Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós jóindulattal felajánlott...

Anyós jóindulattal felajánlotta, hogy segít a házfelújítási dolgokban. Viszont,nagyon kezd a fejemre nőni,és ő akarja megmondani,mi hogyan legyen,mi legyen kicserélve, és mit akar ő "összetákolni". Hogyan tudom leszerelni?

Figyelt kérdés
Ma is volt egy húzása..Mi a párommal már megbeszéltük,hogy a régi ajtókat szeretnénk kicserélni, és egyöntetűvé tenni a házban.Erre azt mondta,minek akarjuk kiszedetni, ahogy tudja ő megcsinálja,és jó lesz az úgy..Mondtam neki,hogy nekünk erről merőben más az elképzelésünk,annak ellenére fújta tovább a maga dolgát,hogy minek akarunk egy csomó pénzt kiadni ajtóra, jó a régi is..Hogyan szereljem le,ha például holnap is elkezd ilyesmikkel előrukkolni? Elzavarni mégsem zavarhatom el,mert akkor meglesz a harag,és azt nem akarom,mert akkor a férjemen csattan..
nov. 17. 22:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
A férjed felnőtt ember, meg tudja és meg is kell védenie magát. Főleg, hogy ez az ő pénze is, a felújításba, ha jól értem, anyós csak a kéretlen "hozzáértését" adja. Nem kell egyszerűen meghallani, amit mond, se véleményt kérni, bólogassatok, aztán csináljátok meg úgy, ahogyan szeretnétek! Mit fog csinálni, fújni fog egy ajtóra, mert nem úgy néz ki, ahogy azt Ő elképzelte? :D Hát akkor mérgelődjön. Ti meg csak csinosítsátok a házat, ahogy nektek jólesik!
nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ő akart nekiállni ma is dolgoknak,én meg leállítottam,mert mestert akarunk hívni hozzá,nem összetákolni. Így jött,hogy miért pazarolunk ebben a drágaságban,holott ő majd megcsinálná..Látnád, miket csinált már meg itt, mielőtt ebbe a házba költöztünk a párommal. (mivel anyós előredolgozott).
nov. 17. 23:00
 3/26 Darius- ***** válasza:
10%
A régi ajtókat át lehet alakÍtani úgy, hogy úgy nézzenek ki, mintha újak lennének. Ezt egy férfinak meg kellene tudnia csinálnia.
nov. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Első válaszoló vagyok! De ennyire ért a barkácsoláshoz? A szakemberekhez is oda fog lépni és kitépni a kezükből a szerszámot? Ez tényleg nagyon erős így... a férjed nem próbálta lebeszélni?

Mesélj, miket csinált még, most már kíváncsi vagyok! Csak azt nem értem, miért nem a saját dolgaival foglalkozik...

nov. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Ne fogadd el a segítséget. Meg fog bántódni, de együtt állítsátok le, mert ha már önhatalmúlag nekiáll ennek, annak, akkor erős meglepetések várnak még! Ez a ti házatok, a ti pénzetek, ti fogjátok nézni az ajtókat. Ennyi elég indoklásnak. Ne sajnálgassátok őt, mert sosem áll le.
nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

Mondd neki azt, hogy innentől már egyedül is boldogulsz, köszönöd az eddigi segítségét, de a továbbikban már nem kell jönnie.

Szóval nem elzavarni kell, de finoman leépíteni.

nov. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Az előszoba ajtót ferdén rakta be, a vadonatúj fürdőszobabútornak több helyen letört a szélét, magára borította az új könyvespolc ùgy van összecsavarozva, függönykarnist vett önhatalmúlag a konyhàba, össze_vissza vesz csavarokat, amik nem is jók végül.... Pàrom ezért akár mestert hívni, mert ő nem ért a szere lési melókhiz inkább megfizetjük. Eleinte kértünk tőle segítséget, vagy is a férjem... De amikor én magam negláttam, hogy dolgozik mondtam neki köszönjük nem kell megcsinálni... De mivel lassan gyűlik mindenre a pénz úgy gondolta lejön segíteni, hogy költséget csökkentse és haladjunk. Egyébként a mestereket is szidta, hogy ő jobban megcsinált volna dolgokat....
nov. 17. 23:54
 8/26 anonim ***** válasza:
47%

Nem akarlak elkeseríteni, de erre mondják azt, hogy "közös lónak túrós a háta". Én mikor házat vettem magamnak, akkor a saját anyám volt ugyan ilyen és így utólag beláttam, hogy igaza volt. Ha nem rá hallgatok, akkor lényegesen több lett volna a kiadásom és itt már több milliós nagyságrendről volt szó. Akartam a teraszhoz két amerikai típusú tolóajtót egyet a nappaliból nyitni és egyet a konyhából, de jó nagyot. Na most az caklipakli lett volna mindennel együtt 3 milka. Ehelyett jó anyám erőlködött, hogy elégedjek meg két nagy osztott üveges bukó nyílóval és majd ő keres kivitelezőt, megúsztam 1 milkából, akkor még jött a komplett tető, fürdő és társai. Hálás vagyok neki, mert az egész házat megoldottam önerőből, amúgy meg garantáltam 20 éves jelzálogot kellett volna felvennem csak azért, mert elragadtattam magam.


Nem jó dolog az, hogy beleszól anyósod ennyire, viszont a kommunikáció a legjobb megoldás. Leültök és megbeszélitek, hogy nektek ez és ez az elképzelésetek és amúgy is ti fogtok benne élni. Az megint más kérdés, hogy valóban most azok az ajtók a legfontosabbak-e vagy van sokkal fontosabb is pl. a fűtés korszerűsítés stb. Emberek vagyunk, kaptunk egy csodálatos magyar nyelvet, mellyel millió konfliktus csírájában elfojtható és kezelhető, éljetek vele és üljetek le megbeszélni, hogy szerinte mi fontosabb és az miért fontos és szerintetek mi fontosabb és az miért fontos, majd összevetni a kettőt, hogy melyik a logikusabb döntés stb. Sok sikert és kitartást!

nov. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Megbeszéltünk ugyan, de ettől függetlenül maradt a szlogenje, hogy ő majd megcsinàlja...ezért is kérdeztem,hogy az erőszakossága miatt, hogyan tudom finoman leépíteni.
nov. 18. 00:08
 10/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem finoman. Határozottan. Ellentmondást nem tűrően.
nov. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!