Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg olyan nagy illetlenség...

Tényleg olyan nagy illetlenség, hogy nem készülünk rágcsálnivalóval, ha amúgyis kajálni hívunk át vendégeket?

Figyelt kérdés

Anyósommal volt kisebb vita köztünk ezzel kapcsolatban. Egy kis összejövetelt szerveztünk, áthívtunk pár családtagot, illetve anyósoméknak van egy baráti házaspárja, akik sok mindenben segítettek nekünk a házfelújítással kapcsolatban, és őket is elhívtuk, ezt megköszönni. Kertipartit terveztünk, de az idő miatt benti grill lapokon sütöttem virslit, grillkolbászt, grillsajtot, illetve mézes-mustáros szószba pácolt csirkemellet. Vettünk kenyeret, de sütöttem hasábkrumplit is. Szóval azért úgy gondolom jól készültem, pedig nem vagyok még túl jártas ebben. Mivel mindent előre előkészítettem, igazából, onnantól hogy mindenki megjött 10-20 percen belül kész lett a kaja. Rágcsálnivalóval (ropi, chips) sajnos nem készültem, eszembe se jutott. Mielőtt még minden vendég megjött volna anyósom, kicsit gúnyosan megjegyezte, hogy rágcsálnivalót vehettünk volna. Elsősorban a fiának mondta, mert én pakoltam. Szó szót követett köztük, majd a férjem felhúzta magát és elment a közeli benzinkútra, hogy hozzon chipseket meg ilyeneket. Én meg mondtam anyósomnak, hogy ha amúgyis lesz kaja, akkor miért olyan nagy baj, ha nincs rágcsálnivaló. Köztünk is szó szót követett. Nem volt nagy veszekedés, de azért összevitáztunk. Akkor utána már megjegyezte azt is, hogy miért nem ugyanolyan tányérokat veszünk elő meg ilyenek.

Tudni kell, hogy amikor ők hívják át néha napján ezt a baráti házaspárt, akkor aztán úgy ki van nyalva az amúgy kuplerajos ház, meg úgy megvan terítve az asztal, minden villa, kés hajszál egyenesen áll stb. szalvéta élére hajtva... Mintha kb a pápa jönne, pedig aztán nem valami nagy emberekről van szó, kétkezi munkások ők is meg minden.

Na szóval gondolom az lehetett a baja, hogy ők előtt nehogy beégjenek, mert ha csak családtagok jöttek volna, nem lett volna akkora gond ám, hogy nem ugyanolyanok a tányérok...



2023. aug. 6. 16:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Hát nálunk úgy szokás, hogy ha ebédre hívunk vendégeket, akkor 10re jönnek, ha vacsorára akkor 3ra -12kor van ebed, 5kor a vacsora. Ha megerkeznek, kávé, üdítő, süti kerül az asztalra. Ebed/vacsora után úgy egy órával megint kávé, és olyankor valami rágcsálnivalo
2023. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
15%
Yep.
2023. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

Hát azért igen, illett volna. Amúgy azét nem veszekedés tárgya.


Nálunk ha pl. én szervezek kertipartyit készülök ilyennek, a a vendégek is mondig hoznak rágcsálni valót, italt, udítőt stb.

2023. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is alap valami rágcsa, ha már vendégeket hívtak, nem is értem, hogy nem jutott eszetekbe. Mondjuk megjegyzéseket se tettem volna…
2023. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
72%
Én kipakolom a rágcsát a nappaliban és az étkezőben is.Kesudió, mogyoró, pisztácia, chipsek,sós kekszek, pogi, macaron, ilyesmik. Poharakkal, italokkal egyetemben. Érkezéskor kávé annak ,aki kér. 2-3 óra múlva van a főétkezés.
2023. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
72%
Ha grillezunk akkor nincs rágcsa. Minek? Nyilván azt eszik ami sül a grillen és az finom, úgyhogy senki nem akar chipset enni.
2023. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk mindig van rágcsa, üdítő meg vagy két féle alkohol
2023. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 L.. István ***** válasza:
84%
A vendégek üres kézzel jöttek? Na az az illetlenség.
2023. aug. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk, amikor grillezés vagy bármilyen esemény van, NEM jön oda SENKI háromórával előbb, mert rhadt nagy pfátlanság.


Ha délre beszéljük meg, jönnek délre, ha este hatra, akkor este hatra.

És nem, nem kell "rágcsa", mert eleve enni érkeznek a vendégek.


Az más, amikor úgy beszélem meg, hogy háromra érkezzenek, de a sütögetést csak 5-6 körül kezdjük.


Anyós pedig maga is vihet valami "rágcsát", nem kell elvárni mindent a vendéglátótól :D

2023. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
69%
Felesleges a rágcsa, ha a grillezett dolgokat tervezik megenni. Eltelíti a gyomrukat, és ezek a chipsek és társaik egyébként is egészségtelen, túlsózott ételek, amiknek még a csomagolását sem lehet újrahasznosítani. Amúgy sem értem, miért kéne hogy állandóan a szájukban legyen valami. Felnőtt emberek, tudnak várni étkezések között.
2023. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!