Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A t i családotokban (vagy más...

A t i családotokban (vagy más emberi kapcsolataitokban) is jellemző, hogy az x-et érintő dolgot (jellemzően sérelmet vagy valami súlyosabb megbeszélnivalót) y-nal beszélik meg az emberek? Esetleg ti magatok?

Figyelt kérdés

Esetleg ti magatok is ezt figyeltétek meg magatokon? Én ilyen családból jövök, ennélfogva én is hajlok erre. Próbálok ebből kitörni, nagyon nehéz.

Az "igen" vagy "nem", vagy "nem, mi normális család vagyunk" válaszokkal nem sokra megyek, mélyebb beszélgetést, élménymegosztást szeretnék.


dec. 1. 03:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk bajod van a nagybátyáddal, és a húgoddal beszéled meg?
dec. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Gyávaság, képmutatás. Nem mer konfrontálódni az ilyen ember, inkább szövetségest keres a puffogáshoz. De akivel gondja van azt nem meri helyrerakni.
dec. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Általánosságban jellemző emberi vonás, hogy a problémát először nem azzal beszélik meg akit érint, hanem "sokmindenkivel", kiegészítve olyan információkkal is akár, amelyek nem igazak, az illető csak "úgy gondolja" vagy úgy akarja gondolni, ez is azt szolgálja, hogy mindenki az illetőnek adjon igazat. Majd miután kellőképpen felbátorodik az emberek által kinyilvánított "neked van igazad" mondatoktól, az illetővel kezdi megbeszélni.

Tévútra visz ez a viselkedés és nem az őszinte, szeretetteljes kapcsolatok jellemvonása.

dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Vannak ilyen távolabbi családtagok, nem is tartom velük a kapcsolatot.
dec. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk előfurdul, de nem kibeszélés szinten, hanem ha tanácsot kér valaki, akkor elmondja, hogy kivel mi van, hogyan látja a helyzetet, és az alapján megbeszéljük, hogy mit lehetne tenni. Ebben én nem látok problémát.
dec. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Ebben nőttem fel, soha nem x-nek mondta a baját y, hanem z-nek, x háta mögött.


Gyáva, gerinctelen sunyi dolognak tartom, én őszinte vagyok, simán belemondom a másik szemébe, ha vlami nem oké, akkor is, ha az neki nem tetszik vagy sértődés lesz a vége.


Nem érdekel, de nem lapítok, mint szr. a fűben.

dec. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem tök normális megbeszélni valakivel, ha gondom akadt. Eközben szoktam rájönni a megoldásra, amit utána alkalmazok annál, akivel a gond akadt.
dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Feltételezve, hogy nem egy nyilvánvalóan szándékos sértésről van szó:

semmi probléma nincs azzal, ha először mással beszéled át a problémát. Több szem többet lát... Közben akár arra is rájöhetsz, hogy nem feltétlenül neked van igazad. A rögtön egyenesen, őszintén belemondnom a szemébe féle reakció, és a kíméletlenség, tapintatlanság között nagyon vékony a választóvonal.

Szükségtelen konfrontációhoz vezethet, amit később meg is bánhatsz.

dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez az átlagos dinamika, hogy egymásról beszélnek a családok. Nem egymással. Amíg ez nem változik, itt semmi nem lesz jobb.
dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Mint ahogy előttem többen is írták, ez a természetesen emberi működés. Beilleszkedik abba, amit köznapi nyelvben pletykának hívunk. A pletykát sokan lebecsülik, pedig e nélkül nem tudna működni a társadalom több milliós méretekben, az összetartó ereje hatalmas.

Ezt, hogy x-el szembeni sérelmemet y-nal beszélem meg hasznos, mert "y" szintén rendelkezhez információkkal, és mivel nem ő a sértett, ezért objektívebben látja a történetet. Például ha én összeveszem a húgommal, akkor elmondom az öcsémnek, aki vagy azt mondja hogy én voltam a hülye, vagy azt hogy a húgom, vagy azt hogy mind ketten, és így nekem is könnyebb átgondolni a dolgokat és megbékélni (hasonló példa mehetne barátok között is). Ugyanakkor ezt használják a különböző csoportok, hogy valaki kiközösítsenek és ha elég mennyiségű és minőségű "casus beli" gyűlik össze, akkor sokan összevesznek "x"-el. Ez szintén fontos egy csoport működése szempontjából, hogy azok akik diszfunkcionálisnak az adott közösségben kiválasztódjanak. Én kamasz koromban - sajnos - túl sokszor próbáltam meg különböző embereket megbékíteni, és csak hosszú kínlódás lett az eredménye.


Jó esetben tehát az hogy x-el szembeni sérelmedett meg beszéled y-al lehet jó is. Természetesen lehet rossz is és méltánytalan is, tapasztalataim szerint olyankor lesz rosszindulatú az egész, ha az egyik ki akarja túrni a másikat, és jellemzően ilyenkor a két személy ugyanolyan "két dudás nem fér meg egy csárdásban".


Szóval ez nem feltétlenül egy rossz működés, csak ésszel kell csinálni.

dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!