Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kellene tennem, hogyan...

Mit kellene tennem, hogyan reagáljak?

Figyelt kérdés

Férjemmel babát szeretnénk már lassan két éve, Mivel már egy ideje próbálkoztunk sikertelenül, elkezdtem kivizsgáltatni magam. Tavaly ősszel diagnosztizáltak elég masszív inzulinrezisztenciával,valamint több hormonális eltéréssel. Az orvos utasításait betartva lefogytam azóta 15 kg-t, pontosan betartom a diéta szabályait, értékeim javultak. Teljes életmódot váltottam.


Anyós azonban korábban folyton minden látogatás alkalmával kérdezte, hogy mikor lesz már unoka, ha nem ilyen nyíltan kérdezett,akkor célozgatott. Ezt kérésemre a férjem leállította. Ezzel a probléma nem oldódott meg, csupán annyi van, hogy a férjemnek magyaráz,hogy mit kellene szerinte még tenni, milyen vizsgálatok lennének szükségesek. Amiken megjegyezném, már mindenen túl vagyok. Érezhető a feszültség, ha ott vagyok.


A diétámat majdhogynem semmibe veszi. Tudja jól, hogy milyen időközönként kell ennem, mégis rendszeresen előfordul, hogy az ebédmeghíváskor, akkor áll neki készíteni az ebédet, amikor érkezünk, így ha nem vinnék magammal valamit, órákig tolódna egy étkezés,szinte már ehetném az uzsonnát. Persze, ebből sértődés van és csúnyán nézegetés. Ezen kívül minden alkalommal megjegyzi,hogy felesleges ennyire tartani a diétát, cukorra igenis szükség van,csak egyek kevesebbet belőle, meg semmi nem történik,ha fehér kenyeret eszek.


Jelenleg elég mélyponton vagyok a sikertelenségek miatt és szombatra ebédmeghívást kaptunk. Nem vagyok olyan állapotban, hogy bármi csekély jellegű beszólást elviseljek.

Azon is gondolkodtam, hogy rosszullétre hivatkozva nem megyek el.

Ti mit tennétek a helyemben?


2023. szept. 5. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem mennék el. Attól, hogy nincs kimondva, egyértelmű mindkét fél részéről, hogy nem oké a kapcsolat. Neki sehogy nem jó, nem tartja tiszteletben azt, amit te követsz. Nem vagy köteles elviselni semmit, amit nem akarsz. Menjen a férjed, úgyi rá kíváncsiak, te csak az unoka miatt vagy érdekes maminak.
2023. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk a férjet sem ártana kivizsgáltatni.

Anyóst meg most már jól leordítani.

2023. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem mennék. Ha akar, sértődjön meg, attól, hogy az anyósod, egyenrangú felnőttek vagytok. Nincs joga beosztani, hogy mivel töltöd a hétvégét, ahogy te sem osztod be neki. Pláne, ha ilyen bunkó... Ha kerülnéd nagyon a konfliktust, kamuzz valamit, bár szerintem egyáltalán nem vagy köteles magyarázkodni.
2023. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Flagstaff ***** válasza:
92%
Ne menj el. Semmi szükséged erre a feszkóra. Ha nem bírja tiszteletben tartani a betegségedet (!), akkor te sem vagy köteles neki megfelelni. Még ha egy hóbortot nem tartana tiszteletben, az is brutális bunkóság lenne, na de egy betegséget...?
2023. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Tudod milyenek a szülők. Örökké etetnék a gyerekeket, hóbortnak néznek bármilyen diétát is, de szerintem nem bántani akar. Csak tapintatlan, Te meg most túl érzékeny vagy. Ne menj hétvégén, ki lehet ott hagyni 1-2 ebédet.
2023. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Sztem ne menj.
2023. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem rosszullétre hivatkozva, kislány! Felnőtt ember vagy, és úgy hazudnál, mint egy 12 éves, aki nem írta meg a leckéjét? Téged ez a nő módszeresen bántalmaz! Megjegyzem, a férjed nem véd meg! Hogy az istenbe nem merült fel már réges-rég, hogy a bántalmazó kapcsolatot beszüntetjük?! De ha a férjednek van vér a pucájában, ő se megy! Te pedig egyáltalán soha. A legkevésbé se fogsz neki hiányozni, kifejezetten boldog lesz, ha nem lát!

Aki tapintatlan, az bántani akar, 5-ös! Nem értem, mért kell a bántalmazót védeni!

2023. szept. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
" Örökké etetnék a gyerekeket, hóbortnak néznek bármilyen diétát is, de szerintem nem bántani akar." - nem hát, nem bántani akarta, de megosztanám veled az én történetemet. Csináltam egy diétát én is. Mikor nagyobb buli volt, meg se kérdezte, hogy miről szól a diéta, csináljon valamit esetleg nekem? Nem vártam volna el 6 fogásos gourme menüt, de jól esett volna. Vittem magammal kaját, mert enni kell, ugye....
2023. szept. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

Elküldte idő előtt :D

a lényeg, hogy mindenből a sértődés volt. Ha náluk voltam, ha nem ittam alkoholt, amikor a gyerekével össze akartunk költözni. Semmit nem tudtam jól csinálni, feszültség volt, mint a kérdezőnél. Ja és mellettem sem állt ki. Én legalább nem mentem hozzá, és gyermeket sem szültem.

2023. szept. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Felnőtt módjára leülnék vele, és megmondanám, amennyiben nincs orvosi diplomája, ne osztogassa a tanácsait étkezésben, ezt hagyja inkább a szakemberre.


Amúgy nem mennék, és ezt is nagyon világosan közölném. Nem a te anyád, hanem a párodé.

2023. szept. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!