Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan változtathatok azon a...

Hogyan változtathatok azon a helyzeten, hogy a feleségem családja állandóan “bejelentés” nélkül jelenik meg nálunk?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen az összes rokona ezt csinálja, mert mindenki a közelben lakik. Engem nagyon zavar, mert nem ehhez vagyok szokva, és utálom mikor váratlanul megjelennek hiszen nem is készülünk olyankor vendégfogadásra plusz idegesítő mert mi van ha épp mást szeretnénk csinálni?

Tudom, hogy a megoldás a megbeszélés lenne, de nem tudom hogyan lehetne ezt közölni, úgy hogy ne tűnjek kőbunkónak. A feleségemet pedig sajnálom, mert tudom hogy neki meg rosszul esne ha ilyet kellene mondania a saját családjának.


2023. jan. 13. 12:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Mar eleve nem kapcsolat az,ahol valamelyik felnek meg se mozdul az agyaban a gondolat h talan mas is van rajta kivul a kapcsolatban es pont nem erdekli h ez zavarja e a masikat.
2023. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%
"Kedves mama/papa/rokon, megkérnénk titeket, hogy ne jelenjetek meg bejelentés nélkül nálunk."
2023. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Magyaran h bele se gondolt h ez teged zavarhat. Mert magasrol tesz ra. De hidd el kerdezo, ha a Te anyad allitana be nonstop: akkor mar a parod lenne kiakadva.
2023. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy aki így nőtt fel, annak ez teljesen természetes. Nem is gondolja, hogy zavaró lehet. (Engem nagyon zavarna, de tudom, hogy vannak olyanok, akik szerint ez így természetes).

Kérdező, nem tudsz mit csinálni, mint szólni. Vagy egyszer pucéran nyitsz ajtót. Hátha őket is zavarja

2023. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Viccet félretéve volt már olyan, hogy zuhanyzás után boxerban ültem, mire szólt a feleségem hogy siessek kapjak magamra valamit mert jöttek a szülei.
2023. jan. 13. 12:44
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
Csinálj úgy, hogy ők nem vendégek. Nem kell haptákban állni. Tedd tovább a dolgodat.
2023. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 japierdole98 ***** válasza:
94%

Miért nem beszéled meg egyszeruen a felesegeddel?

Uljetek le es mond el neki hogy teged ez egy kicsit zavar.


Kérd meg hogy beszéljen a szüleivel hogy bejelentés nélkül ne jelenjenek meg, mert téged ez feszélyez. Nem kell neked a szuleivel beszélni, miért is kéne.

2023. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen, mondd el, hogy téged ez zavar (és amúgy naromi nagy illetlenség csak úgy beállítani bárkihez is, akár családtag akár nem). Jöjjenek, de előtte legalább szóljanak már oda telefonon, hogy otthon vagytok-e egyáltalán vagy ráértek-e.
2023. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
94%

5-re:

Na, akkor kellett volna mondanod, hogy ültesse le őket a konyhában, mert te most boxerben ülsz itt.


Egyébként mi a bánatot csinálnak ilyenkor a hívatlan vendégek? Gondolom gyereketek nincs, hogy őmiatta jönnének. Azt várják, hogy leüljetek velük és szórakoztassátok őket? Mert én pl. biztos nem hagynám félbe, amit csinálok. Ha éppen a kertben ásnék, megmondanám, hogy kijöhetnek, odaállhatnak mellém, és míg ások, beszélgethetünk. De félbe nem hagynám, az biztos. Ha meg mondjuk boltba indulnék (és egyedül lennék otthon), akkor mondanám, hogy ne is vessék le a kabátot, mert pár perc múlva én is megyek el itthonról.

2023. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%

"neki meg rosszul esne ha ilyet kellene mondania a saját családjának."


Neked meg rosszul esik, hogy átjáróház vagytok és beleszólásod sincs, hogy a saját otthonodba mikor ki esik be.

Ti miért nem beszélgettek a feleségeddel?

2023. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!