Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem tudom elfogadni a...

Miért nem tudom elfogadni a meleg fiam barátját?

Figyelt kérdés
Sajnos már nagyon régóta húzódik ez az ellenszenv. Fiamnak középiskolás korában jött az életébe ez a srác, aki már akkor többször lealacsonyítóan beszélt vele. Nagyon féltettem, hogy ráveszi olyan dolgokra amit később megbán, ezért próbáltam tiltani tőle, de mind hiába.. Ez volt életem egyik legstresszesebb időszaka. Tehetetlen éreztem magam, mert láttam, hogy issza minden szavát és nem tudtam ellene tenni. Persze a viszonyunk annyira megromlott, hogy 18 éves korára már megszakította velünk a kapcsolatot. Bevallom itt én is így láttam jobbnak, mert nem tudtam elviselni, hogy ez a srác átvette az irányítást a fiam felett. Évek múltán találkoztunk újra mikor szakítottak. Nagyon örültem. Végre mással került kapcsolatba a fiam akit nagyon szerettünk. (Innen gondolom, hogy nem a homoszexualitásával van a gondom.) Aztán sajnos visszament az exéhez. Egy világ omlott össze bennem. Azóta is egyszer együtt vannak máskor nem, de neki sosincs más az életében még ekkor sem. Természetesen a párja kiéli magát vele is és külön is.. Mondta, hogy már nem egyszer megcsalta. Ez számomra elfogadhatatlan. Most ott tartunk, hogy nem tudok vele egy asztalhoz ülni. Vagy a fiam jön egyedül vagy nem jön egyáltalán. Nem tudom elviselni ezt a férfit aki ennyi idő után is teljesen sakkban tartja a fiam és aki miatt teljesen megromlott a kapcsolatunk. Szerintem egy önimádó, nárcisztikus, okoskodó, egoista..méreg az életünkben. Tavaly volt egy kis reményem, hogy tényleg vége, de karácsony előtt bejelentette, hogy megint kibékültek. Végtelenül szomorú vagyok.

jan. 18. 14:49
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
92%
Én teljes mértékben egyetértek a haragoddal. Sajnos sok mindent nem tudsz csinálni csak elfogadni a történteket. A fiad választotta ezt az utat mint szülő elkell fogadni még akkor is ha ez rettentően fáj. Attól félek hogy már késő bármi is tenni. Minden okod meg van hogy ne fogadd el a gyermeked barátját de talán ha picit oldanál felőle akkor a gyereked ezt értékelné.
jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy fáj ez neked, ugyanakkor azt látom, nem sikerül feldolgoznod, hogy a fiadnak is ilyen gyenge a jelleme. Mármint, felsorolod, milyen a srác, csupa rosszat, de nyilván most beszélhetnénk arról, milyen a fiad, ha neki ez rendben van, ha őt sakkban lehet tartani, megalázni, átverni.


Nem lehet, hogy belül valahol kudarcként éled meg azt, hogy a fiadnak ez megfelel?

jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Próbáltam kicsit oldani, de ha egy légkörben vagyunk tapintani lehet a feszültséget. Nem bírom elviselni. Ő se szeret jönni. Ha elhozza a fiamat be se jön. Férjem is ugyanezen az állásponton volt, de azt mondja el kellett fogadnia és szerinte már megkomolyodott a párja. Lehet, hogy megkomolyodott, de a jelleme ugyanaz.

Második erre még nem gondoltam. Ezért kérdeztem, hátha más rávilágít valamire amire még nem gondoltam.

jan. 18. 15:17
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha párkapcsolat haggyán, de en szeretem az alkalmikat többször kiraboltak bealtattak. Azt , hogy ki kivel nekik kell megbeszélni. Máshova kacsingatas nem jo, betegséget vihet a másikba.
jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Ne is mondd!! Ebbe szörnyű belegondolni..
jan. 18. 15:26
 6/38 anonim ***** válasza:
96%

Én inkább azon gondolkoznék el, a gyermekem miért egy ilyen ember mellett döntött?

Miért van egy ilyen rossz kapcsolatban. Miért nincs tartása?


Félre ne érts, megértem a nem tetszésed, de mindennek oka van, még ha az tudatalatti is.

jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Ezen sokat gondolkodtam. Sajnos a fiam önbizalomhiányos, depresszív alkat. Ha megbántja a srác, intenzíven szenved egy darabig aztán visszamegy hozzá. Megcsalás után is azt mondja neki ő az igazi, őt szereti.. Szerintem nagyon vívódik, ekkor szakítanak, de végül mindig visszamennek egymáshoz. A fiam egyáltalán nem ilyennek látja a párját, ahogy én leírom már pedig egy kívülálló mindig jobban látja!
jan. 18. 15:36
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Az apja milyen a fiának? Ugyanis sok esetben mintát keresnek a gyerekek. Azt az utat, ami ismerős. Ezért van az, hogy egy dirigáló, asztalra csapó, majdénmegmondom "nárcisztikus" apa vagy persze anya is lehet, akinek a tulajdonságai ismerősek, és azt hiszik a gyerekek, hogy ez a normális párkapcsoltaban.
jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves, gondoskodó, de sokat dolgozik. Tőlünk nem láthatott ilyen példát. Valamivel megfogta magának ez a srác..
jan. 18. 15:45
 10/38 anonim ***** válasza:
2%
Azért mert fidesz propagandát nézel.Örülj a gyereked boldogságának inkább.
jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!