl. 27. 15:54
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Uralkodni akar rajtad, és ez addig így is marad, amíg ott vagytok. Erről semmivel sem fogod leszoktatni. Kihasználja, hogy nem tudtok egyelőre máshová menni. Nincsen semmi élete, ezért is ér rá ennyire veled kötözködni. Én nem maradnék ott sehogysem, és nem is főznék az anyósnak. Így nem lehet élni. A jövőben a magam részéről minden kapcsolatot megszakítanék a rosszindulatú vén banyával. Az életben többet rá sem néznék. Ha megsértődik, az ő baja. Ilyen emberrel nem lehet másképpen bánni. Ha a férjed nem érti meg, akkor őt is le kell cserélni. Én simán megtenném, és meg is tettem. Ma sem bánom. Egy életem van, azt nem így akartam eltölteni. Az elvesztegetett időt senki sem adja vissza. És nem éri meg mindent elviselni.
2023. júl. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Ti nem vagytok normálisak ha úgy odaköltöztetek, hogy előtte sem voltatok jóban. Vagy maradtatok volna albérletben, vagy vettetek volna olyan ázat, amit nem kell ennyire felújítani. Ami legalább lakható, aztán majd csináljátok. Mekkora házat vettetek,hogy sokáig tart csinálni?
2023. júl. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!