Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogosan utálom az...

Szerintetek jogosan utálom az anyósomat?

Figyelt kérdés

Mindennap átjár az udvarunkba, itt tart csirkéket + leszedi a kertben ami megtetszik neki. Mindezek mellett rendetlen, sosem takarítja a csirkék ólját, elég undorító.


A házon, ahol élünk, haszonélvezete van, a barátom a tulajdonos. Sokszor próbáltunk vele beszélve arról, hogyan tudnánk normálisan együtt élni (legyen igényesebb legalább itt egy kicsit), de csak azt hajtogatja, hogy haszonélvezete van és az ő anyósa itt disznókat is tartott régen, azt csinál amit akar. Már szinte nem is beszélünk, annyira megromlott a viszony.

Egyrészt értem, hogy a férje háza volt ez, van joga hozzá, de a barátom öröksége, és az is jogos igény, hogy normális körülmények között élhessünk. Egyszerűen meggyűlöltem, hogy nem bír normális és igényes lenni, megkeseríti az életünket. Jó lenne elköltözni, de a barátom nem akarja az örökségét hátra hagyni, amit megértek persze, de én szeretnék értelmes és normális emberek között élni.

Amúgy a nőnek van másik háza is, ahol él, nem szorul rá erre a műsorra, örökölt eleget.



2023. aug. 3. 21:44
1 2 3
 11/22 Darius- ***** válasza:
68%
Nem jogosan utálod. Ha valaki rendetlen nem elég indok. Én is az vagyok és akkor mi van ? Alkalmazkodnunk kell valamilyen szinten párunk szüleihez is, mert itt nem esett szó arról, hogy durva nézeteltérések voltak. Aki nem tud alkalmazkodni, az maradjon egyedül.
2023. aug. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

@10, dehogynem, a haszonélvezettel terhelt ingatlanodat is akkor adod el, amikor akarod. A haszonélvezet megmarad, csak épp a tulajdonos változik.

Más kérdés persze, hogy ki az a hülye, aki ilyen ingatlant megvesz. (Tudom, vannak nagyon speciális esetek, amikor valaki hosszútávú befektetésként vesz házat, de az is inkább hanyagolja az ilyen ingatlanokat.)

2023. aug. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

7


Persze okos ötlet fillérekért elherdálni az ingatlant

2023. aug. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%
13- Nézd, szerintem jobb ma 20 milla , mint évek múlva 40. Mikor már idegileg , fizikailag tönkrementem a nagy cirkuszoktól.
2023. aug. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Igazából itt a férjed a hülye szerintem. Nem akar elmenni, hát jófej. Abban a házban jelenleg az anyjának több szava van mint nektek. Akár ki is rakhat. Oké, hogy a férjed a tulajdonos de amíg az anyja a haszonélvező addig ezt kb feldughatja magának, semmit nem ér így az ingatlanja. Kezelje úgy, mintha nem lenne. Majd lesz, ha az anyja is meghal.

Vagy ott maradtok és fületeket-farkatokat behúzva megköszönitek hogy nem rak ki titeket. Vagy amit már írtak, eladjátok bagóért ha valaki megveszi így, de akkor azon ti is nagyot buktok. Vagy azt teszitek amit normális ember csinálna, és elmentek onnan saját életet élni.

2023. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
A házon, ahol élünk, haszonélvezete van - na, az a helyzet, ha akar HOLNAP utcára tehet benneteket, szóval a helyetekben meghúznám magam ;)
2023. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj már, odaköltözöl más házába és dirigálni akarsz, ki mit csináljon benne, meg hogyan éljen?


Neked még annyi közöd sincs ahhoz az udvarhoz, mint az anyósodnak, aki mittudomén, 30+ éve rendben tartja, gondozza meg beletett anyagilag a fenntartásába.


A pasidnak esetleg lehetne beleszólása, esetleg kicsit haragudhatna, de neked semmi jogod. Menjetek a te anyádékhoz lakni és dirigáljál itt nekik, az miért nem opció?

2023. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%

A haszonélvezeti jog erősebb mint a tulajdonosi.

Te meg csak egy vendég vagy ott, téged bármikor, de még a párodat is kirakhat az anyósod. Szóval húzd meg magad.

2023. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából itt a férjed a hülye szerintem."


Szó nincs férjről...

2023. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%
Költözzetek albérletbe, nem fog megváltozni
2023. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!