Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet, hogy nem kedvel párom...

Lehet, hogy nem kedvel párom édesanyja?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a kedvesemmel. Ő orvos, szülei is azok voltak, én szabadúszó grafikus de nagyon jól boldogulok. Több éves kapcsolatok felrúgása után találkoztunk, rögtön egymásba szerettünk, gyermektelen , harmincas pár vagyunk.

Arról volt némi tudomásom már a kapcsolatunk elején, hogy párom anyukáját kicsit jobban megviselte az előző nővel való kapcsolat vége. A volt nő gyereket akart minden áron és végletekig elment volna, hogy teherbe essen de párom még időben kiszált a már nem túl jól funkcionáló kapcsolatból. Állítólag az édesanyja nagyon sajnálta, hogy az a másik teljesen magára maradt de elfogadta.

Aztán jöttem én.

A kapcsolatunk nagyon harmónikus párommal. Anyukáján viszont azt érzem, hogy két év után sem tud igazán nyitni felém.

Az elején abszolút nem volt beszédes, csak akkor szólt valamit, ha kérdeztem. Soha nem érdeklődött a munkám, hobbim vagy bármi felöl. Most sem igazán. Néha szoktam magamtól mesélni korábbi utazásaimról, kiállításokról vagy egy jó művészfilmről de csak felületesen hallgat és néha bólogat pedig nem egy hallgatag típus, másokkal sokat cseveg.

Az utóbbi időkben elkezdett pozitív megjegyzéseket tenni előttünk más nőkre akiket nem ismerünk. Pl. egy páciense aki több diplomás mérnök szép, okos, becsüli. Elkezd mutogatni nekünk orvosi szaklapokat, hogy ni, itt ez a fiatal hölgy benne, mennyi mindent elért, máris professzor és ő imádja, becsüli az okos embereket!

Én is becsülöm az okos embereket de elsősorban a számomra is befogadható és továbbadható tanításaikról szeretek beszèlni. Ezzel nem tudok mit kezdeni, hogy mindig agyondícsér random nőket. Én is csak elismerően bólogatok és ennyi.

Az az érzésem néha, hogy ez üzenet a részéről, hogy nem vagyok egy szinten velük. (Amúgy az exbarátnő is valami gyógyszergyár lótuszfaktusza volt)

Jól érzem, hogy nem is akar megkedvelni?

Kicsit bánt mert imádom a párom, ő imádja az édesanyját. Szerettem volna nagyon jóban lenni vele.



febr. 19. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
A leírtak alapján azért kedveli az exet mert szeretett volna gyereket ő meg unokát
febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem fog menni.

Nem tart méltónak az orvos dinasztiához és már beleélte magát, hogy unokázhat az ex gyerekével.

Szerintem esélyed sincs nála, hogy valaha is megkedvel, amikor ilyen nyíltan aláz.

Ehhez amúgy mit szól a palid? Amikor random nőket mutogat anyuci?

A fia "imádja" az anyját. Ha lecseng a fellángolás, nem biztos hogy nem fogja befolyásolni az imádott anyuci.

febr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem lehet, biztos.
febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Már megemlítettem finoman a páromnak, hogy úgy érzem nem igazán szeretne nyitni felém az anyukája de erre az a válasza, hogy félteértem, szeret engem az anyja csak mostanában stresszesebb az élete és bizalmatlan az emberekkel.

A más nök dícséretére pedig csak néz párom is és nem érti.

Hát, már bizonyítottunk hogy ez nem csak egy fellángolás. Két éve vagyunk együtt de már így is sok nehézségen túl (betegség, költözés, segítettem neki törlesztés rendezésében stb.) amiket megoldottunk együtt. Anyukáját soha nem is traktáltuk ezekkel. Párom azt mondja, hogy ennyi idös korára de mellettem kezd igazán felnöni.

febr. 19. 12:37
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Jól látod, nem kedvel és nem is akar. Valószínűleg az a legnagyobb baja veled, hogy nem vagy te is orvos vagy nincs valami más, nagyobb presztízsű munkád.
febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos soha nem fog elfogadni. Az én anyósom sem fogadott el engem, csak nálunk más volt a helyzet, a férjem fütyült az anyjára. Nálatok más a helyzet, a barátod láthatóan vak és süket, ha az anyjáról van szó. Nem lesz könnyű mellette.
febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
És akkor mi van ha nem kedvel? Nem vele kell jóban lenni, hanem a pároddal. Az én anyósom faggat minket, aztán kéretlen tanacsokat ad és nem hagy békén, sokkal jobb lenne ha nem kerdezne semmit.
febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem, akkor a kivülállók is igy látják a helyzetet. Hát akkor ez van.. mosolygok majd és udvarias maradok, mást úgysem tudok.
febr. 19. 13:44
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elolvastátok és válaszoltatok!
febr. 19. 13:45
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem életszerűtlen a dolog, de komolytalan, hogy ilyen sitcom stílusban van az egész megírva.
febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!