Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért bukik ki a feleségem...

Miért bukik ki a feleségem Anyámon ha mindig ilyen volt?

Figyelt kérdés

Gyerekként mi mindig le voltunk passzolva, nem nagyon foglalkozott velünk. Üzletasszony volt, neki az volt a lényeg, hogy külföldre járkáljon, stb. Anyagi részéből nem sokat éreztünk meg, mert volt pénz dögivel (pl legújabb Mercedes mindig) de nekünk nem vettek soha semmit, mert ha majd megdolgoztunk érte. Az autóiban kb sose ültünk, gyalog mentünk az iskolába, kirándulni vonattal, strandra biciklivel. Sátraztunk legtöbbször. Nem is volt ezzel baj mert nagyon jó a viszonyom a pénzzel, helyén kezelem a dolgokat, nem veszek hülyeségeket feleslegesen. Viszont az, hogy mindig idegenekre voltunk bízva, egyedül voltunk, nem sokat segített. 18 éves koromtól Anyám olyan mint egy rég látott rokon, kijelentette akkor, hogy abnormális ha az anyja belefolyik a felnőtt fia életébe, szóljak neki ha megházasodom és vár minden Karácsonykor és születésnapon. Ezeken kívül még telefonon se beszélt velem. Látogatásnak nem örült, így hagyagoltam a dolgot. Semmit se tudom rólam azóta se kb, pedig már 36 vagyok. Mindennapi dolgaimról nincs fogalma, nem tudja kik a barátaim, hogy pontosan mit dolgozok. Már nyugdíjas, külföldön kirándulgat, stb. Ezt is sokszor másoktól tudom, pl kiment Amerikába 3 hónapra csak úgy, nekünk nem is szólt.

Van egy 4 éves gyerekünk a feleségemmel, aki ki van akadva az Anyámra, hogy nem segít. Nem értem miért? Amikor született, 4 hónapra rá jött el megnézni, akkor volt először a házunkban. Míg az Anyósomék a kórházban is ott voltak már. A gyerekemet évente 2x látja, amikor megyünk hozzá a születésnapra, Karácsonyra. Azon kívül nem érdeklődik róla, nem jön el hozzánk. Nem gonosz, nem rosszindulatú, ha ott vagyunk nagyon kedves, de ő ilyen! Egyedül szeret lenni! Megmondta, hogy neki csak a társadalmi elvárások miatt lettek gyerekei, ő élni akart és unokázni sem akar, mert nem ő vállalta, neki erre nincsen affinitása. Nincs ezzel baj, én ismerem, nem számítottam másra!


A feleségemmel 8 éve vagyunk együtt, észrevehette volna milyen az Anyám! Mindenről tud, mindent elmeséltem! Most mi a fenéért várja, hogy Anyám majd 62 évesen majd megváltozik?


2023. szept. 6. 09:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Talán mert az emberek többsége nem tudna így élni, mintha senkije sem lenne. Szerintem a feleséged sem feltétlenül azt várja, hogy anyád változzon, csak kevesebb ideje volt őt megismerni és elfogadni, mint neked. Valahol megértem a feleséged és kicsit furcsa, hogy ennyire le tudod egyszerűsíteni a dolgokat. Talán épp ez az egyik legnagyobb különbség a férfi és női gondolkodás között
2023. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
36%

Véletlenül lemaradt az első hozzászólás vége..

Szerencsés vagy, hogy téged ez nem visel meg. Sok gyerek úgy nő fel, hogy hányódik a világban, intézetben és mindenféle stabil családi háttér nélkül és sokkal nehezebben fogadja el, hogy az alkoholista, tanulatlan, önmagáról gondoskodni sem képes vagy bármiféle más okból arra kényszerült szülője, hogy volt képes őt elhagyni. Ez ami nehezen emészthető a te anyukádban, hogy úgy próbálja kezelni a gyerekét, mint a világ koloncát. Ezen én is biztosan sokat töprengenék, ha ilyen anyósom lenne. Amilyen elfogadó vagy vele szemben, úgy próbáld a feleséged helyzetét is megérteni. Kicsit kibeszélni magából, te pedig meghallgatod. Nincs ebben semmi több, csak nem egyszerű megemésztenie.

2023. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Morzsi007 ***** válasza:
88%
Részben nálunk is hasonló (volt) a helyzet, a feleséged idővel elfogadja, hogy Ő ilyen, talán
2023. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sajnalom, hogy igy kellett felnonod.

