Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a férj jobban kapcsolódni kezd az anyjához, ha gyereke lesz?

Figyelt kérdés

Amióta kiderült, hogy gyerekünk lesz, a férjem sokkal szorosabbra fűzte a viszonyt a családjával. Sokkal többet jár haza a szülőkhöz, otthon alszik, sokszor hívogatja az anyját. Nekem olyan érzésem van, mintha már egészségtelenül többet foglalkozna vele, mint velem. Állandóan aggódik érte, pedig még amúgy fiatal és teljesen jó egészségben van. A közös dolgainkból is mindent megoszt vele, bezzeg nekem semmit nem mondd el a családjáról.

Lehet a baba érkezése váltotta ezt ki? Vajon változni fog később?

Közöttünk amúgy sem túl jó a viszony az anyósommal, első perctől kezdve nem fogadott el és ez mai napig így van, csak a férjem részéről furcsa ez a hirtelen pálfordulás, mert velem most meg inkább távolságtartó lett, pedig nagyon szeretett volna babát.



dec. 25. 18:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Mi 5 év után egy csúnya valoperben vagyunk, anyós fenyegetőzik, exem kizárólagos felügyeletert folyamodott. Elcsaltak tőlem és a csaladomtol kb 5 milliót '18 óta.

Így kezdődött.

dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Kb ugyanez van nálunk. Pont most vesztünk össze mert lelépett,és aztán megkérdezte,hogy most mi a bajom az,hogy az anyával is kellene,hogy legyen? Akivel eddig se sokat volt. Aztán már másmiatt is összevesztünk,most megint elment az anyához
dec. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Én mondjuk nem lennék abban olyan nagyon biztos, hogy a szüleinél alszik... 🙄
dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk is ez volt, szerencsère nem lett vègül gyerek. Szingli anya lett volna belőlem. Ő azóta is az anyja bimbóin lóg.

Szerintem az ilyen ráèbred hogy nem ő lesz már a kisbaba, ès megrèmül, nem tetszik neki. Pánikba esik, megpróbál menekülni a valóság elől, visszabújni az anyja seggèbe.

dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

"velem most meg inkább távolságtartó lett, pedig nagyon szeretett volna babát."

Szeretett volna babát? Szerintem csak szóban. Azt mondja amit hallani szeretnél. Nagyon sajnálom, de szormorú jövőt jósolok a kapcsolatotoknak. Bár ne lenne igazam. De most be van szarva, hogy jön a gyerek, és látványosan egyre inkább kivonul abból a családból, ami az ő családja lenne, és menekül vissza anyucihoz. Nagyon rossz jelek ezek.

dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem nevezhető jellemzőnek, sem normálisnak. Én a környezetemben sehol nem tapasztaltam ilyet.

Lehetőségek, amik így kapásból eszembe jutottak:

- megijedt a gyerekvállalástól, és a szülei a biztos menedék

- eddig is ilyen volt, csak nem vetted észre

- az anyja fűzi ellened

- valamit titkol, és a családja az alibi.

dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Más elméletileg akarni és más valóban érteni, mekkora felelősség egy gyerek. Mert az nem csak egy baba, aztán minden rózsaszín és ugyanolyan heppi, mint előtte. Rengeteg kötöttség, feladat, monoton napok és macerás programok. Beteg gyerek, beteg feleség, nincs random szabadság és ahogy nő, egyre több feladat van körülötte. A kiadások és az idő beruházás is megterhelő lesz.

Ez általában akkor üt be a pasik agyába, amikor először érzik mozdulni a feleségük hasát és beléjük hasít a tudat, hogy az a baba nem fog örökre ott maradni, kényelmesen, hanem ki fog bújni és meló lesz vele. És még az asszony is ki fog borulni.

Ez az árnyoldala, de a férjem is beijedt. Ő szépen kitartott, de sokan pánikolnak.

dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Ferjem csaladja nem tud meg a terhessegemrol, veluk fel eve nem vagyunk joban. Csak a baba miatt remelem nem is fognak ide jarni, nem hianyzik a jopofizas. Akikkel gyerek elott ruhelltuk egymast, nem fog valtozni semmi a gyerek szuletese utan sem.
dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt. Aztán amikor már megvoltak a gyerekek, akármi probléma volt, pl beteg lett a kisfiam, neki az volt az első, hogy az anyját hívta. Mindig, mindig anya volt az első. Mindig úgy alakítottuk az ünnepeket is, ahogy az anyja akarta, mindig mindenben hozzá kellett alkalmazkodni. Persze próbáltam megértetni vele, hogy már mi vagyunk a családja, mondtam szépen, csúnyán, veszekedtem, érveltem, akármit csináltam mindig én jöttem ki rosszul ezekből a vitákból. Már a válás is megfordult a fejemben. Aztán anyósom teljesen váratlanul, tragikus hirtelenséggel meghalt. Amikor megtudtam, megmondom őszintén, az első reakcióm a teljes döbbenet után az volt, hogy talán így már igazi család lehetünk. Mióta együtt vagyunk ez az első karácsony, ami teljesen stresszmentesen, nyugodtan telik…Nem tudom a továbbiakban hogy alakul, majd meglátjuk….
dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!