Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van olyan ismerősötök (esetleg...

Van olyan ismerősötök (esetleg van közületek), aki nem is annyira a házastársa miatt, hanem az anyósa, és/vagy apósa miatt vált el, vagy legalábbis jelentős mértékben hozzájárult(ak)?

Figyelt kérdés

nov. 17. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nincs. Ha az anyós bele tud szólni akkor ott a házastárs engedi meg. És még mindig ellehet költözni az anyós közeléből és nem kell felvenni a telefont. Aki azt mondja más miatt válik el, az hazudik.
nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Katona Dius ***** válasza:
90%

Ha az anyós/após miatt válik el valaki, akkor valamilyen szinten a párja miatt is, mert az nem tudta a szüleit leállítani. Szerencsére én megértem magam anyósékkal, lustábbak azok, minthogy beleszóljanak az életünkbe. Havi 1-2 alkalommal meglátogatjuk őket, megkerdezik mizujs és kb ennyi.

De láttam olyat sokaknál, hogy az egyik fél szülője mindent is meg akar mondani, hogy csináljanak, a gyermeke meg nem tud kiállni a szülő ellen, hogy ennyi elég volt anyuka/apuka. Van, aki odaáll az anyós/após elé,hogy elég, van aki csak a párjának mondja, hogy állítsa le a szüleit. Nem mindig jön össze,ha meg is próbálják.

Nálunk anyósékkal annyi a gond, hogy alkoholisták. Mind a ketten. Teli vannak tartozásokkal emiatt, vagyonuk már nincsen. Elvették a házukat, albiban élnek, kocsi, bármi nincs. Férjemért nem nagyon tettek semmit soha, amint dolgozható korú lett, elküldték dolgozni és az ő pénzéből éltek. Amikor összeköltöztünk, akkor ment a hacacáré, hogy elvettem a bevételi forrásukat, akkor elbeszélgettem velük, hogy ez mennyire nem oké. Akkor megbékéltek velem. Mikor pár éve annyira szarban voltak, hogy sem volt se fára való, fűteni meg az albi díjjával is elmaradtak és ki akarták őket tenni, akkor megkerdezték, jöhetnek e hozzánk. Elfértek volna, de megmondtam, hogy esélytelen. Ide biztos nem. Nem fogok azért dolgozni, hogy nekik legyen mit elinni. Ha lesz gyerek, nem veszem el tőle a kaját, hogy nekik legyen mit enni. Elmennek dolgozni normalis helyre, ahol keresnek annyit, hogy megéljenek belőle és kész. Vagy mennek a híd alá. Ahogy tetszik. Annyit segítettünk, szereztünk nekik egy hónapra való tüzelőt. És meg is mondtuk, ennyi és nem több.

Nem mondom, ha csinálok befőttet, lekvárt, savanyúságot, viszek belőle nekik is pár üveggel. De segíteni nem segitek. Ha betegek lennének, nem tudnanak dolgozni, más lenne. De ha pia miatt vannak bajban, nem tudok együtt érző lenni.

nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Nincs. Ahol anyós-as beleszól, ott az KIZÁRÓLAG a másik fél hibája, mert Ő képtelen leállítani a szüleit.


Exem is ilyen volt - aztán megelégeltem és az egyik magyarázásánál elküldtem az anyját a francba. Az meg nem tetszett az exemnek (de könyörgöm, ha ő képtelen határt húzni???).


Oké, akkor éljél vele, lesza..., de engem felejtsetek el.

nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem voltam még házas, de az egyik exem a szüleim ürügyén szakított velem (főiskolás voltam, anyagilag nem voltam önálló, a szüleimmel éltem, kollégiumba nem tudtam költözni, mert a lakóhelyemen jártam főiskolára, és kollégiumba csak azok kaptak helyet, akik máshonnan jártak, mellesleg az exem bár dolgozott főállásban - 5 évvel idősebb volt nálam -, de az anyjával élt), rövid időn belül pedig összejött az exével. Oké, nincs egyszerű családom, több generációs diszfunkcionalitást kell feldolgoznom úgy, hogy ne vigyem tovább, de én megtettem, amit tudtam, és kiálltam érte, kettőnkért, amikor túltolták a dolgokat, neki egyszerűbb volt máshoz futni, engem pedig életem egyik legnehezebb időszakában hagyott magamra.