De a felesegedet en se ertem. A ferjem anyja ilyen, szokoevente egyszer teved el hozzank, max 10 percre.

Soha egy percig nem gondoltam, hogy akar csak 1 orara is ra lehetne bizni a gyereket valaha. Es nem is erdekelt kulonosebben, pedig en is torodo, szereto csaladban nottem fel, a szuleim, nagyszuleim reszt vesznek a gyermekunk eleteben is.

2023. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, a feleséged álomvilágban él, vagy mi a szar?


Számára mi nem világos azon, hogy anyukádat nem érdekli a gyerek? Vagy csak azt hiszi, kötelező lenne hozni-vinni-szeretni "mert unoka"? (igen, sok nő él ebben a tévedésben, amúgy :D).

2023. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Metionin ***** válasza:
90%
Akkor sem lenne kötelező segítenie anyukádnak, ha amúgy szeretné a gyerekeket és nem lett volna üzletasszony. Ez magánügy, a ti gyereketek már nem az ő problémája. Egyébként sajnálatos, hogy a társadalmi nyomás miatt vállalt gyereket. Biztos örül, hogy végre nyugta van. Valamilyen szinten az enyém is ilyen, csak ő nem gazdag. De sosem szerette a gyerekeket, azért akart, mert mindenki elvárta és lenézve érezte magát a többi asszony közt amíg nem volt neki. Alig várta, hogy nőjek kicsit és ne kelljen velem foglalkozni. Bár én nem vállalok gyereket, de ha vállalnék, eszembe se jutna számon kérni, hogy miért nem segít. Meg egyébként sem, a nagyszülő nem döntheti el, hogy lesz-e unokája és ennélfogva nem is ingyen bébiszitter.
2023. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
61%
Én se értem, mit vár a feleséged, de azt sem, te miért tartod a kapcsolatot egy olyan anyával, aki láthatóan nem is szeret és nem kíváncsi rád, nem egészséges dolog, hogy szerinted ez rendben van.
2023. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
30%

Anyukád oldalát itt nagyon jól leírtad csak a feleségedét nem. Mi az, hogy ki van akadva? Korábban mondta-e, hogy másra számít? Az ő családjában mennyire alapvető elvárás az, hogy a nagyszülők segítenek az unokákkal? stb.

Valóban nincs joga elvárni rajtad kívül senkitől, hogy foglalkozzon a gyerekkel, ezért első blikkre azt mondanám, hogy kivetít valami problémát anyukádra. Kezdő anyukaként pl. én is csalódtam, hogy kevesebb segítséget kapok mint arra számítottam/mint amennyit korábban "ígértek" a családtagok, lehet hogy nála is valami ilyesmiről van szó, hogy pl. nincs magára ideje, mert mindig a gyerekkel kell foglalkoznia és jó lenne, ha lenne valaki, aki átvenné kicsit - és talán ezt vetítheti ki anyukádra.

Másik lehetséges ok, hogy ha a gyerkőc épp mostanában kezdi észrevenni, hogy az anyukád nincs annyira az ő életében mint általában a nagymamák (pl. ha ovistársainál látja hogy ott mindig nagymama főz, stb.) és a feleséged nem tudja, hogyan magyarázza meg neki, hogy nagyi nem olyan, mint a többiek nagyija.

Lehetne még további ötleteken gondolkodni, de nagyon kevés információt adtál meg - ami egyébként önmagában sokat mond, tekintve hogy a fő kérdés a feleségedről szól, a leírás nagyrésze anyukád oldalának a bemutatása, a feleséged pedig a hosszú szövegen belül pontosan egyszer említed meg.

2023. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
12%

"A feleségemmel 8 éve vagyunk együtt,"

" ki van akadva az Anyámra, hogy nem segít."


Amikor egy nő kezd az élő fába is belekötni, az többnyire azt szokta jelenteni, hogy kezd kikacsintgatni a házasságból.

Bocs, de ez a tapasztalat.

2023. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Anyósom meg se akart ismerni se engem, se a gyerekeket. Soha nem islátott minket. Képet szokott kérni a férjemtől.

Cserébe nem tekintjük nagymamának. A gyerekeknek a férjem oldaláról nincsenek nagyszülei, ennyi. Mikor az oviban felmerül a kérdés, ez a legegyszerűbb valasz, hogy nincs.

2023. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!