Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez csak szerintem megalázó...

Ez csak szerintem megalázó vagy ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves fiúnk. Átlag életét élünk, mindent meg tudunk venni ami szükséges, de nem élünk luxusban.

Anyósom meg apósom lenéz minket, mert nincs kocsink, nem a legújabb divat szerint öltözünk, csak átlagosan. A gyereknek ha úgy van megvesszük a márkás cipőt stb.

De a lényeg az hogy anyósom 25-30 ezres cipőket vesz a gyereknek használtan olyan (5-10ért)azt hazudja boltból vette, ami nem is érdekel, hiába mondjuk van cipője, mégis veszi, ilyen vásárlás mániás.

Aztán ha a gyerek hordja egy évig,lerúgja az orrát ,kopott lesz. Stb, majd volt hogy a feleségem feltette eladni pár ezer ft ért mert kinőtte a gyerek, anyósom egyből észrevette neten és kiabált hogy mi szarért hugyért eladjuk, amiért ő mennyi pénzt kiadott, megtiltja hogy eladjuk, mert feleségemnek van egy bátyja akinek ugyan nincs gyerek de hogy nekünk annyi eszünk lenne, hogy majd lesz neki és adjuk neki vissza nem adhatjuk el. Sógorom 36 éves, barátnője sincs, ha lenne gyereke ki tudja fiú lesz e. Mindezek mellett ugyanolyan fényűző életét él mint anyósomék. Nem hiszem hogy kopott cipőket adna a gyerekére, ha lesz.

Nemtudom de nekem ez olyan megalázó, feleségemnek is.

Vagy túlreagáljuk? Ti mit tennétek a helyemben?

Mondtuk most hogy van mindem a gyereknek, nem kell semmi de hiába beszélek utána még ránk kiabálja. Úgy viselkedik, hogy az a cipőt csak kölcsön van


2023. júl. 30. 13:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Add vissza neki, miért kell ellenkezni vele?

Ez ilyen "kinek az akarata az erősebb?" mérkőzés?

Ezeréve lesz@rom már az ilyen játszmákat. Tudod, ha kapsz fogadd el, ha ütnek, szaladj el.

Max felírnám, hogy kinek mit kell visszaadni, mert hajlamos vagyok elfelejteni.

Még jól is jártok, mert nem a ti pénzetek ment el a cipőre, utána meg nem nálatok foglalja a helyet.

Hadd vigye, jobb a békesség. Csak kérdezzétek meg mindig előre, hogy mit kell visszaadni és mit nem, nehogy abból is baj legyen.

2023. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%
10-es, ott van, hogy NEM ajándékba kapták, hanem kölcsönbe. Mégse akarják visszaadni. Tehát NEM az anyós a hülye.
2023. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%

X12. Te hol olvastad, hogy kölcsönbe kapták??

Ha meg kölcsönbe adja, NE fogadjátok el, főleg h. játssza a nagy menőt és használt cipőt ad kölcsön ??

Vegyél a gyereknek normál cipőt újat !

Miért nem mondtad, hogy ha olyan jól megy nekik , vehetne az unokájának újat MAMA !

2023. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

"De a lényeg az hogy anyósom 25-30 ezres cipőket vesz a gyereknek használtan olyan (5-10ért)azt hazudja boltból vette, ami nem is érdekel, hiába mondjuk van cipője, mégis veszi, ilyen vásárlás mániás."


Eszerint az anyós a gyereknek vette. Nem kölcsön adta. Utána meg kitalálja, hogy a családban kéne továbbadni a leendő másik unokának, a már használtan vett, majd újabb egy évig taposott cipőt. Hát szerintem ebben sehol nem volt a kölcsön megfogalmazva, csak az, hogy az ő pénzén vett akármivel ő akar rendelkezni. Azon melegében adnám vissza a következő ajándékot azzal, hogy a leendő unokának tegye el. És ha a fia megismer egy nőt, akkor a bemutatáskor már adja oda a leendő menyének a zsáknyi használt cipőt,hogy amikor 6 éves lesz a gyerekük, aki mindenképp fiú lesz, ezeket adja rá. Megnézném a fejét szerencsétlennek. 😆

2023. júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 harebell ***** válasza:
88%
Nekem ez tipikusan olyan harcnak tűnik, amibe nem érdemes belemenni (megalázónak meg végképp nem érzem). Vesz a gyereknek cipőt, annyiért amennyiért - nem tudom, honnan tudjátok biztosra, hogy hazudik -, vagy egyáltalán ne fogadjátok el, vagy törődj bele, hogy ő erre úgy tekint, hogy ha még hordható, jó lesz másnak is a családban. Sokan örülnek használt cipőknek, váltásként mindenképp hasznos lehet. Most ha belegondolsz, az ingyen kapott "nemkell" cipőt valameddig mégiscsak hordta a gyerek, addig se az kopott, amit ti vettetek, aztán még el is adjátok, annyira rosszul nem jártok :D Mindenesetre a továbbiakban szerintem egyszerűbb visszaadni, amit elfogadtok, ez igazából nem veszteség számotokra.
2023. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
33%
Ha anyós annyira igényes, miért vesz használt cipőt?
2023. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom pénze annyira nincs.
2023. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem fogadok el használt cipőt, ez alap, ugyanis a lábboltozat helyes kialakulása miatt rhadtul nem mindegy, milyen cipőt visel.


Az meg kit izgat, hogy megsértődik a másik, vagy bármi. Megmondod, hogy nem kell a cipő, csá.

2023. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Olvasom, olvasom, de nem értem hogy melyik része lenne megalázó?

Inkább a mamának ciki hogy visszakéri.

2023. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
79%

Ha legközelebb hozna valamit, megkérdezném, hogy most adjam vissza, vagy 1 hét múlva... Biztos, hogy nem is fogadnám el ezek után, amit hoz. Ha ad, adjon normálisan, ha kölcsön, akkor mondja előre, de kölcsönt meg nem fogadnék el, hiszen nem tudom ugyanúgy visszaadni a cipőt, ahogy kaptam, aztán meg az lenne a baj.

(Hirdetésnél amúgy le lehet tiltani, hogy ismerősök lássák.)

2023. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!