Talpra álltam, sokkal többre vittem, mint ő, a szüleimmel is rendeztük a konfliktusokat, amihez orvos kellett, amiatt orvoshoz mentünk, amit le kellett zárni, azt lezártuk, amin dolgozni kell, azon dolgozunk, és társkeresésben sokkal magasabbra került az a bizonyos léc, mint akkor volt, amikor vele összejöttem.

nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem elhanyagolhatóan tud rontani egy házasságon a rossz anyós, após, de a végső hibát mindig a házastárs követi el azzal, hogy nem tudja kezelni ezr.
nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ahol egy családtag bomlasztani tudja a házasságot ott igen kemény probléma van a férjel vagy feleséggel.

Egy házasság két ember szövetségéről szól.Soha nem is értettem milyen jogon szól abba bele testvér após anyós felnőtt gyerek.

Ami a legundiórítobb mikor valaki irányítani akar ellszámoltatni pénzel amihez abban az esetben semmi köze ha nincs tőle kérve semmi.Ott lehet kotorászni ahová tettek valamít.

nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyat már hallottam, hogy valaki az anyósa miatt vált el, mert - szerinte - nem akarta elengedni a fiát. De ez a történet egyik olvasata. Később összeházasodtak a testvéremmel. Azóta szinte csak nagyobb családi ünnepeken látják a szüleim a fiukat és ha kell nekik valami, például az autó, de akkor is hívogatja az asszony, hogy mit csinál ilyen sokáig, mikor ér haza. Ilyenkor el is búcsúzik. Hiába, nem ő hordja otthon a nadrágot és nem csak ebben nem dönt ő. Most akkor vagy a sógornőm kompenzál túl vagy az előző házasságában is így viselkedett. Ilyen rövid póráznál teljesen megértem, ha a pasi lépett.

Ettől eltekintve simán lehet olyan helyzet, ahol anyós/após erősen rontja egy házasság túlélési esélyeit. Az például egy komoly dilemma, ha rossz anyagi helyzetben vannak, de a párnak gyerekei is vannak már.

nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Én onnan indulnék ki, hogy nálam adott volt két rossz anyós, de van rossz és jó példa is mit tudnak tenni és mit nem a kapcsolat ellen.

ROSSZ:

Nálunk 11 év 2 gyerekkel úgy ment tönkre, hogy anyuka már az első alkalommal, amikor kiszálltam a kocsiból meg akart ölni a szemével, pedig sosem láttam. Külföldi munkából települten haza, a jogra jártam, tele voltam pénzzel és tényleg csinos voltam.

Amikor megszülettek a gyerekek és kettesben volt velem akkor nem köszönt az utcán a játszótéren elment mellettünk felénk se nézett.

Lehetőleg minden alja minőségű azonosítatlan színű olcsó lónyál üdítőkkel, cukrokkal tömte a gyerekeket. Olyan zenélő kínai játékokat vett, amitől megőrül az ember.

Amikor rokonok voltak körülöttünk eljátszotta, hogy mekkora jófej, akkor meg nyalt össze vissza. Én nyilván az előzmények miatt rideg voltam vele. Természetesen én voltam a rossz, mert nyílván a két lánya, a fia mellette állt.

Elnézte ülve hogy 17 fős vendégséget egyedül szolgáljak ki csecsemő mellett. És senki nem állt fel segíteni vagy látta be, hogy illene, “mert én vagyok a soros”.

