Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez csak szerintem megalázó...

Ez csak szerintem megalázó vagy ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves fiúnk. Átlag életét élünk, mindent meg tudunk venni ami szükséges, de nem élünk luxusban.

Anyósom meg apósom lenéz minket, mert nincs kocsink, nem a legújabb divat szerint öltözünk, csak átlagosan. A gyereknek ha úgy van megvesszük a márkás cipőt stb.

De a lényeg az hogy anyósom 25-30 ezres cipőket vesz a gyereknek használtan olyan (5-10ért)azt hazudja boltból vette, ami nem is érdekel, hiába mondjuk van cipője, mégis veszi, ilyen vásárlás mániás.

Aztán ha a gyerek hordja egy évig,lerúgja az orrát ,kopott lesz. Stb, majd volt hogy a feleségem feltette eladni pár ezer ft ért mert kinőtte a gyerek, anyósom egyből észrevette neten és kiabált hogy mi szarért hugyért eladjuk, amiért ő mennyi pénzt kiadott, megtiltja hogy eladjuk, mert feleségemnek van egy bátyja akinek ugyan nincs gyerek de hogy nekünk annyi eszünk lenne, hogy majd lesz neki és adjuk neki vissza nem adhatjuk el. Sógorom 36 éves, barátnője sincs, ha lenne gyereke ki tudja fiú lesz e. Mindezek mellett ugyanolyan fényűző életét él mint anyósomék. Nem hiszem hogy kopott cipőket adna a gyerekére, ha lesz.

Nemtudom de nekem ez olyan megalázó, feleségemnek is.

Vagy túlreagáljuk? Ti mit tennétek a helyemben?

Mondtuk most hogy van mindem a gyereknek, nem kell semmi de hiába beszélek utána még ránk kiabálja. Úgy viselkedik, hogy az a cipőt csak kölcsön van


2023. júl. 30. 13:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

A. Verzió: Nem fogadtok el semmit anyósom.

B. Verzio: Ha már nem jó a cipő, vissza adjatok neki.

2023. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Én már rég kidobtam volna a cipőjével együtt! Azt vigye ahova akarja!

Semmit nem kötelező elfogadni, ha nem ért a szóból kidobod őt is meg a cuccokat is amit hoz, abból majd megérti.

2023. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem anyagilag nektek se sokat számít az a pár ezer forint, amit a használt cipőkért kapnátok. Én visszaadnám mindet anyósnak, ahogyan kérte, legyen boldog vele.


Egyébként tapasztalatom szerint ez úgy megy, hogy az ember évekig rakosgatja, hátha jó lesz valakinek, aztán egyszer csak egy takarításnál kibontja és akkor veszi észre, hogy bepenészesedett a cipő és ki kell dobni. Épp ezért (no meg helyhiány okán) mi nem őrizgetünk kinőtt ruhákat, cipőket. Nekem mindegy lenne, hogy eladjuk vagy odaadjuk vagy visszaadjuk, a lényeg, hogy nálunk ne foglalja a helyet.

2023. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Így van, nem kell akkor elfogadni. Meg amúgy is, gyereknek fölösleges a márkás drága cipő, mert nagyon gyorsan kinövik. Hiába bír többet a jó minőségű cipő és egyéb ruha, ha fél-1 év múlva már nem tudja hordani, mert nem megy rá..
2023. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező!


Ez nem normális dolog.


Ha ajándékba adja a cipőket, akkor ti utána azt csináltok vele, amit csak akartok és igenis sok pár ezer sokra megy, ha eladjátok! És miért ne tehetnétek meg?!


Nem érdemes tartogatni semmit, mert csak bepenészedik.

Így viszont tudtok segíteni rászorulókon, akik nem tudnák máshogy megvenni, akiknek nem telik újra.


Én ezt megpróbálnám elmagyarázni anyósnak, hogy ő nem tilthat meg semmit, vagy akkor ha nem ajándékba adja, akkor ne adja, mert ez így nem ajándék, hogy titeket elszámoltat. Micsoda dolog ez és hogy képzeli?!


Kérjétek ki magatoknak és ha neki nem tetszik, akkor is azt csináltok a kapott ajándékkal, amit csak akartok.


Húzzátok meg a határokat!


vagy:


ha anyagilag nagyon anyóséktól függtök, akkor el kell fogadni, hogy ő diktál és visszaadjátok a cipőket, miután a gyerek kinőtte, had gyűljön a penészes lom náluk.


Nektek kell eldönteni, hogy mennyire függtök anyóséktól és aszerint mérlegelni, hogy velük jártak jobban, vagy nélkülük.


De ha igényt tartotok rájuk, akkor muszáj behódolni, ha meg nem, akkor meg kell húzni a határokat.


Döntsétek el!

2023. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Az agyamra megy ez a bizonytalan "Vagy csak túlreagálom?" kérdés itt a gyakorin! Egy felnőtt ember nem képes eldönteni, hogy számára kellemetlen-e valaki más viselkedése? Kívülállóknak kell megmondaniuk, hogy te mit érezz? Kívülállóknak kell engedélyt adniuk rá, hogy ha valaki téged megsért, azt visszautasítsd? Miféle férfi vagy te?
2023. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, mi bajod ezzel 6-os. Hogy ő mit érez, azt tudja. De mivel ő érintett, kíváncsi kívülállók véleményére, hogy ezt a helyzetet hogyan látják.

Néha ez nagyon hasznos, mert a kívülálló jobban látja, hogy nem ér az egész annyit, hogy vitatkozzanak rajta.

2023. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon ritka a túlreagálás, talán 10-ből 1, kb. az az eset, mikor a buszon ráléptek a lábára vagy a közértben eléálltak a sorba, vagy csúnyán nézett rá az eladó, és megsértődött. 10-ből 9-szer teljesen valódi és tartós, lényeges családi vagy munkahelyi megaláztatásra nem mer haragudni az adott kérdező.
2023. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
Eleve nem adunk használt cipőt a gyerekre. Férjed kezelje a helyzetet, az ő anyja.
2023. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Én kaptam volna használt gyerek cipőt, több szatyorral is, de már ott megmondtam, hogy cipőből csak újat adunk rá, így javasoltam, hogy biztosan van más, aki hasznát veszi. Ezt anyósnak, szomszédnak, bárkinek megmondhatod. Ha meg ajándékba adta és használjátok, akkor ne rendelkezzen vele utólag.
2023. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!