Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagáljam le ezt a...

Hogy reagáljam le ezt a helyzetet a párom anyjával?

Figyelt kérdés

A párom programot szervezett nekünk és a barátainak, de kicsit zavaros volt nekem a terv és ajánlgattam, hogy egy programot lecserélhetnénk. Mondták a barátok, hogy ők igazából nem ragaszkodnak a programhoz amit javasoltam. Mondtam hogy igazuk van, ők a vendégek, ők tudják mit akarnak csinálni, nem szólok bele akkor.

A párom megkérdezte mi a baj, mondtam hogy semmi sem.

Erre gúnyosan felszólalt az anyukája, hogy ja, pont úgy nézek ki, mint akinek nincs baja.

Őszintén semmi bajom nem volt, nem akartam beleszólni a szervezésbe, elég rosszul esett hogy az anyuka ott mindenki előtt beszólt.

Később azt mondta a párom, hogy ez neki sem tetszett, és majd beszél vele. Elvileg beszéltek is, anyuka azt mondta ez a kettőnk dolga, majd mi megbeszéljük.

Mit kell ezen beszélni? Nem haragszok rá, egyszerűen rosszul esett hogy hangosan, mindenki előtt fejezte ki a véleményét.

Ki sem jött grillezni, mert én is ott voltam, errefel én kaptam meg hogy gyerekes vagyok.

Nekem bőven elég lenne ha magában elfogadná hogy oké, akkor többet nem mondok ilyet. Nem kell se bocsánatkérés, semmi.

Egyáltalán nincs kedvem hozzájuk menni, mert az anyja eddig sem nagyon kedvelt, és most tetézte azzal, hogy nem jön ki ha ott vagyok.

Tényleg nekem kéne ezeket lenyelni és mennem nyalizni meg beszélni vele?



2019. júl. 9. 12:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy huszonévesek vagyunk, és 4 éve vagyunk együtt.
2019. júl. 9. 12:25
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Szóval most egy ilyen félig poén mondat miatt ideírtál egy regényt?

Egyébként meg simán lehet, hogy akaratlanul is kiült a megbántottság az arcodra, hogy nem a te programodat választották a többiek, aztán meg jött a tipikus női “Semmi baj” válasz, mire az anyuka cukkolt egy kicsit. Erre te vérig sértődsz és idejössz, hogy most akkor mi oldjuk meg a szitut úgy, hogy nem ismerünk senkit. Ez tényleg nagyon gyerekes, már bocs meg egyébként sanszos, hogy a mama a következő látogatásnál már abszolút nem fog emlékezni erre a halálosan sértő “beszólására”, csak néz majd értetlenül, hogy miért duzzogsz. Azt meg nem értem, minek magyarázod belr, hogy tuti azért nem jött ki a többiekhez, mert te ott voltál. Egy idősebb nő nem lesz ilyen betoji, pláne ha előtte sem rejtette véka alá a véleményét.

2019. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Pontosan, ahogy az első írja. Engedd már meg, hogy valaki maga döntse el a saját házában, hogy kimegy-e a fia haverjaihoz grillezni, vagy sem. Nem körülötted forog a világ.


Az alap sztorihoz meg: ha már a párod is kérdezgette mi bajod van, akkor nyilván sértődött képet vágtál, még ha akaratlanul is, tehát jogos volt a “beszólás” miszerint nem úgy nézel ki, mint akinek nincs baja. Nem irigylem szerencsétlen fiúdat.

2019. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki hogy miattam nem jött ki, hanem a barátomnak mondta.

Egy percig nem hisztiztem amiatt amit mondott, egyszerűen rosszul esett.

Arról nem tudok mit mondani hogy mi ült ki az arcomra, mert lehet hogy igazatok van és akaratlanul nem tetszett a program, ettől még nem volt bajom.

Nyilván nem írtam le minden előzményt, meg nem mutattam be mindenkit meg a tulajdonságaikat.

