Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire jellemző a családokba...

Mennyire jellemző a családokban, hogy az anyós a lányától született unokáját jobban szereti, mint a fiától született unokáját?

Figyelt kérdés
unoka, lányától, fiától

#unoka #lányától
2015. ápr. 11. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk így van, de nem hiszem, hogy ez lenne az általános. Vannak igazi nagymamák is.
2015. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk fordítva volt. Minket anyu szülei le se szartak, pedig szomszéd városban laktunk, látogatóba se hívtak, nagybátyámék az ország másik felén laknak, évente többször elutaztak, nyaranta unokatesómék heteket nyaraltak náluk, ránk bébiszitter vigyázott, mert nekik nincs idejük ránk. Mondjuk mi lányok voltunk, leraksz a sarokba és ott vagyok típusúak, unokatesók meg két fiú egy lány.


Szóval szerintem családja válogatja. Bár mondható általánosságban, amit itt gyakorin is szeretnek hangoztatni, hogy csak az anya a biztos, tehát a lányától született gyerek tuti, hogy az unokája. :) A menyét meg lehet nem szereti és alaptalanul vádolja vagy emiatt fenntartással kezeli az ottani unokát.

2015. ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
69%
Abból adódóan, hogy általában a lányos anyukához többet mennek a nagyik segédkezni, azokkal a gyerekekkel több kontaktust tudnak tartanak. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy akkor őket jobban szeretné, mint a fiától született unokáit. Nem lehet, hogy valami más van a dolog mögött, ami másnak szól, csak a gyerekeken "csattan"? Igazi nagyi, ahogy az előttem szóló is írta nem tesz különbséget unokái között!
2015. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Most lehet, hogy sokan nem fognak velem egyetérteni, de ez valahol természetes. Nem a szeretet mennyiségében, mert normális esetben nem szereti egyiket sem kimondottan jobban, de mivel a fiatal anyák, ha lehetőségük van rá, rendszerint több segítséget kérnek a saját édesanyjuktól, mint az anyósuktól, és egyébként is a felnőtt korban rendszerint a nőknek bizalmasabb viszonyuk van az anyjukkal, mint a férfiaknak, adja magát, hogy az ember közelebbi viszonyban van a lánya gyerekeivel, mint a fiaiéval. Ennek nem kell azt jelentenie, hogy kevesebb a szeretet, de a kapcsolat nem feltétlenül egyforma.
2015. ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Utolsóval értek egyet. Azonkívül nézd ezt az oldalt is:anyós ne jöjjön, mert hülye, baromságokat beszél, de a nő saját anyja az más.... Ezek után ne csodáld, hogy egy nagyi a lányával szorosabb kapcsolatban van, mint a menyével, így azokat az unokákat is többet látja.
2015. ápr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk is ez a helyzet! Ugy érzem , hogy ha a mi gyerekeink a fejük tetejére állnak akkor sem lesznek egyenrangúak az anyosom lányának a gyerekével ( lány).
2015. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Az valóban természetes, hogy valaki a lányával szorosabb kapcsolatban van, mint a menyével, de az nem, hogy a lányával szorosabb a kapcsolata, mint a fiával. Aki a gyerekei között kizárólag a nemük alapján különbséget tesz, az már anyaként megbukott, nemhogy nagymamaként.
2015. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem azért nem mindig a menyek hibáztathatók ezért. Az lehet sok esetben a titok nyitja, hogy az anyós eleve másodrendű nagymamának érzi magát a fia családjában, pont azért, amit már leírtak többen, hogy a meny (ugye a friss anyuka), inkább az anyjától kér segítséget. Ez szerintem rendben is van, nyilvánvaló, hogy egy fiatal nő az anyjához húz ebben az esetben, ha az anya-lánya kapcsolat oké közöttük. De, ez normális esetben nem jelenti azt, hogy akkor ő nagymamaként is másodlagos, sokan mégis így érzik.


Szerintem az én anyósomnál is ez van, most várom a kislányunkat, első unoka mindkét oldalon. Az én szüleim iszonyú lelkesek, mindig kérdezgetik mi van, hogy vagyok, mennyit mozog a pici, mi volt a dokinál stb. Én kifejezetten figyeltem erre az elejétől, hogy anyóst is vonjuk be, ne érezze magát kizárva, ugyanolyan hamar elmondtuk nekik, hogy terhes vagyok, mint az én szüleimnek, elejétől mindig mutattuk az UH képet, meséltük, mit mondott a doki. És ennek ellenére azt látom, hogy magától marhára nem érdekli. Jó, persze, örül, hogy lesz unokája, de ő semmit meg nem kérdez a babáról (rólam se, de ezen nem akadok fenn, nem is én kéne, hogy legyek a lényeg számára). Nem azért van, mert engem nem szeret, jó a kapcsolatunk, örült, hogy összeházasodunk a fiával, ilyen téren nincs semmi gond. Egyszerűen azt érzem, hogy ő már előre pozicionálta magát másodrendű nagymamának, és ez neki így rendben van. Ezzel én meg nem tudok mit csinálni, tényleg igyekeztem éreztetni vele, hogy ő ugyanolyan fontos, mint az én anyukám, de ő nem érzi annak magát, és már most tartja a távolságot (júliusban fogok szülni).

Neki is van egyébként egy lánya, lehet arra apellál, hogy na majd ott kiéli magát, nem tudom, de rossz érzés kicsit, hogy a mi lányunkat már eleve így "leírta" magában. Látom a férjemen egyébként, hogy őt is bántja ez az érdektelenség. Mondogatja is az anyjának, hogy majd ha meglesz a baba, jöjjön bármikor hozzánk nyugodtan, szívesen látjuk, mindig az a válasz, hogy ő nem akar majd minket zavarni, kb. előre vetíti, hogy ő ugyan nem jön.

Hát szóval nem mindig a menyek a gonoszak, és nem mindig rajtuk múlik a dolog, csak hogy a másik oldal is képviselve legyen.

2015. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez ösztönös, nem emberi dolog. A majmoknál is, ahol létezik a nagymamaság "intézménye", megfigyelhető, hogy jobban szereti a lánya kölykét, mint a fiáét - egyszerűen azért, mert a lánya kölyke tuti, hogy tényleg a lányáé, míg a fiáé... nos, nem feltétlenül. Ez egy ösztönös dolog, tudat alatti, bár az is közrejátszhat, amit az előttem szólók írtak.
2015. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk pont így van. Anyósom szerint a lánya és annak gyerekei tökéletesek. a pici fia és én illetve a mi gyerekeink sehogy nem jók. soha semmi nem tetszik neki amit én csinálok. a lánya elvált és egy 10 évvel fiatalabb léhűtő fiúval van együtt az teljesen jó... mi 11 éve boldogan élünk, az nem jó.. de nem is érdekel már én ezen túl léptem. mondtam s neki hogy ne is tőlem várja majd a segítséget öreg korára mert azt fogja visszakapni amit én segítségül tőle kaptam.
2015. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!