Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom burkoltan beszólogat?

Anyósom burkoltan beszólogat?

Figyelt kérdés
Amikor családi összejövetel van, mindig ilyeneket mond:"Csak ennyien vagyunk, szörnyű!" "Ennyi az egész család!" Hatan szoktunk lenni, anyósom, apósom, férjem testvére és az ő fia, férjem és én. Nekünk nincs gyerekünk. Erre célozgat vajon?
febr. 1. 18:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Abszolút
febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha nincs több rokon, akkor valószínű hogy erre céloz
febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, a régebbi generációban hányan voltak, és hányan haltak meg. Mert ha gyerekként / fiatalként ahhoz szokott, hogy 15-16-an vannak, de meghalt már mindkét oldalról több közeli rokon (szülők, testvérek, unokatestvérek), akkor lehet sima nosztalgia is. Nem kell mindig mindenben az ellenségeskedést látni.

Nálunk pl. a szüleim egykék, de volt 3 unokatestvér, meg azoknak a gyerekei, meg ugye a szülők meg azoknak a testvérei, mind összejártak ünnepekre, nagy családi ünnepségek voltak. De ahogy az idősebb generációkból kihaltak a "kulcsszereplők", a fiatalabb generációk már nem tartják a kapcsolatot. Igen, sokszor felmerül, hogy régen 3-4x annyian ünnepeltünk, mint most, és régen az milyen szép volt, de ebben semmi rosszallás nincs a gyerektelen családtagokra nézve.

febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Hát ha nem az elmúlt években halt meg minden rokona, akkor igen.
febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen arra gondoltam, amire a 3as, de ez a vélemény nem népszerű, mert nem gyűlölködő az anyós iránt.
febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az anyukàja halt meg 5 ève, màs senki. De ö 96 èves volt, tehàt azèrt lehetett rà szàmítani.
febr. 1. 18:40
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, de az is lehet, hogy a másik fiának az egyedüllétére gondol.
febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Darius- ***** válasza:
93%

Arra is célozhat, aki hiányzott.

De én az ilyen célozgatósokat mindig kész tények elé állítom, kérdezd meg ilyenkor őt.

febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Jó lehúzó lehet ez mindenkire nézve.

Mit károg, legalább örülne azoknak akik ott vannak.

febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
szerintem a 3asnak igaza lesz.
febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!