Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az apai vagy anyai családfa...

Az apai vagy anyai családfa ág ami jobban számít az eredetünkről? Ugye apánk vezetéknevét kapjuk. Nehéz megfogalmazni de melyik ág a jelentősebb?

Figyelt kérdés
2023. febr. 5. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Egyformán jelentős. Az, hogy a jogszabályok értelmében - bár ma már ez sem igaz - az apa vezetéknevét kapja a gyermek, ilyen szempontból nem jelent semmit.
2023. febr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Miben jelentősebb?
2023. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Biológiai szempontból totál azonos mindkét ág.
2023. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ez pont hülyeség utolsó, a mitokondriális dns kizárólag anyai ágon öröklődik, tehát ha biológiai oldalról nézzük akkor az anyai vonal jelentősebb.
2023. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Ugyanolyan fontos, de egyéni lehet, hogy kinek fontosabn valamiért csak az egyik.

Nekem családfakutatásban fontos mindkettő. De egyelőre apai ágon tovább tudtam jutni.

2023. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Szubjektív.
2023. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Objektív oldalról. Mindkettő. Mind genetikailag, ha tudni szeretnéd milyen nemzetekből tevődsz össze és lehetne sorolni, mind ahhoz, hogy te is legyél.


De szubjektív oldalról kinek melyik a fontosabb.

2023. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

50%. Nem is értem, hogy merült ez föl.

Amúgy, ha számít, első fiú utódnak első fiú utódja, stb. szokta kapni a trónt. De ez csak így hagyomány;mert így alakult ki.

Amúgy, úgy tudom, régen a magyarságnál úgy volt, hogy mindig a királyi családnak a legidősebb férfi tagja örökölte a trónt; logikus így is, mert pl, ha a király fia még kisbaba, akkor hogy tudná ő irányítani az országot, és akkor tehát , más lett a vezető akkor.

2023. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nemesi családoknál az apai ágat szokták jelentősebbnek tartani. Ha nézted a Trónok Harcát, akkor talán arról is van elképzelésed, hogy miért. De például még egy Harry Potterben is vannak utalások erre, pedig az gyerekeknek szóló mese. Ha ugrunk időben a mai korig, akkor könnyen belátható, hogy ha volt nemes családból származó felmenő egy családban, akkor az valószínűleg a férfi ágon lesz megtalálható történelmi okokból, ergo ha fenáll a gyanú, akkor azt az ágat érdemes előbb felkutatni.
márc. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!