Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós probléma! Én gondolom...

Anyós probléma! Én gondolom túl vagy igazam van ebben a témában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2.5 éve élünk külön a feleségemmel es a 2 kislanyunkkal. Anyósom pár nap kivételével ebben a 2.5 évben mondhatni mindennap jön nálunk. Egy városban élünk. A feleségemmel mindennap beszélnek telefonon, messengeren egész nap. Amikor a lányaink születtek jött segitett, tényleg mindenben segit mai napig rajtunk. De kezd nagyon idegesíteni. Sokszor mondtam már a felesegemnek hogy szóljon neki, hogy nem kell jönni mindennap főleg nem kopogás nélkül. Eddig semmi. Csak védi. A reggeli felkeléstol a lefekvesig mindenről tud. Ki mit csinal, a gyerekek mikor fekudtek le aludni, mikor keltek, mikor hova megyünk délután, mikor érünk haza. Hova fogunk menni..... Stb. Mindig mindenről tud! Hiába mondom a feleségemnek, hogy szoljon rá, nem és kész. Szerintem a nagymamai segítség az nem feltétele annak hogy mindennap benézzen hozzánk!



2023. szept. 17. 17:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%

Úristen. Hogy nem kötötted fel még magad? :D

És akkor nem is flangálhatsz alsónadrágban egy fáradt esős Vasárnap...

Atya világ. Hát figyelj segíteni annyiban tudok, hogy mindenképpen meg kell mondani, hogy heti 3 nap bőven elég ha átugrik 2-3 órára. Szerintem az legyen elég. Jó hogy nem fekszik közétek az ágyba...


Feleségeddel és anyósoddal is beszélned kell, mert ez így nem mehet tovább.

2023. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
88%
Szerintem igazad van.Nem egészséges az anyós állandó ott lógása.Unatkozik,nincs más programja,illetve a "segítésekkel" hasznosnak érzi magát.
2023. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
21%

Mivel ő az anyuka, ezért természetesen ez nem lehet baj, örülnöd kell, hogy jóban vannak, csak segít a nagymama.


Ha te apukaként lennél ilyen helyzetben, akkor meg a feleséged már rég összebalhézott volna anyáddal, itt meg te lennél az anyuci pici fia, aki nem tud leszakadni.


De amúgy én nőként mondom, mindenhol ezt látom, hogy az anyukák sokszor a saját anyjuk fenekében vannak, naponta telefonálnak és heti szinten jár oda az anyai nagymama segíteni, míg a férj családja háttérbe van szorítva, mert mindig ők a sz*rok.

2023. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg a feleségednek, hogy te is oda fogod hívni anyád mindennap.
2023. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is igazad van, ha zavar, tök mindegy, mi az oka, a feleségednek kell beszélni vele. Ha te mondanád, csak olaj lenne a tűzre.


Én nem bírtam volna eddig se. Nekem havi egy találkozás (azt se nálunk) untig elég az anyóssal, szerencsére a férjemnek is.

2023. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Ha a feleséged ilyen (ezt korábban is észre vehetted volna) akkor szépen csomagolsz és elmész. Ugyanis nem képes (és nem is akar) érted (kettőtökért) kiállni. Belenyúltál a tutiba. Majd rájön, vagy nem. De addig lépj le amíg nem túl késő, mert ez csak romlani fog.
2023. szept. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
9%
Ha jó csaj én behívnám az asszonnyal partiba 🤣🤣 ha szereti a kicsi lányát akkor legalább tudja meg milyen jót kap a lányocskája tőled 🤣
2023. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
14%
Ne is mond. Már herótom van felhozni is egy bizonyos embert a családból mert a párom arcára már egyből a hányhatnék van írva. Nekem meg már ettől rezzen a gyomrom. Nem egyszerű ez a család téma az biztos. Nos elsőkörben a feleségeddel kell megértetni magad. Amíg O nem érti meg, és amíg neki így jó, addig semmi nem fog változni. Esetleg higgadtan kezdj el vele beszélgetni, hogy neked ez így sok. Nincs bajod az anyukájával, de ez sok. Egyből nem lesz változás szerintem sok beszélgetés kell majd éhez.
2023. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
17%

Az anyós probléma valóban kényes helyzet lehet, és fontos, hogy ebben az ügyben megfelelő megoldást találjatok a feleségeddel. Először is, fontos megérteni, hogy minden családnak más az elképzelése a támogatásról és a határokról, és ezek a dolgok idővel változhatnak.


Az alábbi lépéseket teheted meg a helyzet kezelése érdekében:


Kommunikáció: A legfontosabb dolog a feleségeddel való nyitott és őszinte kommunikáció. Üljetek le vele és próbáljátok megérteni egymás álláspontját. Kérdezd meg, miért tartja fontosnak anyósod napi jelenlétét, és fejezd ki az érzéseidet és aggodalmadat. Fontos, hogy ezt nyugodt és megértő módon tegyétek.


Határok: Egyezzétek meg közösen a határokat, amelyeket mindketten elfogadhatónak találtok. Például lehet, hogy meghatározol egy vagy több napot a héten, amikor az anyósod látogathat, vagy kijelölhettek időszakokat, amikor szeretnétek magatokra és a saját családotokra összpontosítani.


Közvetítés: Ha a feleséged nehezen tudja közölni anyósoddal a határokat, akkor te is próbálj segíteni ebben a folyamatban. Lehet, hogy együttülve beszéljetek mindannyiukkal, hogy közösen találjatok megoldást.


Alternatív segítség: Beszéljetek arról, hogy lehetnek más módok is, amivel anyósod segíthet, amelyek nem feltétlenül magukban foglalják a mindennapos jelenlétet. Például, segíthet a házimunkában, a gyerekekkel való időtöltésben stb.


Szakértő segítség: Ha a probléma továbbra is fennáll, és nem találtok közös nevezőt, akkor érdemes lehet párkapcsolati tanácsadót vagy mediátort bevonni, hogy segítsen a konfliktus kezelésében.


Fontos megjegyezni, hogy a megoldás megtalálása időbe telhet, és fontos az empátia és a türelem fenntartása mindenki részéről. Az a cél, hogy olyan megoldást találjatok, amely mindannyiuknak megfelel, és a család harmonikusabb és kiegyensúlyozottabb legyen.

2023. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
12%
Ki tudja hány évig él még az anyja. Ne legyél már ilyen önző dög. Én dobnálak a nő helyében. Anyám csak egy van, de pasim lehet másik
2023. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!