Huszonévesen ezt még nem tudtam hova tenni. Szóltam a fiának, hogy beszéljen vele, de ő nem hitte el valójában milyen az anyja. Emiatt sokat veszekedtünk, hogy nem védett meg. Én nyílván nem megyek neki az anyjának. Az apósom védett meg nagyon sokszor mert ő látta miket csinál. Nagyon sok szemétséget követett el, napokig sorolhatnám. Amikor vizsgázni mentem volna az utolsó percben mondta le a gyermekvigyázást, hogy ne tudjak menni vizsgázni, de mást se találni helyette. Vagy nőgyógyász orvoshoz mentem volna és nem tudtam hova tenni a kisfiút és azt is az utolsó pillanatban mondta le amikor mentünk volna be a kapun. Már 5 éve elhagytam a fiát. 50%-ban a családja miatt, 50%-ban mert megcsalt. A kisfia most 47 éves és a mai napig mindennap ott vacsorázik. Amikor együtt éltünk is oda ment haza először. Beült 1-1.5 órára amikor még csecsemők voltak a gyerekek akkor is. Utólag egy percet nem kellett volna ezzel az emberrel tölteni aki ennyire nem ismeri az anyját és olyan a kapcsolatuk, mintha a kisfiú 3 éves lenne és még szerelmes lenne az anyukájába. Már 6. éve nem vagyunk együtt. De az öregasszony a mai napig próbál azért finoman szemétkedni. Az exapós ad neki pénzt hogy vegyen ezeknek az unokáknak is ajándékot. 3 gyereket felnevelt. 6 unokája van. De az enyémeknek olyan ruhát vesz ami kb 3 év múlva lenne jó. Meg lehetőleg olyan stílusban amit sosem adnék rá a neon állatminta pl. Vagy a 100% műszál bugyi, zokni.

JÓ:

A mostani párom anyukája még ennél is sokkal rosszabb. Fel van háborodva, hogy a fiának olyan barátnője van, akinek már van 2 gyermeke. A páromnak nincs gyereke és szeretett volna egy közöset és őt várjuk most.

Anyuka nekem állt a 40+ os fiának az anyjaként, hogy én hogy gondolom, hogy berobbanok a családjába 3 gyerekkel?!?!?

Amiből ugye egy az ő unokája…


Mindig is próbált szétszakítani minket, de azóta mióta megváltoztathatatlan kötelék lesz köztünk teljesen elborult az agya. Bevásárlóközpontban nekem áll, hogy Helló! Aztán osztja az igét…a meglátásairól. Én elmondom neki, hogy én ezt nem így gondolom, hátat fordítok és otthagyom.


Most az a szerencsém, hogy én a már sokadik barátnő vagyok akit el akart üldözni és a párom ismeri milyen velejéig gonosz, de az anyja.

A bátyjával is ugyanezt csinálta.


Párom, aki nemsokára a férjem, mindig megvéd. Nem engedi, hogy bántson, vagy elrontsa a kapcsolatunk. Én nem engedem be az életembe ezt a mérgező embert. Számomra innentől nem létezik.

Nem megyek a közelébe és hozzám se jöjjön.


Nem vele kell élnem. Nem kell engem szeretnie és nekem sem őt.

Nekem színészkedhet, meg nyalhat mindenfele, mert ez az anyós is ezt csinálja. De én amikor terhesen nekem állt meg felhívta a párom, hogy akkora a hasam mintha 6 hónapos terhes lennék, ugye nem vagyok terhes…ott kizártam az életemből.


Így ilyen partnerrel nem tudja tönkretenni ezt. Nyílván, ha a párom nem állna mellém, és nem ismerné az anyját milyen akkor tudna ártani a kapcsolatnak. De szerencsére hamarosan 10.000 km-re leszünk tőle :) onnan nehéz lesz ártani ;)

nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Nincs
nov. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

8

Végül is az exanyósodnál is a pasi volt a szar. Mert ő sem állt oda segíteni neked a 17 fős vendégségnél. Nem mondta hogy ő főz vagy rendel kaját. Szerintem mindenben ő volt a hunyó, és az anyósod ezért merte megcsinálni veled. Ha 2x kiverte volna a huppot anyukánál és 1 hónapig rá sem nyitja az ajtót akkor váltott volna anyuka is.

nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!