Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Más családoknál is a legnagyob...

Más családoknál is a legnagyobb balhék karácsonykor vannak?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vallásos, és nem is tartok semmi ünnepet sem, mert nem hiszek egyik vallás istenében sem. Párom okkult dolgokban hisz, szülei katolikusok. A helyzet az, hogy a párom szereti a karácsonyi hangulatot, díszeket, karácsonyfát stb a feeling miatt, míg én rühellem az egész giccsparádét. Úgy egyeztünk meg, hogy kétévente állítunk csak fát, mert én nem akarom minden évben itt kerülgetni januárig. Ez működik nálunk.

Ma volt nálunk anyós és teljesen ki volt akadva, hogy mi az, hogy nincs karácsonyfa állítva 23-án reggel 9kor. Mondtuk neki, hogy idén nem lesz fa díszítve. Ezután mondta, hogy ő majd megcsinálja. Közöltem, hogy nem, felidegesedett rajta és elment haza. Voltunk párommal a szomszéd városban bevásárolni, mire hazaértünk anyós fogta magát, lement a pincénkbe, felhozta a lakásunkba a mű karácsonyfát és feldíszítette. Én ugyanazzal a lendülettel szétkaptam a fát és visszavittem a pincébe. Délután jött hozzánk megint, pofáján az önelégült vigyor. Mondtam neki, hiába avatkozott bele az ünnepi szokásainkba, én eltüntettem a fát oda, ahová az való. Elkezdett velem sikítozni, még neki állt feljebb, miután kvázi betört hozzánk, na jó volt kulcsa vészhelyzet esetére, de ez rohadtul nem vészhelyzet. Szóval fogtam magam és leszedtem a kulcstartójáról a lakáskulcsunkat és elküldtem a francba haza. Most após is telefonált, hogy eltöri a csontjaimat, hogy ki mertem dobni anyóst a lakásból, a párom szerint is túlreagáltam. Párom testvére, aki anyósékkal él idejött cirkuszolni, hogy kinek képzelem magam, hogy így viselkedek és nincs karácsonyfa. Közöltem, hogy mivel a lakást konkrétan én tartom fenn, teljesen jogosan csinálok itt azt, amit akarok(béreljük és mindent én fizetek). Persze azt a részt sógor nem tudta, hogy az anyja karácsonyfát állított az engedélyünk nélkül, szóval ő is most összeveszett az anyjával, hogy ilyet nem lehet csak úgy csinálni.

Szóval most mindenki összeveszett mindenkivel is, áll a balhé, anyós meg mindenkinek azt hazudja facebookon, hogy én terrorban tartom a párom, nem engedek fát állítani, holott a párommal így egyeztünk meg. Nem akarok szemét lenni és odaposztolni, hogy az engedélyünk nélkül bejött a lakásunkba és itt rendezkedett, bár lehet azt kellene, hogy állítson már magán. Egész nap a számomra ismeretlen rokonai bombáztak a messengeren mindenféle baromságokkal, kénytelen voltam lenémítani a telefont.

Ilyen helyzetet hogy lehetne megoldani? A kulcsot vissza nem kaphatja, és ide nem jön karácsonykor vendégeskedni(ez volt tervben eredetileg még a húzásai előtt). Igen tudom, hogy nem anyós, hanem a párom anyja, de így egyszerűbb leírni.

Más családoknál is vannak hasonló karácsonyi balhék?


dec. 24. 01:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Ez a példa is remek szemléltetője annak a szólásmondásnak, hogy olyan messze költözz anyóséktól, hogy ne tudjanak papucsban átjönni.
dec. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az összes karácsony balhés, ezért utálom a karácsonyt.
dec. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
#1 valóban csak 2 utcányira lakik.
dec. 24. 01:43
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Ne viccelj már, ezen még tíz év múlva is röhöghetsz, lopakodó anyós, csonttörő após, pisszents egy sört, dőlj hátra.
dec. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk a 24-e mindig ordítozással telt, nem személlyel, hanem apám magában ordítozott meg csapkodott, estére mindig szeretet meg ölelgetés lett belőle, miután széttörte a fél lakást.
dec. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%
Szerencsére mentes errefelé a balhéktól az ünnep
dec. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk csendes meghitt a karácsony. Sőt az Adventi készülődés is. Vettél volna egy 50cm kis fát azt nem kell kerülgetni. Csak egyáltalán nem toleráns már senki se. Önmegvalósítás magas fokon.
dec. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk szerencsére nem szokott balhé lenni, téged viszont teljesen megértelek, és szerintem tökéletesen csináltad.

Az, hogy engedély nélkül bemegy más házába, és önkényesen szervezkedik valamiben, amihez semmi köze, az egyszerűen elfogadhatatlan. Nagyon jól tetted, hogy kitetted, és elvetted a kulcsát. Ezek után ki tudja mikor, miért menne át a hátatok mögött... vagy eddig hányszor tette meg, csak nem vettétek észre. Még az elején leállítottad, így látja, hogy nem azt csinál, amihez kedve van.

Én simán odaírnám a Facebook poszthoz is, hogy ő mit csinált. Minden érmének két oldala van, ismerjék csak a ti oldalatokat is az ismerősei. Hidd el, gyorsan eltüntetné a kommented, mert még kiderülne, hogy mégsem annyira ő az áldozat, mint állítja.

Az ismeretlen rokonokat meg az első kéretlen szónál tiltanám le egy életre. Semmi közük az egészhez, ne avatkozzanak bele.

dec. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs. Lányommal vagyok Szenteste, párom sajnos tavaly meghalt.

Papàm jön át hozzánk és lányom féltestvére.

Első nap anyám jön (apámmal nem vagyok jóba, pedig együtt élnek, tesómék se érdekelnek).

Aztán lányom megy anyámmal pár napra.

Én meg szépen csinálom q dolgaim.

Karácsony után barátokkal programozok. Aztán szerencsére vége az egésznek😅.

Utálom amúgy a karácsonyt, lányom miatt jó egyedül. Mamám is Szenteste napján halt meg.


Anyósod bolond, párod viszont ha nem áll ki melletted teljesen, akkor bajok vannak.

Kulcsot meg senkinek nem adunk.

dec. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
2%

"mert nem hiszek egyik vallás istenében sem."


A hitben kell hinni te sügér!


Ha nem hiszel bármiben amit csinálsz, nem is sikerülhet!

Ha hiszel, te magad válsz sorsod Istenévé, ha szerencséd van köszönd meg a szentléleknek, ha balszerencséd akkor lásd meg benne az igazságot, és az életed árát meg ami odavezetett!



Bármilyen Isten a HIT megszemélyesítése, de hit és remény nélkül NINCS rend, élet sem, csak káosz és pusztulás!



Ámen.

dec. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!