De azon nem változtat, hogy én elengedném a témát (érzéseim azért hadd legyenek már) ő akar beszélni.

2019. júl. 9. 13:17
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

“Nekem bőven elég lenne ha magában elfogadná hogy oké, akkor többet nem mondok ilyet. Nem kell se bocsánatkérés, semmi.“


Te milyen nagylelkű vagy! 😃 Tehát odapofátlankodsz valaki házába, ahol előbb megszabnád a többieknek, hogy mit csináljanak, aztán mikor leszavaznak akkor nekiállsz duzzogni, és mikor valaki -A HÁZIGAZDA- próbálná viccel oldani az elmebajodat, akkor még te vársz tőle könyörgést, mert különben többet nem mész oda... 😂😂😂 Hát mélyen megrázná távolléted azt a családot, az hétszentség. Szerintem az lesz a legjobb, ha ehhez tartod magad, így legalább gyorsan felnyitod a pasid szemét a saját jellemeddel kapcsolatban. Legjobb, hogy a barátai előtt vágtad ki a hisztit, azt minden férfi imádja. Csak így tovább, kiscsaj! 😈

2019. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Hagyjátok már békén a kérdezőt!Nem tudtok olvasni?

Nem tudjuk a részleteket,lehet a kedves anyósjelölt tényleg nem kedveli őt, és ezért ha teheti, beszól neki, meg gyerekesen ki se megy.Elég bunkó, ha a saját házában így tiszteli meg a saját vendégeit.

Kérdező, sajnos az anyósok nagyobbik része tök ellenszenvesen fogadja a fia barátnőjét.Ősi ellenszenv.Nem részletezem, olvasni róla eleget.

Nem tudom hány éves vagy.De valahogy ne csinálj a bolhából elefántot, mert kialakul köztetek egy adok-kapok társasjáték, amire rámehet a kapcsolatod a pároddal.Ő két tűz között van, már csak ezért se kell szítani az ellentétet.Ne nyalizz.Ne nyelj le mindent.De apróságokon ne problémázz.

Most én azt tenném, hogy felhívnám telefonon.Annyit mondanék, hogy téged bánt, hogy nincs köztetek jó viszony, pedig te szeretnéd.Mert a fiát is bántja ez a helyzet.Kérd meg, hogy találjatok rá megoldást, hogy javuljon köztetek a kapcsolat.Gondolkodjon rajta ő is, és hívjon fel ha van ötlete.Köszönsz, és kész.Hadd gondolkozzon.Ha nem egy rosszindulatú nő, megérti.És meg tudjátok beszélni, és be is kell tartani.

2019. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
6-os vagyok:Elfelejtettem, hogy 57 éves vagyok, van 2 vejem, 1 menyem, jó a viszonyunk.Annak idején én is kínlódtam anyósommal, de aztán megtanultam vele bánni.A férjem miatt, hogy őt ne bántsa az, hogy én rosszban vagyok az anyjával.35 évig sikerült is összeveszés nélkül élnünk.A problémás helyzeteket megbeszéltem vele,kedvesen, de határozottan, keresve a középutat, ami neki is, nekem is jó.Nem nyaliztam, nem nyeltem le semmit.Taktikáztam,de diplomatikusan.És ésszel.
2019. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

#6, te meg hagyd már békén az anyóst!

Ennyi infóból ugyan miért kéne azonnal elítélnem, hogy tuti szemét? Az ő verzióját nem hallottuk...

2019. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm #6os!

Épp ezaz, nem tudjátok, nem ismeritek, de egyből ő van beállítva a jónak. Elmondtam hogy nem problémázok, nem esett jól, ebből is az jön le nektek, hogy milyen "kedves" vagyok.

Kívánok nektek olyan anyóst, aki mindenre beszól nektek, aki utál titeket csak azért, mert a fiának rajta kívül más nő is van az életében.

2019. júl. 9. 18:45
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
65% Neked elgurult a gyógyszered? Folyamatosan ilyen gyűlölködést csapsz minden kérdés alatt.
2019. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!