Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom többször beszólogat,...

Anyósom többször beszólogat, hogy milyen kár amiért fiú unokája lett és nem lány, hogyan kezeljem őt?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos fiam. Anyósomnak van már 3 unokája a másik fia oldaláról, 2 fiú és 1 lány. A fiúk problémásak, a lánnyal nincs különösebb probléma. Ez csak bevezetésnek szántam.


Szóval, anyósommal jó volt a viszonyom mindig egészen addig míg terhes lettem és ki nem derült, hogy fiú lesz a következő unoka.Gratulált mikor megtudta, de csalódottságát nem tudta leplezni. Szülés után 9 hónapig olyan megjegyzései voltak, hogy de kár hogy fiú lett, úgy szeretett volna lányt. Az én családomban csak lányok vannak, mikor ezt megtudta akkor szomorú lett és irigykedett rám. Mutattam neki a családomról képeket, az egyiken a 7 éves unokahúgom tartotta a fiamat a kezében és megjegyezte anyósom, hogy jaaaj de aranyos kislány, de kár hogy a fiam nem lány lett.

Mondtam neki erre, hogy ezt nem kellene mondania, de aztán másról kezdett el beszélni. Most legutoljára pedig az tört ki belőle, hogy neki csak egy lány unokája van, meg is becsüli őt rendesen. Szó szerint ezt mondta. Amúgy eljátszik a fiammal, meg beszél hozzá mindig, szóval érdekes természetes van.

Mégis hogyan kezeljem ezt? Nem akarok összeveszni sem, de magamban sem bírom tartani az érzéseiemet. Párom szerint sajnos az anyja ilyen, de ő már nem szól semmit, mert úgy érzi nincs értelme. Ettől függetlenül jól elbeszélgetünk ha nem ez a téma, meg őszintén szólva szükségem van néha a segítségére, mert nekem itt nincs senkim, családom messze van és elég gyakran kell ügyet intéznem, meg orvoshoz járnom, ahová nem tudom vinni a babámat. Ti mit tennétek a helymben?



2019. aug. 22. 17:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
38%
Hú baj van az öreglánnyal! Sokat tenni nem tudsz mert harag lesz ha kikéred magadnak stb.. nyeld le, tuskó egy banya! Imádkozz hogy a következő lány lesz! Haha
2019. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Tuzian ***** válasza:
69%

Leginkább semmit.

A párod tudja a saját anyjáról, hogy milyen kiállása, viselkedése, így gondolom óva intett az esetleges veszekedésektől. Szerintem békélj meg vele, ha nem akarod hogy rossz legyen a viszonyotok.

Olykor áldozatot kell hozni. Így nyelned kell, hogy fent tartsd a jó viszonyod vele.

2019. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
98%

Inkább örülne neki, hogy egészséges unokái vannak (és, hogy egyáltalán vannak...) nem is értem, hogy lehet valaki ennyire bunkó. A párod pedig igazán melléd állhatna és mondhatná az anyjának, hogy mennyire örültök a babának és annak, hogy EGÉSZSÉGES.

Egyébként talán addig jó, amíg neked mondja és nem a fiadnak, meg nem öltözeti kislánynak, merthogy ő lányt akar :S

2019. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
66%

Hülyeség, hogy le kell nyelni. Meg kell vele szakítani a kapcsolatot. És de, igenis meg kell mondani, hogy mit gondolsz.


Igaz, az a társadalmi szokás, hogy az idősek felé alanyi jogon jár a tisztelet, de én ezzel nem értek egyet. Ha valaki f_sz, az nem érdemel tiszteletet.

2019. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
98%
Beszéld meg ezt a pároddal is, hogy leállíthatná a drága jó édesanyját. Az anyósoddal meg közöld, hogy nem csak rajtad múlott a gyerek neme, lehet menni reklamálni a párodhoz is... és kikérném magamnak hogy a gyerekemet kritizálja. Primitív nőszemély lehet, az biztos. Nemhogy örülne, hogy egészséges unokája van, ez nem tudja, hogy milyen jó neki hogy egészséges unokája van. Ha lány lenne, azon puffogna, hogy miért barna és nem szőke????
2019. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Tuzian ***** válasza:
35%

Kedves 4-es válaszoló!


Emberek vagyunk, más mentalitással, azonban én tapasztalatból beszélek. Ha a kedves kérdező viszonya megromlik az anyosával, akkor párhuzamosan a párja viszonya is megfog. Ez egy ördögi kör, ahol temperamentumos személyiségek nem fognak engedni, kockáztatva a teljes család széthullását. Mindezt csak azért mert egy ilyen apró megjegyzést nem tud lenyelni az illető.

2019. aug. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Tuzian (#6-os válaszoló)!

Továbbra sem értek egyet ezzel, mert nem a szülőket kell boldoggá tennie a párnak, hanem a párnak egymást kell boldoggá tenniük. A családnak a legkisebb beleszólási joga van a pár életébe. A család mérgezésére pedig egyáltalán nincs senkinek szüksége. Ha egészséges életet akarnak, véleményem szerint nincs helye annak, hogy ezt a sértést megtűrjék.

2019. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Én már mondtam páromnak, neki is rosszul esik, de azt mondta, hogy ő már nem tudja megváltoztatni az anyját. Mondjuk ő nyugodtabb természet, mindkét fia. Hozzászokott az anyjuk, hogy mikor kritizálta őket kisebb korukban is akkor ők elsétáltak. Na én nem vagyok ilyen, viszont az ő családjában azért visszafogom magam, de ezek a megjegyzések nagyon idegesítőek, meg bántóak.
2019. aug. 22. 17:39
 9/37 anonim ***** válasza:
90%
Továbbá hozzátenném, hogy az a család sem most kezdhette azt a mérgezést. A srácot szerintem már régebb óta támadják ilyen "apróságokkal".
2019. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Tuzian ***** válasza:
100%

Kedves 4-es.

Más a néztünk, ezzel semmibaj, neked is mélységesen igazad van.


Kérdező

Te döntesz. Ne várj itt megoldást, hiszen a fenti kommentek tartalma már a kérdés előtt felmerültek benned. Fent tartod a látszólagos családi békét, áldozatot hozva ezzel és várva, hogy anyósod befejezze a beszólásokat, vagy az asztalra csapsz érvényt szerezve ezzel a nézeteidnek, de vállalva a családi konfliktusokat.

2019. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!